×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Екипът на Флагман.бг Ви желае здраве, благоденствие и да запазите надеждата и вярата в доброто. Нека светлината в душите Ви никога да не угасва!
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Неутрално полово възпитание в детска градина в Стокхолм


06 Февруари 2019, Сряда, 19:00 ч.

В детска градина в Стокхолм прилагат полово неутрално възпитание – оставят децата да се самоопределят. Мненията за новата педагогика представя репортаж на „Дойче веле”, цитиран от Нова тв.

Ели е на 4 години. В момента за нея динозаврите са най-великото нещо. Тя няма кукли и всичко останало е много по-различно, защото никой не трябва да знае дали Ели е момче или момиче.

„Много родители обличат децата си в розово или червено, ако са момичета или пък в тъмни цветове, ако са момчета. Затова и всички автоматично предполагат, че Ели е момиче, след като носи предимно розови дрехи”, казва майката Миранда.

Миранда, Тим и Ели са младо семейство от Стокхолм. Тим е транссексуален и с приема на хормони все повече заприличва на жена. Ето защо родителите на Ели смятат, че тя трябва да расте в свят, освободен от полови клишета и стереотипи. А в началото на този път е езикът.

„Още докато бях бременна, решихме да не използваме мъжки или женски местоимения, а полово неутралното „hen”, докато Ели само се определи какво иска да бъде”, казва още Миранда.

Местоимението „hen” целенасочено оставя открит въпроса за пола. „Hen” е нова дума, която пред 2015 г. дори беше включена в шведския правописен речник.

Училищата и детските градини в скандинавската страна също имат указание да действат срещу стереотипните полови роли. Сред всички институции на държавна издръжка тази идея се прилага най-активно от детската градина „Егалия” – най-оспорваното детско заведение в страната.





9
Коментара
Нафтата се подсили с...
Нафтата се подсили с... 20/04/2025, Неделя 21:24 0
Флагман.БГ Каза гръмка фраза Каза гръмка фраза 20/04/2025, Неделя 21:00 0
Трагедия в САЩ
Трагедия в САЩ 20/04/2025, Неделя 20:24 0
Флагман.БГ Голям скандал с плаж в... Голям скандал с плаж в... 20/04/2025, Неделя 19:40 2
Флагман.БГ Свали 60 килограма Свали 60 килограма 20/04/2025, Неделя 19:00 0
Флагман.БГ Голямо бедствие: Поредица от удавяния в... Голямо бедствие: Поредица от удавяния в... 20/04/2025, Неделя 18:33 2
9
Коментара по темата
9.
Такааа...
07.02.2019 20:47:39
0
0
ИЗРОДИ!
8.
Въй
07.02.2019 17:31:03
0
1
Туй, на снимката какво е?
7.
Frrrr
07.02.2019 09:22:26
0
0
Кажете след 10-15г в какво ще се превърне това дете, с незнаен пол, отгледано в уродлива среда??? Ей така тея са размножават...
6.
666
07.02.2019 00:38:09
0
3
Премазването им е малко на това семейство уроди създали друг урод!
5.
Ъ
06.02.2019 22:52:22
0
2
Кво е тва " hen" ? Нещо като hiumne ли е?
4.
Ачо
06.02.2019 21:03:35
0
2
Бахти схемата! Очаквам лятото шведите в Несебър да ходят с рокли, бикини и сутиени а шведките със по един страпон в боксерите
3.
мислещ
06.02.2019 20:32:40
0
6
Мале кат зема едно дръвоооо !
2.
ееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее
06.02.2019 19:36:00
0
7
Еееееее,така ще е,докато недоразуменията в спалнята раждат чудовища.
1.
Гааааааао
06.02.2019 19:26:39
0
9
Стокхолмски ИДИОТИ!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Българин спасява по минимум 8 живота на ден: Кой е д-р Иво Петров? Българин спасява по минимум 8 живота на ден: Кой е д-р Иво Петров? Сънародникът ни е един от най-канените лектори в света Смразяващо: Лъв влезе в двор на къща и уби момиче Смразяващо: Лъв влезе в двор на къща и уби момиче Трагедия в покрайнините на Найроби Силно представяне за България в Баку Силно представяне за България в Баку Общо 4 медала Нафтата се подсили с... Нафтата се подсили с... Централен блокировач Какво се случва с времето? Страшна жега във вторник, а после... Какво се случва с времето? Страшна жега във вторник, а после... В края на следващата седмица се очаква сняг в планините Каза гръмка фраза Каза гръмка фраза "Това е българска разлика", коментира Насар за смазващата преднина пред втория щангист в категорията му на Евро 2025 Промяна в движението по "Хемус" Промяна в движението по "Хемус" Заради очаквания засилен трафик Празничен концерт в Царево (СНИМКИ) Празничен концерт в Царево (СНИМКИ) Събитието бе уважено от зам.-кмета Мария Димитрова Обитателите на бургаския зоопарк получиха пъстри великденски яйца (СНИМКИ) Обитателите на бургаския зоопарк получиха пъстри великденски яйца (СНИМКИ) Най-любопитни към лакомствата бяха маймуните, котешките лемури, вълците и черните пантери Киселова с обръщение към Насар Киселова с обръщение към Насар Карлос получи поздравления от председателят на НС
Трагедия в САЩ Трагедия в САЩ Четирима загинаха при катастрофа на едномоторен самолет И от Кремъл изригнаха за "Великденското примирие" И от Кремъл изригнаха за "Великденското примирие" Войната между руснаци и украинци е ожесточена Голям скандал с плаж в... Голям скандал с плаж в... Англия Навръх Великден: Руско-американски космически екипаж се завърна на Земята Навръх Великден: Руско-американски космически екипаж се завърна на Земята Алексей Овчинин, Иван Вагнер и Доналд Петит с успешна мисия Двойно убийство разтърси Германия Двойно убийство разтърси Германия Тъст и зет бяха застреляни Свали 60 килограма Свали 60 килограма Пълна физическа промяна за... Голямо бедствие: Поредица от удавяния в... Голямо бедствие: Поредица от удавяния в... Грамадни вълни тормозят хората по бреговете на Австралия Сензационна информация за ЕС Сензационна информация за ЕС Съюзът замразява правото на глас на Унгария? Гаф или провокация: Голяма телевизия прати Киев в Русия Гаф или провокация: Голяма телевизия прати Киев в Русия Говорител на външното министерство на Украйна призова за извинение Путин с поздрав към... Путин с поздрав към... Руският държавен глава с обръщение за Великден
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Руската армия се опитва да създаде впечатление за Великденско примирие Виц на деня Виц на деня - Какво е "балансиран живот"?
- Когато работиш толкова, колкото да не те уволнят, и почиваш толкова, че да не те изгонят от вкъщи.
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, ти си като Google!
- Уау! Защо?
- Защото ми довършваш изреченията и ми четеш мислите... а понякога и историята в браузъра...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Април е като жената - никога не знаеш какво да очакваш!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори