×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Водещи анестезиолози от България и чужбина пристигат в Бургас в края на март
  • Състоянието на папата остава критично
  • Предполагаемата майка на 13-ото дете на Илон Мъск го съди
  • Съдът окончателно реши да отнеме автомобила на Нойзи
  • Премиерът разпореди връзка между системите на НАП и Агенция "Митници" с камерите на АПИ
  • Митничари установиха близо 10 кг марихуана в багажа на пътничка на "Летище София"
  • Откриха два отрязани крака в туристически обувки край Сена
  • Механотехникумът в Бургас на 100 години
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Христо Бисеров се размина с конфискация за 2 млн. лв.


11 Декември 2018, Вторник, 17:50 ч.
Източник: Offnews.bg

Софийският градски съд прекрати делото срещу Христо Бисеров за конфискация на имущество за 2 милиона лева. Решението на съда е от понеделник.

Решението идва след като Върховният касационен съд излезе със свое тълкувателно решение за това, че при прекратено наказателно дело не може да се внася иск за конфискация на имуществото.

Преди две години срещу Бисеров, съпругата му и доведения му син започна дело за конфискация на имущество за близо 2 милиона лева.

Бившият зам.-председател на ДПС беше оправдан от всички съдебни инстанции, а от ДПС възстановиха членството му в партията.

Делото за конфискация на имущество на Бисеров започна преди година и половина. Срещу него бяха повдигнати обвинения за това, че през 2012 г. е представил в Сметната палата декларация с невярно съдържание, като не оповестил сметките си в банка в Швейцария.

Той беше обвинен и в извършване на финансови операции с имущество, за което е знаел или предполагал, че е придобито чрез престъпление.

Тълкувателното решение на ВКС блокира работата по гражданската конфискация, ако държавата не реагира, дела за 3 млрд. лв. ще отидат във „фризера“. Това каза за Агенция „Фокус“ председателят на Комисията за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобитото имущество (КПКОНПИ) Пламен Георгиев във връзка с тълкувателното решение на ВКС от миналата седмица, според което при спряло наказателно производство не може да се отнема имущество.

„За мен тук е моментът държавата да реагира, защото ако тя не защити гражданската конфискация, всъщност дела за близо 3 млрд. лв., ще отидат във „фризера“. Това са 3 млрд. с недоказан произход и ако законодателят не предприеме спешни законодателни промени, има огромна вероятност тези пари да бъдат загубени. Дай Боже, държавата да застане зад нас, защото в поредица от мониторингови доклади именно дейността по отнемане на незаконно придобито имущество беше една от дейностите, които бяха силно оценени като ефективна мярка за борба с корупцията и организираната престъпност“, заяви Георгиев. Той подчерта, че ако страната ни иска все така да са положителни оценките, сега е моментът цялата държава да застане зад КПКОНПИ и да ги подкрепи със законодателни промени, които да възстановят гражданската конфискация у нас.

„Имаме много други ангажименти във връзка с конфликт на интереси, с превенция на корупцията, разследване на корупционни престъпления. Но гражданската конфискация, която има в много малко държави и която беше изключително положително оценена от цяла Европа, сега с това решение се блокира“, каза още Пламен Георгиев.

В категории: Политика


2
Коментара
Флагман.БГ Потъна в скръб Потъна в скръб 26/02/2025, Сряда 21:33 0
Флагман.БГ Каза й разтърсващи думи Каза й разтърсващи думи 26/02/2025, Сряда 20:48 0
Жена наби мъжа си
Жена наби мъжа си 26/02/2025, Сряда 20:40 0
Флагман.БГ Милионерка е Милионерка е 26/02/2025, Сряда 20:21 1
Много е силен
Много е силен 26/02/2025, Сряда 20:00 0
Флагман.БГ Учител с фурор в "Стани богат" Учител с фурор в "Стани богат" 26/02/2025, Сряда 19:21 0
Флагман.БГ "Изби рибата" "Изби рибата" 26/02/2025, Сряда 18:40 1
2
Коментара по темата
2.
Турчин
11.12.2018 23:24:52
0
0
Гласуваш за ДПС и оп агентите стават милионери. Турското малцинство още не е признато в България.Албания призна Българското малцинство
1.
Ghost
11.12.2018 15:22:45
0
18
Това е най-голямата простотия на годината. Мошеникът Бисеров се отърва от правосъдието. Сигурно е платил където трябва и си спаси крадеи пари обърнати в имоти за 2 милиона лева. Това е правосъдието българско. Законът е за коня, не за мошеникът Христо Бисеров. Прадължавайте да крадете господа политици. Правосъдието нищо неможе да ви напави.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Извънредно! Потрошиха Мазда до ВХТИ в Бургас Извънредно! Потрошиха Мазда до ВХТИ в Бургас Ударена е на изхода за София Каза й разтърсващи думи Каза й разтърсващи думи Вики харесва Брани Жена наби мъжа си Жена наби мъжа си В Монтана Милионерка е Милионерка е Сами Шийн не е много срамежлива, прилича на баща си в това отношение Влизаме в нова епоха, а краят на либерал-глобализма е пред нас (ПОДКАСТ) Влизаме в нова епоха, а краят на либерал-глобализма е пред нас (ПОДКАСТ) Скорострелно се задействаха процеси, които почти никой не подозираше, че могат да се развият толкова бързо в геополитически план, а преходът няма да е лесен, каза Божидар Божков Тонове риба в пристанището на Несебър породи слухове за екологично бедствие Тонове риба в пристанището на Несебър породи слухове за екологично бедствие То чак е страшно, хора, коментира един от очевидците Трус във властта! Социолог намекна, че Пеевски е скрит играч в правителството и създавал напрежение Трус във властта! Социолог намекна, че Пеевски е скрит играч в правителството и създавал напрежение Подозренията, че Пеевски участва в кадруването макар и скрито, са големи, каза Юрий Асланов Учител с фурор в "Стани богат" Учител с фурор в "Стани богат" Спечели 10 000 лева Одобрени са ключови промени за туристическия сектор Одобрени са ключови промени за туристическия сектор Новите изменения в Закона за чужденците в Република България ще улеснят достъпа до висококвалифицирани и сезонни кадри Слагат таван на цените на тока, ако Еврокомисията ни принуди да либерализираме пазара Слагат таван на цените на тока, ако Еврокомисията ни принуди да либерализираме пазара Председателят на Енергийната комисия Павела Митова разкри, че с министър Жечо Станков е обсъден компенсаторния механизъм за битовите потребители
Виктор Орбан изгони прайда от центъра на Будапеща, давал лош пример на децата Виктор Орбан изгони прайда от центъра на Будапеща, давал лош пример на децата Все още не е ясно дали правителството възнамерява да премести събитието в зала на закрито, или да ограничи достъпа до него Трилър в Румъния: Джорджеску излезе от прокуратурата след дълъг разпит Трилър в Румъния: Джорджеску излезе от прокуратурата след дълъг разпит Бившият кандидат за президент на Румъния е обвинен в шест престъпления Голяма офанзива заради Русия? Голяма офанзива заради Русия? Сочи се, че... Тя е гордостта на Айтос Тя е гордостта на Айтос Новината съобщиха организаторите на националната детска надпревара - ОП "Детски и младежки център" Димитровград Ченгета отказаха 20 бона подкуп от наркодилър Ченгета отказаха 20 бона подкуп от наркодилър В опит да прекрати проверката 28-годишният мъж предложил на полицаите сумата от 20 000 лева, за да не извършват съответните законови действия спрямо него, за което бил незабавно задържан с мярка за срок до 24 часа. Призна, че е продава наркотици Призна, че е продава наркотици Павел е от Бургас Турски сексимвол побърка хиляди фенове в Египет Турски сексимвол побърка хиляди фенове в Египет Актьорът пристигна в Кайро, за да участва в нов вълнуващ проект, като стане лице на популярна марка храни Тази звезда от турска сапунка претърпя операция Тази звезда от турска сапунка претърпя операция Операцията премина гладко. Намирам се в чудесно здраве и се чувствам по-добре от всякога, заяви актрисата Арестуваха Калин Джорджеску – кандидат-президентът, който изплаши глобалистите Арестуваха Калин Джорджеску – кандидат-президентът, който изплаши глобалистите Макар че му откраднаха първата победа, той продължава да води с 30 процента пред следващия кандидат Тя беше световна секс икона, може ли да я познаете днес Тя беше световна секс икона, може ли да я познаете днес 57-годишната блондинка излиза без капка грим, но с големи дози увереност на червения килим
Делян Пеевски Делян Пеевски "Възраждане" са"срамни фашисти" Виц на деня Виц на деня - Много възпитано дете имаш! На колко е?
- На два шамара и три дни без таблет.
Виц на деня Виц на деня Клиент се обръща към руса сервитьорка:
- Искам едно 12 годишно уиски.
- Господине, нямаме. Кръчмата работи едва от 3 години...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Българите в чужбина харесват Борисов, защото им помага да преодолеят носталгията, която ги кара да се върнат.

Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори