×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тийнейджъри откраднаха кола в Чепеларе и се натресоха в стълб с нея
  • След среднощни дебати и 18 часа заседание: България има приет бюджет на първо четене
  • Макрон: Русия е заплаха за Европа, трябва да се въоръжим
  • Лидерите на страните от ЕС се събират в Брюксел
  • Тръмп разговаря с Трюдо за митата
  • В Германия живеят 1,25 млн. украинци, сочи изследване, но само 20 % от тях работят
  • Сирийските власти ще унищожат химическите оръжия на Асад
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Росен Желязков е номиниран за министър на транспорта


Росен Желязков е номиниран за министър на транспорта
Росен Желязков бе дясната ръка на Борисов в кметството, а после обвиняем, но оправдан по аферата "Костинброд"
16 Септември 2018, Понеделник, 00:54 ч.
Автор: Антония Чорева, снимка: Авторът

Очаква се новите министри да се гласуват от парламента в четвъртък

Председателят на Комисията за регулиране на съобщенията Росен Желязков е кандидатът на правителството за министър на транспорта.

Това обяви председателят на парламентарната група на Патриотите Волен Сидеров след близо два часа Коалиционен съвет, който се проведе днес между управляващите партии ГЕРБ и Обединени патриоти.

Властта се събра след отказа на зам.-министъра на иконимиката Александър Манолев да стане министър на транспорта на мястото на подалия оставка Ивайло Московски.

Така трябваше да бъде обявена нова кандидатура. 

Желязков беше обвинен от прокуратурата по аферата с фалшиви бюлетини "Костинброд", но съдът го оправда окончателно. По-късно той оглави новосъздадената Държавна агенция "Електронно управление".

Росен Желязков бе дясна ръка на Бойко Борисов като кмет на София и като премиер в първия му мандат. Той бе секретар на Борисов в общината и негов главен секретар в Министерския съвет. 

Очаква се новите министри да бъдат гласувани от парламента в четвъртък, добави Цветан Цветанов, председател на парламентарната група на ГЕРБ. 

Брифингът в Министерски съвет днес се водеше именно от двамата председатели на групите на управляващите партии. 



Припомняме, че след тежката катастрофа в Своге, при която загинаха 17 души, премиерът Бойко Борисов поиска оставката на трима министри - регионалния министър Николай Нанков, вътрешния Валентин Радев и транспортния Ивайло Московски. 

Волен Сидеров предложи в Министерски съвет още да се направи официална среща с президента Румен Радев, за да се обсъдят всички обстоятелства за освобождаването на Младен Маринов от поста на главен секретар на МВР.

Именно това, че Радев не подписа указ за неговото освобождаване спря гласуването на тримата министри миналия четвъртък. 

"Нека БСП да се обърне към своя президент Румен Радев и да го помоли да подпише указа за освобождаване на Младен Маринов, за да можем да гласуваме оставките, които те толкова искаха и за които ни обвиняваха, че ги бавим", каза в подкрепа и председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов. 

„От изявленията на президента Радев от Рига останахме с впечатление, че когато се върне, ще подпише указа", каза още Цветанов.

Той обясни, че съгласувателната процедура е задължителна при назначаването на бъдещата овакантена длъжност на главен секретар.

"Искаме среща с президента, за да обясни той защо не иска да подпише указа. Не искаме да имаме конфронтация с президентската институция и президента на държавата“, обясни още Цветанов.

В категории: Политика


Флагман.БГ Бременна е от ултра богатото си гадже Бременна е от ултра богатото си гадже 06/03/2025, Четвъртък 11:41 1
Отвлякоха момиче като на филм
Отвлякоха момиче като на филм 06/03/2025, Четвъртък 10:23 0
Флагман.БГ Остават ли САЩ и Европа партньори? Остават ли САЩ и Европа партньори? 06/03/2025, Четвъртък 10:03 1
6
Коментара по темата
6.
демократ
17.09.2018 15:58:21
0
4
Този навремето напечата "Костинбродските бюлетини" дали поредната демократична победа на Борисов. И в последвалото дело затова, Росен Желязков бе оправдан. Естествено. Следва наградата - Той Министър, Интимната му Другарка - Посланичка в Израел. И живели дълго и щастливо, докато инфаркта не ги разделил
5.
запознат
17.09.2018 15:24:12
0
3
Дъщерята на Бъчи-тъпото, написа клеветата в Капитал за предния предложен за министър, за да може тъпкача на майка и да стане министЕр
4.
до 3
17.09.2018 15:22:14
0
3
Не е шибач, а лизач
3.
Любопитен
17.09.2018 15:21:25
0
4
Тоя не е ли шибача на бъчварката ?
2.
Банкя 4адьр
17.09.2018 14:42:51
0
4
Прилича на мьжка секретарка на Асфалтов паша ,сиреч слуга на Мафията ,като гл.секретар Министьрески сьвет ОБВИНЯЕМ по делото Костинброд за 300.000 ФАЛШИВИ изборни бялетини помогнали на Асфалтовия да сПИЧЕЛИ
1.
Ауди А6
17.09.2018 12:24:18
1
9
Прилича на плужек. Каквото отвън такова и отвътре. Ама що не казвате, че тва е на леля Руми мъжлето
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бременна е от ултра богатото си гадже Бременна е от ултра богатото си гадже 61-годишният баровец са на почивка е с Валерия от Ергенът Бомба! Готвят го за национален селекционер Бомба! Готвят го за национален селекционер Любо Пенев е вариант номер едно за заместник на Илиан Илиев Тя загуби близнаците си, но не и надеждата за живот Тя загуби близнаците си, но не и надеждата за живот Понякога бедите идват за добро, а мечтите не се сбъдват заради нещо по-хубаво Баронът от Кумлука Богдан Щерионов остава в ареста, пребил зверски съсед Баронът от Кумлука Богдан Щерионов остава в ареста, пребил зверски съсед Пострадалият е със средна телесна повреда Български град завря заради високи сметки за тока, излиза на протест Български град завря заради високи сметки за тока, излиза на протест Не може да плащаме ток между 800 и 1000 лева, гневят се петричани  Очаква се още по-евтино гориво до Великден, прогнозира експерт Очаква се още по-евтино гориво до Великден, прогнозира експерт Борсите вече не реагират на думите на Тръмп, пазарът сам определя цената на петрола, твърди Светослав Бенчев, председател на Българската петролна и газова асоциация Бизнесът по морето отново се сблъсква с познат проблем Бизнесът по морето отново се сблъсква с познат проблем Има недостиг на кадри А дали тези двамата не играят цирк, за да вдигнат рейтинга на Светлана в "Хелс Китчън" А дали тези двамата не играят цирк, за да вдигнат рейтинга на Светлана в "Хелс Китчън" Цирковете станаха прекаленни, май пресолиха Гръм в "Ергенът" Гръм в "Ергенът" Дама от миналото на Мартин разтърсва предаването Почина известен български журналист Почина известен български журналист Културната общност в Смолян загуби един талантлив творец, със свой личен принос  в развитието на Родопския край
Къде изчезна Виктор Николаев, да не го свалиха от ефир Къде изчезна Виктор Николаев, да не го свалиха от ефир Няма как да не добавим, че Николаев изоставя колежката си много напрегнат момент, когато депутатите заседаваха по държавния бюджет до тъмна доба в малките часове на четвъртък, а кулминацията около подхода за мир във войната в Украйна е близо Три автомобила катастрофираха в... Три автомобила катастрофираха в... Инцидентът е марко преди Казичене  "Маркет Линкс": 27% е доверието в кабинета "Желязков" "Маркет Линкс": 27% е доверието в кабинета "Желязков" Доверието към Народното събрание също расте, като то получава с 5% повече от стария парламент - 27% Отвлякоха момиче като на филм Отвлякоха момиче като на филм 24-годишният водач е от Перник и е задържан Тръмп с "последно предупреждение" към "Хамас": Адска разплата, ако не свободят незабавно всички заложници Тръмп с "последно предупреждение" към "Хамас": Адска разплата, ако не свободят незабавно всички заложници Това е отстъпление от дългогодишната политика на Съединените щати да не влизат в пряка връзка с терористични групировки Снощи светът загуби музикална легенда Снощи светът загуби музикална легенда Напусна ни Рой Айръс Мъж осъди кино за дълги реклами преди филма Мъж осъди кино за дълги реклами преди филма Сблъсках се със загуби, които не може да се изчислят като пари, написал Абишек Голяма грешка в небето: Изтребител изпусна 8 бомби неволно и уцели... Голяма грешка в небето: Изтребител изпусна 8 бомби неволно и уцели... Къщи и църква са поразени по погрешка, няма данни за загинали За нищо на света не подарявайте тези неща на 8 март За нищо на света не подарявайте тези неща на 8 март Това са изключително глупави подаръци  Тръмп с "последно предупреждение" към "Хамас" Тръмп с "последно предупреждение" към "Хамас" Ето какво пише президентът на САЩ
Лъчезар БОГДАНОВ, бивш министър Лъчезар БОГДАНОВ, бивш министър Сега е моментът да станем член на еврозоната и на клуба на богатите Виц на деня Виц на деня -Защо си продаде тромпета?
-Защото съседът си купи пушка.
Виц на деня Виц на деня Канибал посетил Европа.
- Как беше храната? - питат го членовете на племето.
- Нечовешка.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако не получаваш критики, значи нещо не е както трябва
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори