Няма мърдане! Вижте как решително и ефикасно хващат пияните шофьори в тази европейска страна (СНИМКИ)
24 Август 2018, Петък, 12:56 ч.
Властите пропагандират абсолютната трезвеност по време на шофиране, за да се гарантира безопасността на пътя
Всички ние като отделни личности и като общество е необходимо сериозно да подхождаме към въпроса за безопасността на движението. На пръв поглед някои мерки може да изглеждат смешни, но практиката многократно ни доказва, че превантивните мерки са много важни и ефективни, за да не се достига до неприятни последици.В Естония, както и в някои други страни от Европейския съюз, е обичайна практиката да се проверяват водачите за шофиране в нетрезво състояние. Никой не се интересува дали шофьорът е употребил алкохол, докато управлява колата или преди да влезе в нея - всеки от тези варианти е недопустим. Властите пропагандират абсолютната трезвеност по време на шофиране, за да се гарантира безопасността на пътя.
Пътната полиция на Естония от време на време спира движението по популярни пътища в столицата Талин и други населени места като всеки един шофьор на автомобил е проверяван от отделен служител на пътната полиция. Ако бъде установен алкохол в кръвта, той веднага трябва да излезе от колата си, за да му се състави протокол. Превозното средство в този момент се отвежда до паркинг, за да не се пречи на придвижването на оформилата се опашка.
На проверката се подлагат абсолютно всички участници в движението: водачи на обществен транспорт, военни и затворнически служби, автомобили на телевизии - няма значение кой стои зад волана - регулярната акция се провежда за проверка на всички шофьори. Как се случва, можете да видите на снимките.








Какво уби този млад спортист
20/03/2025, Четвъртък 17:21
0



Дара Екимова с голям концерт в Бургас
20/03/2025, Четвъртък 16:50
0





Мария Бакалова открива 23-тия „София филм фест на брега“ тази вечер в Културен дом НХК
20/03/2025, Четвъртък 16:00
0



Полицията щурмува апартамент в Бургас
20/03/2025, Четвъртък 15:21
2

Таван на ученически подлез рухна във Варна
20/03/2025, Четвъртък 15:00
2

Чужди служби по петите на Божков. Афера с антики за 5 млн. долара
20/03/2025, Четвъртък 14:40
0

Когато отивам при леля, винаги хапвам вкусната салата „Бяло гнездо“
20/03/2025, Четвъртък 14:20
0