Спипаха иманяр с антични монети и предмети, оръжие, пари
12 Юли 2018, Четвъртък, 21:05 ч.
Притежателят на антиките е на 66 години от Стара Загора
Предмети с висока културно-историческа ценност откриха криминалисти на ОДМВР-Стара Загора, съобщиха от пресслужбата на МВР.
Специализираната операция на служители от сектор "Противодействие на криминалната престъпност" е проведена вчера под наблюдението на прокуратурата.
Претърено е и жилище в града, собственост на 66-годишен мъж. От там са иззети 1680 антични монети – колекции и отделни монети от тракийски, римски и византийски епохи, 431 старинни антични предмети, 49 различни по вид и форма антични предмети от жълт метал, наподобяващ злато, и античен керамичен съд.
Намерени са и пистолет с пълнител, без фабрични номера, револвер, също без фабрични номера, старинна пушка и 46 боеприпаса – различни калибри. Открити са и значителни парични суми в левове и валута, съхранявани в жилището.
В ОДМВР – Стара Загора е образувано досъдебно производство за извършени престъпления по чл.278, ал.6 и чл.339 от НК. Мъжът е задържан за срок до 24 часа. Работата по случая продължава под ръководството на Окръжна прокуратура в града.
В категории:
Крими






Претърпя тежка злополука
13/03/2025, Четвъртък 22:00
0







Зрителите да очакват пълен шок в Ергенът
13/03/2025, Четвъртък 21:41
2













