Москва умува над офертата на Радев за "Български поток", експерт обясни ще го бъде ли
22 Май 2018, Вторник, 14:26 ч.
За всички би било изгодно маршрутът на втората тръба на газопровода да премине през България
Президентът на България Румен Радев в интервю за руското издание „Комерсант“ заяви, че неговата страна иска преки доставки на руски газ чрез газопровод по дъното на Черно море. По думите му, този подход се базира на здравия разум и нуждите на енергийната сигурност, а и ефективността на целия ЕС. Изявлението на българския държавен глава бе коментирано от руския сенатор Алексей Пушков. „Отказът на България от „Южен поток“ бе много груба грешка. Турция веднага използва шанса, а Германия строи „Северен поток 2“. Това е добър урок за София“, написа Пушков в профила си в Туитър, цитиран от Блиц.
Водещият експерт на Фонда за национална енергийна сигурност на Русия Игор Юшков също коментира изявлението на президента на България Румен Радев.
„България има известен шанс. Първото разклонение на „Турски поток“ е построено до бреговете на Турция, и това е напълно възможно, а втората тръба построена точно до акваторията на България, където бе оставена в замразено състояние“, каза Юшков.
По думите му, за всички би било изгодно маршрутът на втората тръба на газопровода да премине през България. Експертът поясни, че по даденото направление вече са подписани необходимите междуправителствени споразумения.
“България обаче не трябва да очаква отстъпки за цената на газа и свръхприходи от транзита: Обемът на газа няма да е много голям“, каза още той.
В категории:
Политика






Държавата наднича в портфейла ти: 180 домакинства в Бургас под лупа
31/03/2025, Понеделник 12:00
0





Наказание в детска градина: Дете да чисти тоалетна с голи ръце
31/03/2025, Понеделник 11:20
0



Петна от мазут в морето край Варна в дигна на крак институциите
31/03/2025, Понеделник 10:40
2

С 30% са се увеличили пенсиите за инвалидност за година
31/03/2025, Понеделник 10:20
0

Учителка в детска градина накара дете да чисти тоалетна с голи ръце?
31/03/2025, Понеделник 10:03
8



Украинец шофира пиян из бургаски комплекс
31/03/2025, Понеделник 09:53
2

Бургаски огнеборци с бърза намеса
31/03/2025, Понеделник 09:00
0

