×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кроношпан ще закупи станция за мониторинг на нивата на фини прахови частици


Кроношпан ще закупи станция за мониторинг на нивата на фини прахови частици
Съоръжението ще бъде разполагано в „контактната зона“ там, където общината реши и когато сметне за необходимо
15 Март 2018, Четвъртък, 08:28 ч.
Автор: Флагман.Бг

Това е част от мащабната двугодишна програма, чиято крайна цел е  ограничаване и недопускане на разпространението на миризми и ФПЧ от дейността на предприятието

Кроношпан ще купи стационарна станция за 24-часов мониторинг на нивата на фини прахови частици на територията на ж. к-с Славейков, съобщават от дружеството. За решението вече е уведомен кметът Димитър Николов, който наскоро призова Кроношпан и ЛУКойл да купят такива станция връзка с опасенията и съмненията на жителите на града, както и с подаваните сигнали за отделянето на емисии от производствената дейност.

Съоръжението ще бъде предадено на Община Бургас за стопанисване, за да се постигне независим контрол и за да бъдат публикувани отчетните данни он-лайн.

Самата станция ще бъде разполагана в „контактната зона“ там, където общината реши и когато сметне за необходимо.

В близко време ще бъде реконструирана и изградена нова постоянна висока ограда по границите на предприятието в посока ж.к. „Славейков“ и ул. „Проф. Яким Якимов“, за да ограничат до минимум възможностите за отделяне на прах.

Тези две мерки са само част от въвеждането на мащабната двугодишна програма, чиято крайна цел е  ограничаване и недопускане на разпространението на миризми и ФПЧ от дейността на предприятието.

С изпълнението  на новата програма Кроношпан ще намали значително въздействието върху околната среда и ще изпълни още по-стриктните изисквания за работа в дървопреработвателната промишленост, които са част от влизащите в края на 2019 г. НДНТ (най-добри налични техники), одобрени в Европейския Съюз.

В момента програмата се съгласува, осигурено е и финансиране от компанията.

Ръководството на Кроношпан планира да изпълни всички нови изисквания и стандарти на ЕС много преди влизането им в България.

Новата ни  програма ще бъде сериозна крачка към увеличаване на приноса ни в подобряването качеството на заобикалящата среда, както и отговор на работата на  Община Бургас и на очакванията на жителите на гр. Бургас за по-чист въздух – заявиха директорите Николай Банков и Асен Ников.

За разработването на програмата, предстоящото и съгласуване и изпълнение беше изпратено уведомление до кмета на Община Бургас Димитър Николов.



Голям студ в страната
Голям студ в страната 11/02/2025, Вторник 07:31 0
Празник е
Празник е 11/02/2025, Вторник 07:20 1
Флагман.БГ Тази храна е... Тази храна е... 10/02/2025, Понеделник 22:00 4
Направи страхотен жест
Направи страхотен жест 10/02/2025, Понеделник 21:30 1
Получиха неочакван "подарък"
Получиха неочакван "подарък" 10/02/2025, Понеделник 20:00 1
Флагман.БГ Трагедия в Анкара! Майка уби двете си рожби Трагедия в Анкара! Майка уби двете си рожби 10/02/2025, Понеделник 19:56 2
Държат се много необичайно
Държат се много необичайно 10/02/2025, Понеделник 19:00 0
3
Коментара по темата
3.
Бай хой
15.03.2018 13:51:51
0
0
И да не забравят те да си калибрират станцийката,че току виж показала високи нива на прахови частици
2.
Замазване на очи
15.03.2018 13:48:37
0
1
Като разбраха, че ще има протест в събота и се урнаха през глава да правят срещи и да купуват станции да откажат недоволните бургазлии от мръсния въздух. Спокойно това няма да ни попрече да се съберем пред общината и да изкажем граждансаката си позиция. Благодаря на флагман предварително, че ще изтрият коментара.
1.
*********
15.03.2018 12:03:26
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Голям студ в страната Голям студ в страната Ето прогнозата Тази храна е... Тази храна е... Много полезна почти за всички хора Направи страхотен жест Направи страхотен жест Калейн е много класна дама Когато Меден рудник каза „Стига!“ и се обяви за Копър майн Когато Меден рудник каза „Стига!“ и се обяви за Копър майн "Искаме си обхода! Ние да не сме втора ръка хора! Амчи Димитър Рачков и холивудската звезда Мария Бакалова са от „Меден рудник“, бе, алоуууу!", аргументират се сепаратистите Ксения, която заколи децата си, вероятно е виждала в тях демони Ксения, която заколи децата си, вероятно е виждала в тях демони Да изчакаме експертизата, за да се установи конкретно какво се е случило, каза психиатърът д-р Владимир Сотиров и добави, че става въпрос за паталогия Регулацията на цените мираж? Депутат заговори за изкривяване на пазара Регулацията на цените мираж? Депутат заговори за изкривяване на пазара Когато с външен фактор грубо го ограничаваш, той намира същите обратни мерки на отговор, предупреди Васил Пандов Детската градина в Камено е с обновено дворно пространство Детската градина в Камено е с обновено дворно пространство С подписан договор за безвъзмездно дарение от „ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас“ за 2025 г., през май ще бъде завършен вторият етап от цялостния ремонт на дворното пространство Денонощните аптеки вече са кът Денонощните аптеки вече са кът В България има общо 3228, шепа от тях работят 24 часа Снощи българинът е гледал "Ергенът" Снощи българинът е гледал "Ергенът" Рекорден брой зрители са били пред малкия екран за премиерата на роматичното шоу Психично болен заплашва хора със самурайски меч насред улицата Психично болен заплашва хора със самурайски меч насред улицата Освирепелият скочил и на ченгета
Илон Мъск направи оферта за над 97 млрд. долара Илон Мъск направи оферта за над 97 млрд. долара Най-богатият човек на планетата иска да купи ChatGPT Ергенът Мартин: Разбрах, че съм влюбен и ще й предложа брак, но сърцето ми е свободно Ергенът Мартин: Разбрах, че съм влюбен и ще й предложа брак, но сърцето ми е свободно Когато искам да бъда с някоя, или да я целуна, ще е по мое желание, каза той Остави бакшиш, който не се нуждае от коментар Остави бакшиш, който не се нуждае от коментар Някои хора имат много пари и не ги щадят Жена му работеше в офис, после преспа с над 1000 мъже, а сега... Жена му работеше в офис, после преспа с над 1000 мъже, а сега... Оливър Дейвидсън и Бони са в процес на развод, но още се разбират повече от добре   Британският съд защити пакистански педофил Британският съд защити пакистански педофил Магистратите не позволиха да бъде депортиран, забраниха достъп на медиите до името му Получиха неочакван "подарък" Получиха неочакван "подарък" Пингвините на Антарктида могат да си "играят" с пластмаса Трагедия в Анкара! Майка уби двете си рожби Трагедия в Анкара! Майка уби двете си рожби Жената е ранила тежко третото си дете, което е с опасност за живота Няма да повярвате на колко години е Няма да повярвате на колко години е "Барбито" Марсела държи много на външността Държат се много необичайно Държат се много необичайно Защо речните делфини в Амазонка правят така? Учените са в шах Шокира всички в "Ергенът"? Шокира всички в "Ергенът"? Маймуна остави Шри Ланка без ток
Калин Сърменов, директор на Сатиричния театър Калин Сърменов, директор на Сатиричния театър Системата на театрите колабира! Виц на деня Виц на деня - Брей, че си отслабнала! Каква е тайната?!
- Картофи, лук, чушки, домати, краставици, бамя.
- И само това ли ядеш, а месо?
- Абе какво ти ядене, копах ги!
Виц на деня Виц на деня - Какво работиш?
- Шофьор съм.
- Каква заплата ти дават?
- Седем милиона долара!
- Стига, бе, къде работиш?
- Във "ФОРМУЛА 1"!...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато мъж хване шаран, това е риболов.
Когато жена хване шаран, това е брак!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори