2 години затвор за майка, убила бебето си
12 Октомври 2017, Четвъртък, 19:41 ч.
Две години ефективно при първоначален общ режим постанови състав на Районен съд-Димитровград за убилата новороденото си бебе Невена Тенева от Сталево. Съдът й присъди и разноски по делото в размер на 1765 лв, съобщи Дарик.
В 15-дневен срок присъдата може да бъде обжалвана пред Хасковския Окръжен съд. Служебният защитник на Невена- адвокат Валентина Кунева коментира, че ще се възползват от тази възможност.
Съдът уважи искането им за съкратена процедура, като освободи свидетелите и вещите лица от залата, а Невена се призна за виновна. Прието бе и удостоверение, че е започнала работа и се интегрира в обществото.
Прокуратурата поиска наказание от година и 4 месеца условно с 4-годишен изпитателен срок и 1 година срещи с пробационен служител, като се позова на това, че Тенева има още две деца, за които следва да полага грижи. Обвинителят определи престъплението като зловещо и потресаващо, доказано по безспорен начин.
Приключва разследването срещу родилката от Сталево, убила бебето си
На 2 януари 2016 г., с ясно съзнание и целенасочено, Невена е родила тайно от всички в дома си жизнеспособно момиченце, което е оставила на студа, където е преживяло 6 часа, посочи прокурорът. Защитата пледира за тримесечна условна присъда с 3 години изпитателен срок, като изтъкна чистото съдебното минало на подсъдимата, както преди убийството, така и след него, самопризнанията й и съдействието, което е оказала на разследващите.
В последната си дума пред съда Невена се разплака, каза, че съжалява за това, което е извършила и единственото, което иска, е възможност да гледа децата си. Тя е майка на две момчета- на близо 3 г. и 9 г., които са настанени в приемно семейство от момента, в който престъплението бе разкрито- края на януари миналата година
В категории:
Темида






Какво време ни очаква в понеделник?
31/03/2025, Понеделник 07:18
0





Това са истинските причини жените да привличат емоционално недостъпни мъже
30/03/2025, Неделя 22:00
0

Вече не купувам хляб, от 2 кг брашно правя 45 броя от тези памук питки
30/03/2025, Неделя 21:40
0

Макрон с призив към Нетаняху
30/03/2025, Неделя 21:24
3

Ужасна вест от Мианмар
30/03/2025, Неделя 21:23
0

Шокиращ финал
30/03/2025, Неделя 21:20
0



Най-злобните зодии
30/03/2025, Неделя 21:00
2

Малък самолет падна върху къща
30/03/2025, Неделя 20:39
0

