×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тестват сирените и системата BG-ALERT
  • МВФ: Американските мита създават голяма несигурност и подкопават доверието
  • В Русия викат в казармите 160 хиляди души от 18 до 30 години
  • Вашингтон сравни присъдата на Марин Льо Пен със съдебната сага на Тръмп
  • Газ гризу уби петима миньори в испанската област Астурия
  • 1 април: Отбелязваме Деня на шегата
  • Важен ден за управляващото мнозинство: ДПС-ДПС решава дали да оттегли подкрепата си за кабинета
  • Полша инвестира в първата си атомна електроцентрала
  • САЩ адмирират новото правителство в Сирия, но санкциите остават, докато Вашингтон не види напредък
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Отсякоха 40 опасни дървета в Морската градина на Бургас, защото са опасни (ВИДЕО)


Отсякоха 40 опасни дървета в Морската градина на Бургас, защото са опасни (ВИДЕО)
Началникът на отдел „Озеленяване“ в Община Бургас Светлана Танева уверява, че здрави дървета не се секат
08 Март 2017, Сряда, 11:10 ч.
Автор: Флагман.бг

Ще бъдат засадени три пъти повече дървета, каза началникът на отдел „Озеленяване“ в Община Бургас Светлана Танева



40 дървета са отсечени в Морската градина. Те са болни и опасни, а някои от тях са премахнати след сигнал за инцидент, съобщиха от Община Бургас.

Пред камерата на бТВ обаче възрастна дама, която излязла на разходка край морето след дългата зима, определи сечта като кощунство. Жената била неприятно изненадана, че много от дърветата ги няма. Сечта е поголовна, добавя бургазлия. Началникът на отдел „Озеленяване“ в Община Бургас Светлана Танева уверява, че здрави дървета не се секат.

Застанала край пън от отсечено дърво тя обясни, че е отсечено, защото се разцепило през 2016 г.. „Тогава падна клон на алеята. Ние го отрязахме през лятото. Импулсният томограф обаче показва, че има проблем с дървесината и затова през януари го изрязахме до долу“, заяви Танева.

Като специалист лесовъд Владимир Димитров е на мнение, че сечта в парка се извършва прецизно.

„Тези дървета си имат живот. Когато остареят и започнат да умират, стават опасни за хората“, обяснява лесовъдът.

Той показа раково образование на дърво, което деформира дървесината.

„На това място стъблото е значително отслабено и при един по-силен вятър дървото може да се пречупи и да падне върху хората“, заяви Димитров.

От общината са категорични, че още в началото на лятото ще има зеленина в парка.
„Естествено, че ще има сянка, защото това е една територия, която е много натоварена и през последните 60 години не е търпяла реконструкция. Ще бъдат засадени три пъти повече дървета на територията на парка“, допълниха от Общината.

Проектът за реконструкция на историческата част на Морската градина е за 5 млн. лева. Той включва модерна поливна система и атракционни като висящ мост.


В категории: Бургас


Флагман.БГ Струва 170 бона Струва 170 бона 01/04/2025, Вторник 22:00 0
Разплака се, защото...
Разплака се, защото... 01/04/2025, Вторник 21:00 0
Направи скандално признание
Направи скандално признание 01/04/2025, Вторник 20:48 0
Флагман.БГ Твърди, че е била опипвана от... Твърди, че е била опипвана от... 01/04/2025, Вторник 20:00 2
Прави сензационен ход?
Прави сензационен ход? 01/04/2025, Вторник 19:38 0
Почина млад футболист
Почина млад футболист 01/04/2025, Вторник 19:03 0
Неприятна случка с Гришо
Неприятна случка с Гришо 01/04/2025, Вторник 18:36 1
21
Коментара по темата
21.
Во
09.03.2017 09:49:32
0
0
То и на Пейо кестена, беше хубаво, голямо дърво, ама ходете обяснете на детето му, колко е грешно да се режат хубави, големи дървета.
20.
гггггггггггггггггггггггггггг
08.03.2017 18:20:30
1
1
а мисля че повече трябва да отсекат - половината са прогнили и могат да паднат
19.
Ауууу
08.03.2017 18:06:53
2
3
Некадърниците от Общината са решили до края на управлението си да унищожат всякаква зеленина в Бургас. Поне да боядисат в зелено налепения върху бетона стиропор за да не забравим цвета.
18.
пешо кура
08.03.2017 18:00:14
2
2
Сега да видим крадливия кмет какво ще построй там
17.
Калинките
08.03.2017 16:30:46
1
1
Се връщат на работа от съда.
Обективния Бургаски съд.
16.
ах кмете
08.03.2017 12:26:28
2
6
Сега малоумната община ако се беше сетила и един обикновен пешеходен светофар да сложи на гъбката до котвата докато така и так аразкопа всичко наоколо но... няма пари за усвояване. Чакаме голямата лапаница за тунела не щем един прост светофар. Там са малко кинтите за лапане.
15.
bravo
08.03.2017 12:18:41
2
5
Опасни дървета защото са опасни,каква мъдра мисъл
14.
burgas
08.03.2017 12:18:14
1
6
I sam izrastnal v Morskata , i decata mi i vnucite.Za vsiako otsecheno darvo me boli, starite imat visochina, koroni , masa ot zeleni lista koito paziat ot liatnoto slance.
A novite koito se zasajdat stavat niski s malki koroni / moje da gi vidite po bivshata Republikanska - sabirat samo prah/
Mislia che ako otsichash edno darvo poradi starost , sledva da za sadish ot sashtia vid , po tozi nachin se zapazva I darvesnoto raznoobrazie.
za sajalenia tapizma e osnovnoto povedenie na obshtinata
13.
До 13
08.03.2017 11:08:57
1
7
Живея на първа линия в Лазур и ми е ясно какви са дърветата,но имам въпрос как е върната на работа въпросната Танева.
12.
В
08.03.2017 10:20:17
10
10
Повечето от коментиращите не са стъпвали в морската. Като сте много отворени идете и ги вижте отрязаните дървета. Аз това направих. Всички са брак, изгнили в сърцевината. Хората казват че не 40 ми 140 са за рязане, но премахват само опасните около алеите.
Морската и сега е супер, но съм сигурен, че ще стане още по-хубава.
11.
Въпрос
08.03.2017 09:57:04
1
8
Тази Танева има ли нещо общо с фирмата Бургасцвет-Танев?
10.
Скриптор Инцертус
08.03.2017 09:24:49
12
2
Въпреки изповръщаното от низши умове под мен, истината е една. Морската градина е най-забележителното нещо в Бургас и това е извън съмнение. По-голямата част от нея беше реконструирана, а тази от паметника на Пушкин до Нептуна си стоеше с разбити алеи и при буря падаха клони и цели дървета. През лятото ще имаме изцяло ремонтирана Морска градина и всички други коментари са жонглиране преди изборите с полуфакти и откровени неистини. Това е най-посещаваното място в Бургас и нямам съмнение, че много хора следят всичко да се изпълни както трябва.
9.
Вили
08.03.2017 09:11:45
0
9
Ами как няма Стаматис от БТВ да обслужва общината като са и подарили общински апартамент на пъпа на Бургас!Публична тайна е
8.
*********
08.03.2017 09:10:15
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
7.
хари
08.03.2017 09:00:44
2
9
големи тъпаци ейй.само комисионните ги интересуват
6.
пипи
08.03.2017 08:59:43
2
3
тези дебели дървета са изядени от червеи махнете ги...
5.
*********
08.03.2017 08:56:08
2
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
4.
до 3
08.03.2017 08:51:01
1
15
Значи е същата "специалистка" уволнена и пак върната на работа.Кмете кмете ......
3.
*********
08.03.2017 08:40:21
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
2.
да попитам
08.03.2017 08:00:26
1
7
нещо чувам по 200-300 са новвите дръвчета на дройка? дали да? или не?
1.
изненада
08.03.2017 07:58:28
1
21
Тази Светлана Танева не беше ли уволнена по едно време когато стана инцидента с падналото дърво на гурко.Пак са я върнали на работа тая "калинка".
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Хаос в аптеките заради новите правила, пациенти ще чакат и за одобрение от НЗОК Хаос в аптеките заради новите правила, пациенти ще чакат и за одобрение от НЗОК Те може да забавят сериозно обслужването, предупреждават фармацевти ДПС-ДПС остава в управлението, но под условие ДПС-ДПС остава в управлението, но под условие Решението е взето след извънредна среща на АПС PR експерт: Тандемът Борисов-Пеевски ще реши колко дълго да ни управлява кабинета „Желязков” PR експерт: Тандемът Борисов-Пеевски ще реши колко дълго да ни управлява кабинета „Желязков” Трябва да изминем пътя към еврозоната, за да затворим тази врата към големия съветски брат, който ни чака оттатък Черно море, каза Диана Дамянова Легендата Георги Марков си отиде, феновете на „Щурците“ осиротяха Легендата Георги Марков си отиде, феновете на „Щурците“ осиротяха  Известният музикант напусна този свят на 73-годишна възраст след кратко боледуване Акад. Денков: Лъжците, които повтаряха как ще ни залее вълна с мигранти в Шенген, сега плашат с еврото Акад. Денков: Лъжците, които повтаряха как ще ни залее вълна с мигранти в Шенген, сега плашат с еврото Ако в следващите 1-2 месеца не бъдат приети законите за ПВУ, това ще е мотив, който ще използваме за вот на недоверие, предупреди той Лек трус в България Лек трус в България Край Пловдив Започва продажбата на стикери за локално паркиране в новите зони на ж.к. „Възраждане“ Започва продажбата на стикери за локално паркиране в новите зони на ж.к. „Възраждане“ Ще бъдат създадени 2 нови подзони в участъците, където досега се паркираше безплатно Кабинет на Фондация "Искам Бебе" ще бъде разкрит в община Царево Кабинет на Фондация "Искам Бебе" ще бъде разкрит в община Царево Двойките с репродуктивни проблеми освен финанси, имат нужда нужда и от подкрепа в пътя към мечтаното бебе, заяви кметът Марин Киров 4.6 кг марихуана в легло на шофьор откриха митническите служители МП Лесово 4.6 кг марихуана в легло на шофьор откриха митническите служители МП Лесово Водачът - турски гражданин с инициали Х.Е., е превозвал стока от Нидерландия за Турция С каква тайна съставка ще направи гъбената супа по-богата и ароматна С каква тайна съставка ще направи гъбената супа по-богата и ароматна Ще се изненадате колко висококачествено и богато ще бъде ястието
Антон КУТЕВ, съветник на президента Антон КУТЕВ, съветник на президента До няколко месеца Борисов ще хвърли кърпата Виц на деня Виц на деня -Скъпа, реших никога повече да не се карам с теб.
-Така ли, решил бил, а мен попита ли ме?
Виц на деня Виц на деня Бащата пита Иванчо:
-Утре класната ти ме вика в училище.Защо?
-Не знам, не съм я виждам от месец.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Изпих литър водка и нищо ми няма-нито портфейла, нито телефона.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори