×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Променят статута на единственото в Бургас училище за деца със специални нужди


Променят статута на единственото в Бургас училище за деца със специални нужди
Предложението идва от зам.-кмета на Бургас по култура и образование Йорданка Ананиева
12 Февруари 2017, Неделя, 08:44 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

То има необходимата материална база и ще осигури индивидуален подход за децата


Преобразуват помощното бургаско училище „Отец Паисий” в общински център за специална образователна подкрепа. Идеята идва от зам.-кмета по култура и образование Йорданка Ананиева.

Тя е внесла докладна записка в Общински съвет, според която на базата на новия закон за предучилищно и училищно образование (ЗПУО), статутът и предназначението на известното училище за деца в неравностойно положение трябва да се промени.

Новият статут на училището, което е единственото по рода си в града и осигурява обучение и възпитание на деца със специални образователни потребности, ще има за цел да се съобрази индивидуално с нуждите на всяко дете. С промяната центърът за специална образователна подкрепа ще се утвърди като модерна и конкурентоспособна институция.

Според Ананиева, в сегашния си вид, училището разполага с пълната материална база, която да осигури плавен преход към промяна на статута, съгласно новия, влязъл в сила на 1 август м.т. ЗПУО.  

Докладната на зам.-кмета ще бъде разгледана от две постоянни комисии – тази по образование и вероизповедание и тази по правни въпроси. Тя ще бъде гласувана в края на месеца на заседанието на Общинския съвет в Бургас.

В категории: Просвета , Бургас


4
Коментара
Флагман.БГ Събраха се? Събраха се? 26/02/2025, Сряда 08:11 0
Силен трус в...
Силен трус в... 26/02/2025, Сряда 07:36 0
Флагман.БГ Кандидатира се за президент на... Кандидатира се за президент на... 26/02/2025, Сряда 07:33 0
Флагман.БГ Какво време ни очаква? Какво време ни очаква? 26/02/2025, Сряда 07:21 0
Флагман.БГ Мощен скандал в "Ергенът" 4 Мощен скандал в "Ергенът" 4 25/02/2025, Вторник 22:21 1
Голяма новина за Русия
Голяма новина за Русия 25/02/2025, Вторник 22:03 4
Флагман.БГ Дружка на Димитров обра точките в... Дружка на Димитров обра точките в... 25/02/2025, Вторник 21:31 4
Флагман.БГ Сериозна промяна в "Ергенът" Сериозна промяна в "Ергенът" 25/02/2025, Вторник 21:14 0
Флагман.БГ Обсипаха я с комплименти Обсипаха я с комплименти 25/02/2025, Вторник 20:33 0
Получи голямо признание
Получи голямо признание 25/02/2025, Вторник 20:31 0
4
Коментара по темата
4.
Училището в Приморско
03.03.2017 12:55:26
0
1
Продължение по темата за образованието
03.03.2017 12:43:55

(писмо от 19.04.2016 г.)

ДО
МИНИСТЪР НА ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА
НАЧАЛНИК РИО - БУРГАС
ОБЩИНСКИ СЪВЕТ - ПРИМОРСКО
Копие: Медиите

УВАЖЕМИ ГОСПОЖИ И ГОСПОДА,
Обърнете най-после внимание на училището в Приморско и неговия директор Стоян Налбантов! Престанете да се правите, че там проблеми няма!
Не знам вече с какви думи да ви говоря за това училище и този директор, за да се стреснете. Затова поставете се на моето място. Отидох в това училище с най-чисти намерения – да работя честно и почтено и да предам знанията си на учениците. А какво се получи? Попаднах на един директор, който ежедневни ми говореше глупости и ми се хвалеше какъв секс бил правел с учителките в директорския кабинет. И това беше всеки ден, ВСЕКИ ДЕН! Наслушах се на едно и също. Примерно, как учителката по изобразително изкуство му правела свирки и как той накрая се изпразнил върху дрехите й. Дори ме караше да отида и да я разгледам, за да се уверя, че на дрехите й имало влажни петна. Как бил използвал учителката по английски, за да му правела свирки, а друга една – по български – за традиционен секс… Еди-си коя му била лижела задника… Извинявайте, че ви казвам тези гадости, но тогава такива неща чувах с ушите си и нямам намерение да ги премълчавам, докато не се стреснете и не предприемете някакви мерки! Лично аз смятам, че за тези неща трябва да се крещи и да се вика, докато целият български народ научи какво се случва в училищата на България, а не както вие правите – да си заравяте главите в пясъка и да отричате очевидни истини!
Събудете се, моля ви! Отидете на място в Приморско и разпитайте обикновените хора на улицата (не служители на заплата в общината или подчинени на Налбантов учителки), а хора непредубедени и те ще ви кажат самата истина!
Грешите, ако мислите, че някога ще спра да говоря за всичко това! Твърдо съм решен да изпълня гражданския си дълг и този човек да бъде поставен на мястото му! Ако смятате, че имате нещо общо с българското образование и в частност с образованието в град Приморско, във ваш интерес е да вземете съответните мерки!

С уважение: Атанас Петров Атанасов
– бивш учител в СОУ "Н. Й. Вапцаров" – Приморско
1.
Относно темата "Българско образование"
03.03.2017 11:17:50

В Бургас "рибата" се вмирисва откъм Инспектората. Нека г-жа Виолета Илиева да обясни защо й бяха нужни 15 години, за да освободи директора на училището в Приморско. Кому беше нужно това дълго прикриване на безобразията, които са ставали там? И защо сега не излезе с позиция по въпроса? Свалила е един директор на училище. Нека да каже ЗАЩО го е направила! Нека истината най-после да излезе наяве!
3.
SOS
12.02.2017 15:55:10
2
9
Благодарение на окраденото през трите мандата, техните деца и внуци се обучават в елитни училища у нас и в чужбина. Нали трябва да са подготвени да управляват неграмотниците, подготвени от настоящите управници (убийци) на нацията.
2.
Така, така
12.02.2017 15:26:45
3
13
Хмм, дааа.... Първо ще променим статута, после ще го закрием, накрая ще го съборим и ще построим още една частна кооперация на има-няма 20 етажа. Училищното дворче е големичко и много апетитно. На пъпа на Бургас е, едно от последните незастроени местенца. И него ще прилапаме, кви са тия училища и деца със специални образователни потребности. Друго си е да вдигнем блок с всичките му там тлъсти комисионни.
1.
Старото
12.02.2017 12:47:04
3
21
Ами като заграбихте двора му за да си строите смешната спирка, сега се чудите какво да измислите.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Пребиха директор на известен приют Пребиха директор на известен приют Той ръководи мястото в Казанлък, където бяха прибрани двете агресивни кучета от порода Дого Аржентино, нападнали жени Кандидатира се за президент на... Кандидатира се за президент на... БФБ Какво време ни очаква? Какво време ни очаква? По Черноморието ще бъде предимно слънчево Петя от Бургас отпадна от Hell`s Kitchen, а „Мис България 2024“ гледа сеир и едва не остана гладна Петя от Бургас отпадна от Hell`s Kitchen, а „Мис България 2024“ гледа сеир и едва не остана гладна Драма и в синия отбор - Нико Грозев обяви, че иска да си ходи, а после напрежението взе връх и едва не се стигна до бой с Мартин „Антеа рън“ – състезанието, което ще промени представите ви за бягането „Антеа рън“ – състезанието, което ще промени представите ви за бягането Участниците няма да се състезават помежду си, а със себе си, всяко препятствие по пътя ще e борба със собствените си възможности, сила и воля Сериозна промяна в "Ергенът" Сериозна промяна в "Ергенът" Две сестри влизат в реалитито Макар извън преговорите за мир в Украйна, ЕС държи таен коз Макар извън преговорите за мир в Украйна, ЕС държи таен коз В началото на конфликта бяха конфискувани около 200 млрд. евро суверени активи на Русия, които сега могат да се ползват като разменна монета Ще ни направи ли богати геотермалната енергия? Бургас и Поморие са сред първенците Ще ни направи ли богати геотермалната енергия? Бургас и Поморие са сред първенците Министър Станков откри дискусия, посветена на използването на дълготрайния и възобновяем източник на енергия ГДБОП разби склад за наркотици ГДБОП разби склад за наркотици Има най-малко четирима задържани Взривява "Ергенът"? Взривява "Ергенът"? Мартин може да направи невероятен тест на жените във формата  
Силен трус в... Силен трус в... Доминиканската република Мъск оглави с голяма преднина класация на супер богаташите Мъск оглави с голяма преднина класация на супер богаташите Шефът на SpaceX, Tesla и X е със състояние от над 400 милиарда долара, никой друг не минава кота 300 млрд САЩ и Украйна се споразумяха за редкоземните метали САЩ и Украйна се споразумяха за редкоземните метали Сделката е от основно значение за стремежа на Киев да спечели подкрепата на САЩ 8-метрово цунами в Бургаския залив при трус от 7.8 по Рихтер в Истанбул? 8-метрово цунами в Бургаския залив при трус от 7.8 по Рихтер в Истанбул? Вълните заливат първо ниските крайбрежни участъци, като причиняват сериозни разрушения Получи голямо признание Получи голямо признание Мъри е оценен при съседите от Турция Шокиращи разкрития за убиеца на четиримата българи в Солинген Шокиращи разкрития за убиеца на четиримата българи в Солинген Открити са няколко газови оръжия, пиротехнически средства, мачете, много бензинови бутилки и запалителни устройства в дома му Минусов температурен рекорд за... Минусов температурен рекорд за... Столицата на Кипър Яйцата поскъпнаха рекордно в... Яйцата поскъпнаха рекордно в... САЩ Тази красавица му стопи заплатата Тази красавица му стопи заплатата Вместо да готви у дома, красавицата предпочита лукса и разкоша на скъпи ресторанти, като любимата им дестинация за подобни удоволствия е Солун Връща се в Барселона Връща се в Барселона Това е клубът на живота му
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Започва да става параноично всеки назначен да му се търси връзка с Пеевски Виц на деня Виц на деня Двама канибали вечерят.
Единият казва:
- Мразя тъща си!
Другият.
- Нищо, нищо... яж само гарнитурата!
Виц на деня Виц на деня - Госпожице, когато се усмихвате, в мен се появява голямо желание да ви поканя при мен!
- Аууу... голям Дон Жуан сте Вие...
- Какво говорите? Зъболекар съм...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Производителите на 3D принтери, умоляват клиентите да не печатат 3D принтери!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори