×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

26 жилищни сгради в Хитрино са напълно разрушени след взрива на товарния влак


26 жилищни сгради в Хитрино са напълно разрушени след взрива на товарния влак
Според финансовия министър, разрушените сгради трябва да бъдат построени наново
12 Декември 2016, Понеделник, 16:30 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов

Около 1,5 млн. лв. ще струва възстановяването на поразената жп инфраструктура


26 жилищни сгради в Хитрино са напълно разрушени след взрива на влака с опасен товар в събота сутринта. Това стана ясно след днешното заседание на Министерския съвет, на което бе решено да се отпуснат 10 млн. лева за възстановяване на щетите.

„Това, с което разполагаме като анализ, е 26 напълно негодни за обитаване жилищни сгради, които трябва да бъдат построени наново”, каза финансовият министър Владислав Горанов на брифинг след журналистически въпрос за размера на разрушенията.

„По предварителни оценки на Министерството на транспорта около 1,5 млн. лв. ще струва възстановяването на жп инфраструктурата, която е разрушена вследствие на взрива”, каза още Горанов.

Социалният министър Зорница Русинова каза от своя страна: „След като бъде обезопасен районът, имаме готовност с около 100 човека през програмите за заетост да подпомогнат общината за разчистване на терена и за всякакъв вид допълнителни дейности.”




В категории: Политика


Рафаел Надал ще става баща
Рафаел Надал ще става баща 13/04/2025, Неделя 09:00 1
Слънце за Цветница
Слънце за Цветница 13/04/2025, Неделя 08:20 0
Флагман.БГ 5 сигурни знака, че той е мамино синче 5 сигурни знака, че той е мамино синче 12/04/2025, Събота 22:00 1
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
5 сигурни знака, че той е мамино синче 5 сигурни знака, че той е мамино синче Ето кои са те  Taка общуват щастливите двойки Taка общуват щастливите двойки Те задават отворени въпроси Ето кои зодии са шефът вкъщи Ето кои зодии са шефът вкъщи Вие сред тях ли сте Извънредно: Драма с малолетни сестри в "Меден рудник" Извънредно: Драма с малолетни сестри в "Меден рудник" Полицията с успешно издирване Моите наполеонки, по-вкуски са от тези в магазина Моите наполеонки, по-вкуски са от тези в магазина Перфектен френски сладкиш Данаил Папазов с позиция за драмата в "Бояна" Данаил Папазов с позиция за драмата в "Бояна" Ето какво сподели бившият министър Погребаха атентатора от летище "Бургас" в гробище на бойци от „Хизбула“ Погребаха атентатора от летище "Бургас" в гробище на бойци от „Хизбула“ Мохамад Хасан ел Хюсеини бе идентифициран по ДНК след терористичната атака, при която загинаха шестима души Колко дълго ни отнема да преодолеем бившия партньор? Психологията отговаря Колко дълго ни отнема да преодолеем бившия партньор? Психологията отговаря Ново проучване предоставя отговор на въпроса От полицията с информация за напрежението свързано с Доган От полицията с информация за напрежението свързано с Доган "Няма задържани", съобщи директорът на СДВР главен комисар Любомир Николов Мистериозна ситуация в Пловдив Мистериозна ситуация в Пловдив Дете в линейка след фалшив сигнал за пожар?
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Корупцията въобще не е това да хванем няколко корупционера Виц на деня Виц на деня - Докторе, жена ми започна да говори сама със себе си!
- Не се притеснявайте, много хора го правят.
- Да, ама тя мисли, че аз и отговарям!
Виц на деня Виц на деня - Тате, как си намери мама?
- Ами, синко... загубих един бас.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В Горно Уйно на мъжете членовете им били дълги средно по 15 см, в Долно Уйно - 25 см. Разликата идвала от това, че в първото село провели измерване, а във второто - допитване.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори