×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Проф. Михаил Константинов: Не всички в Харманли са терористи, но „Ислямска държава“ ще отвърне на удара


Проф. Михаил Константинов: Не всички в Харманли са терористи, но „Ислямска държава“ ще отвърне на удара
Нито един от мигрантите не е имунизиран, а това крие огромни рискове, каза проф. Михаил Константинов
25 Ноември 2016, Петък, 14:36 ч.

Трябва да си пазим границата неподкупно и честно както нашите деди, каза математикът

След бунта в Харманли „Ислямска държава“ ще отвърне на удара. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия проф. Михаил Константинов.
„Че връзка между буйстващите хора в Харманли и терористичната организация има, е очевидно, но това не означава, че всички мигранти са терористи. Те обаче са под силното влияние на пропагандата на „Ислямска държава“. Тези хора слушат какво им казва Ал-Джазира. Афганистанците и пакистанците не бягат от „Ислямска държава“. Те идват тук, защото има ядене“, коментира математикът.
„Тези хора не са дошли в Европа, за да работят и да се интегрират. И сърбите, и румънците обаче ни ги връщат много качествено“, добавя той.
„Нито един от мигрантите не е имунизиран. Защо ние си имунизираме малките деца при всички рискове, които крие това?“, попита професорът.
„На 10 000 души при един се получават увреждания. „Вложили сме много средства в имунизацията, а сме вкарали огромна маса хора, които не са и чували за имунизационен календар. Те нямат и естествената имунна система, която има белият човек в Европа. Това е много опасно“, предупреждава проф. Константинов. Защо се имунизираме, щом е безопасно сред нас да има такива хора, попита той.
Нека властта без да нагнетява обстановката, да обясни какви са опасностите, а не да говорят неща, на които хората не вярват, призова ученият.
Решението е просто – трябва да си пазим границата неподкупно и честно, както нашите деди с цената на живота си са я защитавали от нашественици, каза още Михаил Константинов.
Икономистът Николай Василев пък прогнозира, че хаосът ще става все по-голям.
Той коментира и проблемите, свързани с изборните правила, които трябва да се въведат у нас след референдума.
„Аз съм привърженик на мажоритарния елемент в изборите. Ще се спра на два положителни момента в него – единият е, че дългосрочно мажоритарните системи водят до това по-добри кандидати да стават народни представители и политици. И второто много ценно е, че мажоритарната система ражда по-стабилни правителства и по-стабилни управления. Ето, в България отново поредно правителство не си завършва мандата. Заедно със служебните правителства, ще се окаже, че имаме около осем правителства само за няколко години“, заяви бившият царски министър.
Проф. Михаил Константинов пък изтъкна, че е невъзможно за предстоящите парламентарни избори да се въведе мажоритарна избирателна система.
“Българския народ се изказа по един много лошо формулиран въпрос. Думите „с абсолютно мнозинство”, които бяха набутани във въпроса, просто го провалят този въпрос. Причината е, че правят една система, която никъде в Европа я няма”, каза още математикът.


В категории: Политика


Флагман.БГ Свали връхните дрехи Свали връхните дрехи 22/02/2025, Събота 22:00 2
Флагман.БГ Арестуваха го Арестуваха го 22/02/2025, Събота 21:38 0
Флагман.БГ Шокираща смърт в Русия Шокираща смърт в Русия 22/02/2025, Събота 21:21 4
Трагедия във Франция
Трагедия във Франция 22/02/2025, Събота 20:00 0
Провал за България
Провал за България 22/02/2025, Събота 19:21 2
Флагман.БГ Украйна с удар по Русия Украйна с удар по Русия 22/02/2025, Събота 18:48 0
1
Коментара по темата
1.
бесило
25.11.2016 10:44:49
1
1
Заминавай и ти с тях
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Свали връхните дрехи Свали връхните дрехи Андреа показа отлична кондиция Заблудени балъци клъвват на фалшиви оферти от Douglas Заблудени балъци клъвват на фалшиви оферти от Douglas Измамна схема с "неустоими оферти" за парфюми подвежда хиляди потребители Вижте как кукери прогониха злите сили от кв. Лозово Вижте как кукери прогониха злите сили от кв. Лозово Традицията оживяха с впечатляващи игри в бургаския квартал Ваксина ще спира рака, преди да се развие в тялото Ваксина ще спира рака, преди да се развие в тялото Учените искат да обучат имунната система да разпознава и унищожава опасните клетки Какъв е характерът ви според кръвната група Какъв е характерът ви според кръвната група Хората имат различен характер и кръвната им група играе важна роля за това Изяли сме 13 000 тона фалшиво сирене Изяли сме 13 000 тона фалшиво сирене Количеството е по-голямо от произведеното през 2023 г. Днес беше само загрявка, в сряда идва ред на парламента, предупреди Цончо Ганев Днес беше само загрявка, в сряда идва ред на парламента, предупреди Цончо Ганев Полицаите сами са си виновни, ние не сме направили нищо, твърди депутатът МВР със спешна акция, ще задържа вандалите от протеста в София МВР със спешна акция, ще задържа вандалите от протеста в София След раняването на 10 полицаи, МВР предприема действия срещу агресията  Алекс Сърчаджиева скочи на Разград: Безумие! Алекс Сърчаджиева скочи на Разград: Безумие! Хората там бедстваха, купете един снегорин за града - призова актрисата, която е и водеща на "Аз обичам България" Кметът на с. Светлина: Известна фигура от политическите среди на Средец ме нападна Кметът на с. Светлина: Известна фигура от политическите среди на Средец ме нападна Удари ме пред сградата на Общината, където има охранителни камери, за които обаче се твърди, че не работят, обяви Иван Айрянов
Заблудени балъци клъвват на фалшиви оферти от Douglas Заблудени балъци клъвват на фалшиви оферти от Douglas Измамна схема с "неустоими оферти" за парфюми подвежда хиляди потребители Арестуваха го Арестуваха го Проблеми за Ерик Мабиус Шокираща смърт в Русия Шокираща смърт в Русия Известна жена почина по много нелеп начин Ваксина ще спира рака, преди да се развие в тялото Ваксина ще спира рака, преди да се развие в тялото Учените искат да обучат имунната система да разпознава и унищожава опасните клетки Какъв е характерът ви според кръвната група Какъв е характерът ви според кръвната група Хората имат различен характер и кръвната им група играе важна роля за това Трагедия във Франция Трагедия във Франция Във френските Алпи Висш мафиот от Коза Ностра, осъден на затвор, е заловен в София Висш мафиот от Коза Ностра, осъден на затвор, е заловен в София Той не е просто криминален беглец – Офриа е роднина на легендарния бос на Коза Ностра Гаетано Бадаламенти, един от най-влиятелните мафиоти на 20-ти век Неприятна новина за феновете на "Спайдърмен" Неприятна новина за феновете на "Спайдърмен" Премиерата се отлага, но с малко... Още израелски заложници бяха освободени от Ивицата Газа Още израелски заложници бяха освободени от Ивицата Газа Докато Израел трябва да пусне от затвора стотици палестинци Бежанец е заподозрян за атаката в Берлин Бежанец е заподозрян за атаката в Берлин Ето подробности
Бойко Борисов Бойко Борисов Оказва се, че вратата на ПП не се отваря и затваря, а се върти Виц на деня Виц на деня Жена към мъжа си:
- Всички мъже сте еднакви...!
Съпругът:
- Ти пък всички ли си изпробвала!
Виц на деня Виц на деня - Тате, защо мама казва, че си прасе?
- Защото и ям буламачите!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Много е трудно да не правиш нищо, никога не знаеш кога си свършил.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори