Чилич отново спря Григор Димитров
21 Август 2016, Неделя, 12:00 ч.
Само преди няколко дни хърватинът победи първата ни ракета на старта на Олимпийския турнир в Рио де Жанейро
Григор Димитров приключи участието си на „Мастърс 1000” турнира на твърди кортове в Синсинати. Българинът отстъпи на полуфинал пред Марин Чилич с 6:4, 3:6, 5:7 след близо 2 часа и половина игра.Срещата между двамата бе прекъсната още в самото начало за около 2 часа заради дъжд. Загубата означава, че Димитров се размина с надеждата за първи път в кариерата си да играе на финал на турнир от подобен ранг, пише tennis24.bg. Българинът обаче ще се завърне в Топ 30 и ще бъде поставен на US Open, който започва на 29 август.
Григор Димитров има за какво да съжалява, тъй като в решаващия трети сет имаше пробив преднина на два пъти, като първо водеше с 2:0, а в последствие и с 4:2 гейма. За жалост обаче българинът не успя да съхрани аванса си и допусна пълен обрат.
Това е трета загуба за Димитров от Чилич от общо четири двубоя между двамата. Само преди няколко дни хърватинът победи първата ни ракета на старта на Олимпийския турнир в Рио де Жанейро.
По-късно днес Чилич, който е шампион от US Open 2014, ще спори за трофея в Синсинати с водача в схемата Анди Мъри. Шотландецът се намира в невероятна серия от 3 последователни титли, след като триумфира в Куинс Клъб, Уимбълдън и Рио.
Следващият турнир, на който ще видим в игра Григор Димитров, е Откритото първенство на САЩ – US Open, което започва на 29-и август.
В категории:
Спорт






Претърпя тежка злополука
13/03/2025, Четвъртък 22:00
0







Зрителите да очакват пълен шок в Ергенът
13/03/2025, Четвъртък 21:41
2













