×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Атентаторът от Ансбах бил регистриран в София, получил хуманитарен статус


Атентаторът от Ансбах бил регистриран в София, получил хуманитарен статус
27-годишният сириец, който се взриви в баварския град Ансбах близо до сцената на музикален фестивал и рани 12 души, не е представлявал опасност за страната ни, каза Петя Първанова
26 Юли 2016, Вторник, 13:50 ч.

324 авантюристи са върнати в България по силата на Дъблинското споразумение

27-годишният сириец, който се взриви в баварския град Ансбах близо до сцената на музикален фестивал и рани 12 души, е получил убежище у нас през декември 2013 г. Той е имал хуманитарен статус и няма данни тогава да е бил радикализиран. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия  председателят на Държавната агенция за бежанците Петя Първанова.
Оказа се, че атентаторът от Ансбах е пребивавал в България до средата на 2014-а. Той е регистриран в център в „Овча купел” в София. Можел е да се самовзриви и в страната ни заради това, че му е отказан статут на бежанец, коментира водещият Виктор Николаев. Според шефката на Държавната агенция за бежанците обаче, той не е представлявал опасност за страната ни.
„В Агенцията за бежанците лицата идват сами, ако са легално преминали границата. Ако не, органите на МВР ги транспортират. Нямаме информация как той е влязъл в България. Нашата компетентност е от момента на подаване на молбата за международна закрила. Тя включва два статута – на бежанец и хуманитарен статус”, поясни в Първанова.
След като получил хуманитарен статут, ислямистът напуснал България. Германските власти са искали да ни го върнат, но от Държавната агенция за бежанците отговорили, че мъжът не попада в категориите лица, които могат да бъдат приети обратно по линията на Дъблинското споразумение.

В категории: Животът


Флагман.БГ Голям празник е Голям празник е 04/03/2025, Вторник 07:40 0
Флагман.БГ Какво време ни очаква днес Какво време ни очаква днес 04/03/2025, Вторник 07:21 0
Сподели, че е унижавана
Сподели, че е унижавана 03/03/2025, Понеделник 22:33 1
Флагман.БГ Администрацията на Тръмп с показателен ход Администрацията на Тръмп с показателен ход 03/03/2025, Понеделник 21:29 6
Флагман.БГ Те са най-добрите в "Ергенът"... Те са най-добрите в "Ергенът"... 03/03/2025, Понеделник 21:18 0
Флагман.БГ Свлече се като прострелян Свлече се като прострелян 03/03/2025, Понеделник 20:49 0
Зловеща катастрофа в страната
Зловеща катастрофа в страната 03/03/2025, Понеделник 20:40 0
Флагман.БГ Тя даде страхотен пример Тя даде страхотен пример 03/03/2025, Понеделник 20:24 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Какво време ни очаква? Какво време ни очаква? Ето прогнозата САЩ замрази помощта за Украйна, Тръмп реагира на изказване на Зеленски САЩ замрази помощта за Украйна, Тръмп реагира на изказване на Зеленски От Белия дом се фокусират върху мира Спор за националния ни празник, пиар експерт зове да го сменим с 6 септември Спор за националния ни празник, пиар експерт зове да го сменим с 6 септември Ние дори днес не празнуваме, а с наведени глави честваме тържествено с благодарност за загиналите, каза Пепи Димитрова Затвориха пътя за Стара Загора след катастрофа край Тулово, има загинал Затвориха пътя за Стара Загора след катастрофа край Тулово, има загинал Автомобилите се отклоняват по обходен маршрут Зловеща катастрофа в страната Зловеща катастрофа в страната Един човек загина, има и ранени Тя даде страхотен пример Тя даде страхотен пример Млада българка със заявка да се превърне в световна хегемонка Шампион от Бургас се качи на Шипка и каза ярка фраза Шампион от Бургас се качи на Шипка и каза ярка фраза "Шипченската епопея е най-славната страница от нашата история", смята Цанко Цанков Ад на "Тракия" Ад на "Тракия" Верижна катастрофа и 10-километрово задръстване Заря за Трети март! Президентът говори за свободата и идеала на поколения българи (НА ЖИВО) Заря за Трети март! Президентът говори за свободата и идеала на поколения българи (НА ЖИВО) Войната в Украйна прояви крехките основи на световния ред и фалшивия патос, че мирът и човешкият живот са висша ценност, каза Румен Радев Лекари се борят за живота на обезобразена жена след касапницата в трамвай в София Лекари се борят за живота на обезобразена жена след касапницата в трамвай в София Обвиниха бившия й приятел за умишлено убийство. Извергът й нанесъл множество удари с юмруци и нож в областта на главата, довели до обилна кръвозагуба
63 ранени при сблъсък на два автобуса в Испания 63 ранени при сблъсък на два автобуса в Испания Четирима са в тежко състояние Папата получи два пристъпа на остра дихателна недостатъчност Папата получи два пристъпа на остра дихателна недостатъчност Ето какво съобщават от Ватикана Злодеят, който окървави Манхайм с джипа си и разплака Германия, е луд Злодеят, който окървави Манхайм с джипа си и разплака Германия, е луд 40-годишният германец, който се вряза с колата си в тълпа, е имал и преди проблеми с психическото си здраве, съобщава focus.de Администрацията на Тръмп с показателен ход Администрацията на Тръмп с показателен ход Ето какво съобщи ББС Нямало е робство ли? И след освобождението ни в Османската империя се продавали робини Нямало е робство ли? И след освобождението ни в Османската империя се продавали робини Откъсването от тази гнусна, ориенталска, мохамеданска империя на злото е това, което се празнува на днешния ден Оскари 2025 – между модерния наратив и качественото кино Оскари 2025 – между модерния наратив и качественото кино Тенденциите да се моделира режисурата и играта на актьорите, според крещенето на тълпата, води само до блудкави продукции Българин с разтърсващи думи за кървавата атака в Германия Българин с разтърсващи думи за кървавата атака в Германия "Хората вече започват да се притесняват като излизат на разходка", сподели Яво Божилов Кой у нас иска войната в Украйна да продължи Кой у нас иска войната в Украйна да продължи Продължаване на войната искат тези, които печелят от нея. Не които печелят чест и слава, а които печелят мангизи Тръмп решава днес дали да прекрати военната помощ за Украйна Тръмп решава днес дали да прекрати военната помощ за Украйна Днес има ключова среща с администрацията си Джип се вряза в публиката на карнавал в Германия, има загинал. Терористичен акт ли е? Джип се вряза в публиката на карнавал в Германия, има загинал. Терористичен акт ли е? По непотвърдена информация има ранени  
Стефан Тафров, дипломат Стефан Тафров, дипломат В Белия дом имаше конфликт между човек без костюм и костюм без човек Виц на деня Виц на деня Момче се опитва да поведе интелектуален разговор с момиче:
– Обичате ли Шекспир?
Момичето:
– Е, по-скоро сме само приятели…
Виц на деня Виц на деня Във фризьорския салон:
– Косата ви пада. Правите ли нещо, за да я запазите?
– Разбира се. Развеждам се!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Най-милото действие си има не чак толкова мило противодействие.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори