×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Днес отбелязваме Велика сряда от Страстната седмица или Седмицата на страданията
  • Премиерът на Косово Албин Курти подаде оставка
  • 16 април 1925 г. 100 години от кървавия атентат в църквата „Света Неделя”
  • Зеленски предупреди САЩ: Не правете недопустими отстъпки на наши земи
  • Подпалвачът на дома на губернатора на Пенсилвания имал психични проблеми
  • Опозицията на Острова: САЩ са ни много по-важни, няма смисъл да флиртуваме с Брюксел
  • Вторият вот на недоверие срещу правителството влиза за обсъждане в парламента
  • Джорджа Мелони ще навива Тръмп за „Общ пазар“ на ЕС и САЩ
  • Тръмп подписа указ за намаляване на цените на лекарствата
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Проф. Константинов зове депутатите за промени в кодекса, в Турция не трябва да се гласува за президент


Проф. Константинов зове депутатите за промени в кодекса, в Турция не трябва да се гласува за президент
Апелирам нашите депутати да опишат в закона какво се прави, когато български избори се произвеждат в държава като Турция, където има извънредно положение, каза проф. Константинов
25 Юли 2016, Понеделник, 06:48 ч.

Математикът има и рецепта за това как светът да се справи с терористите, предлага близките им да бъдат изселвани, ако изкарат камикадзето герой

Проф. Михаил Константинов призове депутатите за бързи промени в Изборния кодекс, заради това, че там не е писано как трябва да се действа, когато в държави като Турция и Франция има извънредно положение.
„На изборите в Турция трябва да има между един и двама държавни представители във всяка изборна секция. Излиза, че предупреждаваме уж хората да не ходят там, защото е опасно, а от друга страна Изборният кодекс задължава да ги изпращаме там. Във Франция, където има извънредно положение, един идиот уби 84 души, а друг се чуди как да подобри рекорда. Затова апелирам нашите депутати да опишат в закона какво се прави, когато български избори се произвеждат в държава като Турция, където има извънредно положение“, заяви професорът.
„Взривът на Ansbach Open и случилото се в Мюнхен са тероризъм, вдъхновен от ислямски идеи, а това, че го правят вълци- единаци, си е отделен случай. Не мога да разбера какво чакаме – да дойдат терористи, които да имат лични карти издадени от „Ислямска държава“ ли? Няма как да се справим с това явление, ако не спрем убийците. Тези хора имат два мотива – за някои от тях е важно да попаднат в Рая при девиците, а за други одобрението от близките им“, заяви математикът.
Той припомни, че след всеки терористичен акт има масова вълна от социално одобрение. Близките на атентатора, средата, в която живее, започват да го боготворят. Според тях, той е герой. Майките се хвалят какъв син са отгледали. Трябва да се спре с това, като се даде гласност как се прекратява социалното одобрение, обясни Константинов.
„Терористът убива хора с радост, защото според него, изпълнява волята на Аллах. Трябва да се приеме закон, за да може този, който одобри действия на омразата, да подлежи веднага на депортация. Ако не бъдат спрени ислямистите, ще дойдат едни други хора, които ще прекратят атентатите, но ще ликвидират и нас. Германците няма да се оставят да ги правят на маймуни“, предупреждава професорът.
„Ако аз кажа нещо лошо за някого, могат да ме вкарат в затвора, а в момента, в който един идиот убие десетки или стотици хора, скачат близките му и казват, че ще дадат и другите си деца за курбан. Тези хора моментално трябва да бъдат изхвърлени там, откъдето са дошли и това да стане със закон“, подчерта проф. Константинов.
Според него, има риск от нова бежанска вълна заради репресиите в Турция.
„Ако хората тръгнат оттам, не можем и да ги спираме, защото този път те наистина ще са бежанци. Досега такива нямаше у нас. Имаше мигранти, терористи, а сега ставаме съседна на воюваща страна“, каза още Михаил Константинов.

В категории: Политика


Почина успял българин
Почина успял българин 16/04/2025, Сряда 12:00 0
2
Коментара по темата
2.
Дернев
25.07.2016 09:49:57
0
3
Този път е много прав. Никакви избори при извънредно положение в дадена страна, независимо коя и къде е тя. И депортирането задължително, с или без реакция за стореното. Не може да не са забелязъли някаква промяна в поведение, а не са сигнализирали. Подаването на подобна информация да се вмени със закон като задължение на всички граждани. И за всички тренировъчни курсове и информационни материали за опасни зони, поведение на хора, необхоздима реакция. От сега трябва де се действа, като при реална опасност. Когато дойде ще е късно. А и никой не маже да каже дали не е късно вече.
1.
bkp
25.07.2016 09:33:09
4
1
на този шизофреник доганчо колко му плаща за да говори така
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ученици от ПГСАГ „Кольо Фичето“ посетиха Районната прокуратура Ученици от ПГСАГ „Кольо Фичето“ посетиха Районната прокуратура Заедно с прокурор Маркова гостите бяха посрещнати и от държавните обвинители Гинка Чинова, Дилиян Царев и Валя Диамандиева Хулигани съблякоха 14-годишно момче и го потрошиха в подлез на метростанция в София Хулигани съблякоха 14-годишно момче и го потрошиха в подлез на метростанция в София Тийнейджърът е със счупена глава, синини и отоци по цялото тяло 4 зодии с най-висок коефициент на интелигентност 4 зодии с най-висок коефициент на интелигентност Акo имaте приятел Вoдoлей, знaете, че те виждaт светa пo рaзличен нaчин Снимките ни в социалните мрежи ще обучават изкуствен интелект Снимките ни в социалните мрежи ще обучават изкуствен интелект Киберексперт съобщи, че българи вече са завели дела относно безопасността онлайн Те правят от мухата слон - ето кои са царете на скандалите Те правят от мухата слон - ето кои са царете на скандалите Вижте кои са тези 4 зодии Алгафари с прогноза: Кабинентът ще оцелее, девет депутати стават независими Алгафари с прогноза: Кабинентът ще оцелее, девет депутати стават независими В Народното събрание от сутринта се дебатира вторият вот на недоверие срещу правителството Продават рядка находка от Титаник за 50 хил. паунда Продават рядка находка от Титаник за 50 хил. паунда Ханс Кристенсен Гивард е сред 1500-те загинали при сблъсъка на кораба с айсберг Усмивки на хора с увреждания в Бургас грейнаха "В памет на Йордан и Атанас" Усмивки на хора с увреждания в Бургас грейнаха "В памет на Йордан и Атанас" Инициативата бе създадена по повод подвига на двамата полицаи, опитали да спрат автобус с мигранти на цената на живота си Ако това се случва с вашата пералня, значи се разваля Ако това се случва с вашата пералня, значи се разваля Вижте важните признаци Търговската война превърна рублата в най-добре представящата се световна валута Търговската война превърна рублата в най-добре представящата се световна валута Възможно е поскъпването на рублата да е предизвикано от възобновения интерес към руските активи на фона на подобряващата се геополитическа ситуация
Колко струват колите, внасяни от Китай в Украйна Колко струват колите, внасяни от Китай в Украйна Заради ниските им цени някои купувачи намират китайските автомобили за относително привлекателни Лоша новина за великденската салата Лоша новина за великденската салата Пълна е с нитрати  Защо си сложи вентилатор между краката Защо си сложи вентилатор между краката Имах чувството, че се задушавам в костюма, който беше от дупанперд, признава победителката от последния епизод на Капките Младеж умря след луда нощ в Тайланд Младеж умря след луда нощ в Тайланд Препил е с лош алкохол Почина голям бизнесмен Почина голям бизнесмен Отиде си финансистът от Дания Майкъл Халбай Байдън разкритикува остро Тръмп Байдън разкритикува остро Тръмп "Не са минали и 100 управленски дни, а тази нова администрация нанесе толкова щети", каза бившият държавен глава на САЩ Дългогодишен брак се разпадна, защото жена сподели, че... Дългогодишен брак се разпадна, защото жена сподели, че... Деликатна ситуация в САЩ Спират грантове за България, Рубио реже $1,7 млн. от програмата за медийна грамотност Спират грантове за България, Рубио реже $1,7 млн. от програмата за медийна грамотност Решението на Държавния департамент засяга и различни проекти, а сред потърпевшите е и Американският университет в Благоевград Съседи със страхотен рекорд Съседи със страхотен рекорд Партизан Белград с невероятен хеттрик, феновете на "гробарите" обичат много клуба и баскетбола Един от най-силните хора в САЩ с тежки думи за Зеленски Един от най-силните хора в САЩ с тежки думи за Зеленски Ванс с остър коментар
Доналд Тръмп за Зеленски: Доналд Тръмп за Зеленски: Байдън, Путин и Зеленски погубиха света Виц на деня Виц на деня - Отче, може ли красива жена да не изневерява?
- Може синко, може, ама язък за жената!
Виц на деня Виц на деня Шеф на ресторант към госта:
- Нашият ресторант е от категория лукс! Сметката на клиентите се носи от кардиолог!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако след тежък запой на сутринта се събудиш, погледнеш се в огледалото и не се видиш, не се притеснявай - просто си станал неотразим
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори