Гневни родители блокират сградата на Общинския съвет

Родители настояват общинските съветници да спрат сливането на ОУ "Душо Хаджидеков" с ОУ „Георги Бенковски”.
17 Май 2016, Вторник, 12:01 ч.
Безобразие е да научаваме от медиите за сливането на училища, казаха протестиращи
Гневни родители окупират сградата на Общинския съвет в Пловдив. Гражданският им бунт е срещу намерението на местната власт да слее двете основни училища в едно.
„Безобразие е да научим за сливането на двете училища от медиите. Защо служителите на общината мълчаха досега?“, пита дама, чието дете учи в ОУ „Георги Бенковски”.
Недоволни родители обаче са категорични, че те са избрали именно това училище за децата си и не искат да им причиняват стрес, местейки ги на друго място. На същото мнение са и майките и бащите на възпитаниците на "Душо Хаджидеков".
„Училищата са в два различни квартала и училищата са на голямо разстояние едно от друго. Не може да се вземат решения без да се пита училищното настоятелство и родителите“, добавя възмутен баща на ученик от ОУ „Георги Бенковски”.
Мотивът за готвеното сливане на двете училища е, че ОУ „Георги Бенковски” има много малко ученици, а другото училище е препълнено и базата му е крайно недостатъчна, за да отговори на нуждите на учениците.
В категории:
Просвета






Претърпя тежка злополука
13/03/2025, Четвъртък 22:00
0







Зрителите да очакват пълен шок в Ергенът
13/03/2025, Четвъртък 21:41
2













