АБВ решава на конференция днес за оттеглянето от властта

Очаква се лидерът на АБВ Георги Първанов да обяви мотивите за оттегляне на подкрепата
Ключови думи:
абв, георги първанов, ивайло калфин, президент, избори, конференция, власт, управляващи, флагман
15 Май 2016, Неделя, 11:43 ч.
Източник: 24 часаВъзможно е партията да издигне Ивайло Калфин за кандидат-президент
АБВ решава днес на национална конференция дали партията ще подкрепя правителство, съобщава bTV.Националният съвет на АБВ взе решение на 10 май да предложи на висшия партиен форум излизане от властта.
Последва оставка на вицепремиера и социален министър Ивайло Калфин, която беше приета веднага от премиера Бойко Борисов. Последваха оставките на всички представители на АБВ в изпълнителната власт.
Очаква се на конференцията днес лидерът на АБВ Георги Първанов да обяви мотивите за оттегляне на подкрепата. Ще бъде бъдат обсъждани и предстоящите президентски избори.
Възможно е партията да издигне Ивайло Калфин за кандидат-президент. Структури на формацията в страната пък искат Първанов отново да се кандидатира за поста.
В категории:
Политика












Показа тяло за милиони
14/03/2025, Петък 21:21
0











Уточниха дали е имало жесток бой в съблекалнята
14/03/2025, Петък 19:49
1

Земетресение от 4,8 по Рихтер близо до България
14/03/2025, Петък 19:24
0

Дете със спешна нужда от трансплантация летя до Германия със "Спартан"
14/03/2025, Петък 18:58
2
За 5левчета и майка си продават
От утре започва новия сериал Soy Luna!
От 16 май в 18.00
С повторения от 14.00 и 21.00