Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Руснаците в Бургас почетоха 179-ата годишнина от смъртта на великия Пушкин

От клуба на руснаците в Бургас спазиха традицията и отрупаха със свежи цветя паметника на поета
Ключови думи: бургас, руснаци, пушкин, памет, годишнина, смърт, кончина

Руската общност в Бургас почете 179-ата годишнина от смъртта на великия поет и писател Александър Сергеевич Пушкин (06.06.1799 – 10.02.1837, който е родоначалник на новата руска литература.
От клуба на руснаците в Бургас спазиха традицията и отрупаха със свежи цветя паметника на поета, на чието име е кръстена и главната алея в Морската градина на Бургас. Сънародниците на Пушкин почетоха паметта му, като рецитираха най-популярните му стихове и дори приказки. С огормен букет цветя и от Община Бургас се поклониха пред гения.
Руснаците си направиха и селфи за спомен

От местния клуб на руснаците разказаха как в родината им почитат паметта на обичания А. С. Пушкин. Точно на 10 февруари стотици хиляди руснаци му отдават почит, като посещават мястото на дуела, при който е загинал в Санкт Петербург, четат разказите и поемите му и се покланят пред великия писател.

През 1837 г., поетът затънал в дългове, докато според слуховете жена му е замесена в скандална любовна връзка. Александър Пушкин призовава на дуел смятания за неин любовник Жорж Дантес. По време на дуела и двамата са ранени, но Пушкин смъртоносно. Той умира два дни по-късно. Всъщност Пушкин е улучен смъртоносно по случайност. Поетът се цели дълго време в своя опонент и накрая Дантес изгубва търпение и стреля. Вместо да уцели Пушкин в крака, както е било планирано, той го уцелва в корема, което за жалост се оказва фатална грешка.

Точно на 10 февруари стотици хиляди руснаци му отдават почит

Творчеството на А.С. Пушкин дава основа за много музикални произведения, например операта на Чайковски „Евгени Онегин“ (1879) или „Борис Годунов“ на Мусоргски (1874). Много от творбите му са екранизирани.

Множество градове по света имат паметници на поета. Най-много те са в Русия, като Москва и Санкт Петербург имат по няколко.

„Илюзията, която ни крепи е по-скъпа за нас, отколкото десет хиляди истини“, е един от най-популярните цитати на Александър Сергеевич Пушкин.

Поеми и разкази на Пушкин огласиха Морската градина
1
Коментара по темата
1.
Холандската Преса
12.02.2016 08:26:54
Поне не беше комунист като тези баби.
  Добави Коментар
Бургазлия пак пристъпи закона Криминално проявен и осъждан мъж задигна маркови слънчеви очила Какви са нагласите на работодателите в България? В Бургас се наблюдава умерено нарастване в намеренията за наемане на нови служители
Голямо напрежение в София В "Захарна фабрика" Как са изглеждали преди 35 години (СНИМКА) Катето Евро показа трогателен кадър
Стана 4-кратен световен шампион Млад българин удивлява в математиката Земетресение в Калифорния Трусът е от 5,2 по скалата на Рихтер
Почина Ализа Маген - жената с най-висок пост в историята на "Мосад" Тя си отиде на 88 години Какво ще е времето днес? По Черноморието ще е предимно облачно
Българите са в основата на човешката цивилизация! Това е доказано от Раковски Най-големият български учен и революционер е успял да определи съвсем точно къде е прародината ни и е установил, че гръцкият език е формиран от нашия 10 сигурни признака, че той не иска връзка с вас Ето кои са те 
Почина млад футболист В Руската федерация Блесна в "Стани богат" Търговски директор спечели 10 бона