Не допускайте тези 5 грешки, когато купувате автомобил!
Затова никой не купува първият попаднал му автомобил, но често хората се ръководят от емоции, попадат под чуждо влияние на “експерти” и дори заради недостиг на информация или опит правят грешки. А те естествено се измерват в изхабени нерви, време и не на последно място пари, пише auto-press.net.
Как да се предпазим от подобни неща при тази толкова сериозна крачка - купуването на автомобил? На първо място трябва да знаем къде се греши в процедурата:
Грешка първа - избор на неподходяща кола
За да я избегнем, преди всичко трябва да сме наясно какъв точно автомобил търсим и за какво ще го използваме. Ако е за семеен ви трябва с голям багажник, ако живеете извън града ви е нужен с висок пътен просвет и дори пълно задвижване. Ако строите къща или вила е добре да се снабдите с пикап или баничарка. Най-добре е да си направите списък на нужните ви от автомобила характеристики, да си определите как ще ползвате колата и след това да подберете подхождащите за всичко това поне 2-3 модела.
Грешка втора - неправилно определен бюджет
Дори след детайлно преглеждане на предложенията в интернет не бива да се ориентирате към най-ниските цени. По всяка вероятност те са на автомобили с проблеми. Към търсената цена трябва да добавите сумите за прехвърляне, пререгистрация, застраховане, евентуална покупка на нови гуми, монтиране на аларма, почистване на салона. Трябва да сте наясно и с цените и наличноста на пазара на резервните части за модела, защото и за античен немски автомобил те са си като за нов. В сметката ви трябва да влязат и сумите за гориво, които са и най-сериозните при последващата експлоатация на колата.
Грешка трета - да вярвате на продавача
Не казваме, че непременно ще ви лъжат или ще се опитват да скрият някакъв дефект или проблем от предишна катастрофа на колата, нещо което се среща доста често при професионалните автоджамбази. Добре е да се консултирате с независим специалист, който има опит и дори прибори за оглед и диагностике на автомобила. Дори закупувайки нов автомобил, имате неотменимото право да вземете със себе си експерт, който да провери колата, особено ако е втора ръка.
Грешка четвърта - да не мислите колко време ще имате колата
Колко време смятате да ползвате автомобила? Винаги е по-добре да дадете малко повечко пари от планираните, но за по-добър автомобил. Дори и да взимате колата за къс срок, да речем за година, по-добрият автомобил в крайна сметка ще ви излезе по-евтино. Но и в това има граница - има скъпи автомобили днес, чиято цена пада бързо за две-три години, както и такива с привлекателна цена, но трудни за продаване след това.
И последната, но много сериозна грешка - да не прехвърлите собствеността на автомобила
За да сте пълноценен собственик трябва да пререгистрирате колата и да получите технически паспорт на ваше име. Така ще се предпазите от купуването на автомобил с фалшиви документи и ще избегнете измама с анулиране на пълномощното.
В крайна сметка купуването на автомобил не е игра на рулетка, затова трябва да сте уверени в избора си и тогава ще ползвате машината с удоволствие и полза.
Добави Коментар