Социални служители отнемат деца от бедни българи, за да ги дадат на осиновители от чужбина
Ключови думи:
Султанка Петрова, ужас, социални служители, Патриотичен фронт, осиновяване, Анели Чобанова,
Социални служители се превръщат в еничари. Те отнемат децата от бедни български семейства, за да ги дадат за осиновяване в чужбина. Схемата, по която българчета се извеждат от семействата им и как документи на родителите им изчезват, а в последствие други се фалшифицират, разкриха депутатът от Патриотичния фронт д-р Султанка Петрова и адвокат Анели Чобанова в „Добро утро, България!“ по ТВ7.
„Преди десетина дни получих сигнал по електронната поща. Хора от едно село от област Търговище ме помолиха за помощ. Тъй като те са изключително бедни, зовът бе отправен от техен съсед, който разполага с компютър. В писмото, което получих, се казва, че преди една година три деца на семейството са отнети и родителите, тъй като са много бедни, търсят възможност да си ги върнат. Майката е отишла в Агенцията за социално подпомагане, т.е. в отдела за закрила на детето в Търговище. Подала е заявление с искане да се направи реинтеграция на децата и те да се върнат при нея. За тази цел те дори си купуват къща и започват да я обзавеждат“, разказва д-р Петрова.
Установява се обаче, че заявлението, което е подала майката, мистериозно е изчезнало някъде. След това тя е посещавала психолог. Той е казал, че няма никаква възможност тя да може да се грижи за децата си и след месец децата са вписани в регистър за осиновяване и то в чужбина.
„Хората се обърнаха към мен за помощ, за да може да спасим тези три прекрасни български деца. Социалните и психологът са фалшифицирали документи, защото трябва да има три отказа от български кандидати за родители и тогава да се включат тези деца в списъците за осиновяване в чужбина. Не може, защото са бедни родителите, държавата да извежда децата от биологичните им семейства, да ги дава на приемни родители. Тези хора превръщат живота и здравето на децата ни в бизнес. Затова с адв. Чобанова започваме да работим по тези проблеми“, добавя депутатът.
Адвокатката пък обясни как процедурата е игнорирана. „За да бъдат вписани децата за осиновяване, трябва да изминат шест месеца без семейството да е реагирало и да е пожелало реинтеграция в писмен вид. След три опита за осиновяване, може да се пристъпи към вписване в регистъра за осиновители от чужбина. За един месец нищо такова не се е случило“, уверява Анели Чобанова.
„Има много случаи на изведени деца от семейната им среда заради бедност. Снежана, която на 17 юни я намериха обесена в горичка край Перник, е една от жертвите на системата. Тази майка на две деца се бореше за тях, искаше да ги гледа по най-добрия начин. Поради тази причина тя и съпругът й положиха усилия да осигурят жилище, да имат стая за бебето. Всичко, което бе необходимо, го направиха. Бащата се срина психически, когато им бе отнето първото дете и когато майката отиде да ражда, социалните вече бяха казали, че нямат условия да си гледат бебето и то ще бъде отнето“, разказва д-р Петрова.
Бащата влязъл в пернишката психиатрия след тормоза от страна на социалните „еничари“. „Когато трябваше да бъде изписана майката, отиде адв. Чобанова да се погрижи на нея. Чудехме се къде да крием жената от социалните служби. Настанихме я при отец Иван в Нови хан, който осигури стая, погрижи се за човек, който да й помага при отглеждането на детето. Социалните служители обаче издебнаха удобен момент, когато свещеникът отиде да си прави рехабилитация след катастрофата и отнеха детето на Снежана. Това стана вечерта в 10:30 часа с помощта на полицаи. В заповедта пише, че майката имала може би психически проблеми. Как може един социален работник да определи здравословното й състояние? Отец Иван е помолил служителите да оставят жената на мира, но те бързаха по най-спешния начин да се изведе това дете. В памет на Снежана успяхме да го върнем и сега е при майката на съпруга й“, добавя депутатката.
Адвокат Чобанова пък поясни, че социалните служители имат различно отношение към децата на бедните българи и на циганите, които живеят в незаконни и опасни бараки. В гетата не се влиза и не се отнемат деца, каза още тя.
2
Коментара по темата
2.
!!!!!!
29.10.2015 15:32:28
Смъртта и осакатяване на много дечица тежи на съвестта на социалните. Постоянно четем новини за сварени бебета, за нахапани от плъхове, пребити до смърт и насилвани, оставяни без надзор да си играят на железопътни линии или до септични ями, а всички ние храним чудовищата, които са виновни за това. Родителите на тези дечица живеят, ядат и пият от нашите пари, които получават като помощи и надбавки, а социалните работници , които са съучастници в тези извращения си получават заплатите и реват за още.
1.
MADE in BG
29.10.2015 14:27:11
няма какво да се лъжем, бедни сме ...