Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Метадонът измества хероина на наркопазара

Ключови думи: наркотик, хероин, метадон, лоша реколта, Афганистан, опиумен мак, дози, дилъри
На българския наркопазар метадонът е започнал да се превръща в хитов наркотик, който замества хероина. Цената на метадона в столицата варира от 1,50 до 2,00 лева за редовни клиенти, но може да достигне и до 7 лева, ако дилърът не познава клиента, пише "Стандарт нюз".

Причината наркомани да търсят метадон е лошото качество на хероина, разликата в цените, а и липсата тази година на хероин, заради лошата реколта в Афганистан на опиумен мак. Ако допреди 2 години на един зависим са му стигали 20 лева на ден, за да се надруса, в момента трябва да плаща по 80, тъй като дозите са силно разредени. Затова болните предпочитат да плащат по 16 лева за 8 кубика метадон, с който изкарват един ден. Заради по-високото търсене здрави младежи влизат в програмите за метадоново лечение, след което си продават дозите.

„Имам приятел, който не е болен. За цял месец му се събират по 450 кубика. Плаща за лечението по 200 лева месечно, но след това като препродаде дозите е с чиста печалба от 700 лева", разкри схемата наркозависим пред БНТ.

Местата в София, на които свободно се търгува с метадон, са в близост до центровете за лечение. Черна търговия се върти на улица „Искър" срещу математическата гимназия в София. Среща с дилър на метадон може да се направи и на кръстовището между улиците „Пиротска" и „Опълченска", твърдят източници на националната телевизия. Там фондация раздава на зависимите и безплатни чисти игли веднъж седмично. Мястото е изключително привлекателно за дилърите, защото в района болните се снабдяват с метадон по програма за лечение. В някои случаи го препродават, а с парите си купуват хероин.

Обикновено дилърите на метадон или хероин се въртят пред кафене на ул. „Пиротска", популярно като Зеленото. Освен метадона друг заместител за пристрастените към най-коварната зависимост е т.нар. бял хероин, който представлява наркотик с основна съставка медикаментът фентанил. Това лекарство е 100 пъти по-силно от морфина. Пласьори го пуснаха на пазара през пролетта на миналата година, защото хероинът изведнъж изчезна заради лошата реколта на мак в Афганистан. Зависимите също го предпочит, защото е по-чист и без примеси, но заради силното си въздействие десетки младежи починаха от свръхдоза.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Знаменит тенисист с култово последно желание Агилера поиска студена бира Зверство смрази морски град Убиха с пушка кърмеща майка куче
Желание за стриптийз в „Ергенът“, но Мартин отказа Това е гадно, каза той, след като Анна-Мария го би в игра и това й даде право да поиска нещо от него Получи огромно признание Мъри и Гьозтепе мобилизират френетична фенска маса
Събра погледите на 57 години Малина е с тяло като манекенка Вързаха й тенекия Дрю е чаровна и богата, но не сполучи с определен мъж
Река с крокодили ще е домакин на знаменито състезание? Ето какво планират Не си поплюва Фънки с негативни думи за Лили Иванова
Направи голям фурор в "Стани богат" Млад мъж отвори въпрос за 20 000 лева Ще е булка Леердам каза "да" на Пол
Пак показа класа Григор е 1/4-финалист в Маями, турнирът е за 1000 точки при трофей Беше на върха на славата, а сега е в затвора Робиньо е зад решетките