Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Зеленски разказа за опитите за убийство срещу него в началото на войната

Ключови думи: зеленски, разказ, опити за убийство, начало на войната, украйна, русия

Украинският президент Володимир Зеленски разказа в интервю за британския Guardian за опитите за убийство срещу него в първите дни на пълномащабната руска инвазия и смъртта на хора в президентския кабинет.

"Имаше натиск от различни страни. Имаше хора, които искаха да убиват. Имаше изстрели и подобни неща. Някои хора загинаха тук, вътре в нашия офис, имаше други наши хора, които защитаваха. Имаше десант на войски и т.н. Всичко това се случи. И паралелно с това имаше ултиматуми. "Оказват натиск", каза Зеленски (цитиран от "Украинская правда").

Той също така каза, че е имало призиви от различни страни, включително лидери на други държави, да напусне страната, предава news.bg.

В интервюто Зеленски също отхвърли предположенията, че бившият британски премиер Борис Джонсън може да го разубеди да подпише мирно споразумение с Русия през пролетта на 2022 г., което беше обсъдено на срещата в Истанбул.

Руските власти по-рано казаха, че бившият британски премиер уж е забранил на Зеленски да подпише споразумението. Борис Джонсън нарече предложенията "пълни глупости".

"Путин много харесва тази история за Турция, тези срещи", каза украинският президент. — Когато Джонсън пристигна, се разходихме из Киев заедно. Ние вече изгонихме (руските войски от предградията на Киев). Така че няма логика в това, че той може да окаже натиск върху мен."

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Бургазлийка остава в „Живот на Кантар“ след порой от сълзи  Фотографката Вили Пефтичева свали 1,5 килограма от теглото си за седмица, но заради имунитета на Йорданка, отиде на елиминации и ги спечели Остави малко на въображението Певицата показа отлична кондиция
Има огромна цел Илиана Раева разкри важни неща за родната художествена гимнастика Показа тяло за милиони Ратайковски е в отлична кондиция
Шашна всички Говори с извънземни и смята, че има хора, които се хранят "само със слънце" Знае 3 чужди езика Петко Панайотов от ЦСКА е талантлив не само във футбола
Вижте как ученици от Люляково едва не разплакаха от радост класната си Подариха й разкошен букет и я развълнуваха с покана за бал, на която нямаше как да отговори, освен с „разбира се“ 111-годишна посочи, че е в добра форма, защото... "Не пие алкохол, не пуши, чете книги и похапва шоколад"
Стана леля Страхотна новина за Крисия Уточниха дали е имало жесток бой в съблекалнята От "Левски" категорично отрекоха 
Земетресение от 4,8 по Рихтер близо до България Гръцки остров се люшна Дете със спешна нужда от трансплантация летя до Германия със "Спартан" На борда с малкия пациент са били неговите родители, медицински екип от СБАЛ по детски болести "Проф. Иван Митев" и медицинска реанимационна сестра от ВМА