Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

200 украинци жертвани в опит за контранастъпление край Суджа, поне 40 бойни машини изгоряха

По заснежените пътища на руската Курска област останаха между 40 и 60 американски, британски и германски бойни машини, а част от бойците успяха да се скрият в горите
Ключови думи: контранастъпление, война Украйна, Курск, Суджа

Въоръжените сили на Украйна минаха в контранастъпление в руската Курска област. То обаче отново е неуспешно. Между 40 и 60 бойни машини останаха по заснежените пътища на югоизток от Суджа, съобщава украинският военен анализатор Юрий Подоляка. 

В своя телеграм канал той е публикувал и кадри на бойните действия. От тях става ясно, че атаката е било в района на Уланок-Черкаска Конопелка. Според роденият в украинския град Суми коментатор обаче това контранастъпление е било по-добре организирано от предходното на 5 януари, което също завърши безславно за ВСУ.

Украинската армия пуснала първо автомобили за разминиране. Бойците разполагали и с понтони за преминаване на реки. Те атакували района с по-значителни сили. В боя бил хвърлен цял механизиран батальон.

 

По данни на руското Министерство на отбраната около 200 украински бойци са загубени при поредната авантюра в район, отдалечен на около 80 км от Курск. 

В същото време руснаците хитро се възползваха от ситуацията, за да атакуват северозападно от Суджа, в района между Свердликово и Николаево-Дарино. Превзетите гранични райони ще затруднят допълнително ситуацията за украинската армия на руска територия. 

 

Военният кореспондент на "Комсомольской правды" Александър Коц публикува в своя телеграм канал видеклипове от фронтовата линия. 

„Украинските въоръжени сили хвърлиха в боя танкове T-64BV, германски бойни машини Marder, американски Bradley, бронетранспортьори M1126 Stryker (САЩ), IMR-2, M1150 (САЩ) и противоминни инженерни машини Bergepanzer 2“, уточнява той.

Според него обаче Украинските въоръжени сили все още разполагат с Abrams, Challengers и Leopards. Те чакат подходящ момент, за да ги хвърлят в бой, добавя Коц.

 

36
Коментара по темата
36.
3636
07.02.2025 22:39:09
Путин ликвидира ковида, ще размаже и тъпите укронацюги, а Русия никога няма да се изврати и да пропадне като западът. Хубавото на цялата работа е, че колкото повече ресурси хабят сащ, толкова по-малко имат възможност да проектират зловонната си сила, с която развращават, обезлюдяват, разграбват и поробват колониите си. До няколко години Китай ще са не 20 (както в момента), а 50 години напред, така че пътища са 2- приятелство с Китай, носещо духът на кооперация, развитие и мир, или подчинение на сатанинските американски щати и затъване в блатото, изградено от канибалистична конкуренция, носещо единствено застой и безкрайни конфликти.

Нещата се движат много добре :))

Z
35.
ТРЪМПУТИН
07.02.2025 21:27:31
С ЛАВА НА РОССИ ДОКРАК!!!...
34.
Givi
07.02.2025 17:48:30
Nyakoy ot chitatelite na navedenite flegmi useshta li kak flegmite (i vsichki drugi govnari narecheni medii ) veche sa v gotovnost da zavartyat dupe i da pisnat "slava Russia "
Hahaha
33.
до 32: чужди СМИ
07.02.2025 15:05:50
♦ „Кланица“ на Курск – украинските контраатаки се провалят с трясък (сурови изображения)
Нови райони се връщат под руски контрол – украинската армия преразглежда стратегията си
https://tinyurl.com/4tm4w9rx
♦ "Министерството на отбраната на Русия за напредъка по отблъскването на опита за нахлуване на въоръжените сили на Украйна на територията на Руската федерация в Курска област (към 7 февруари 2025 г.)"
https://t.me/mod_russia/48645
♦"Горят украински колони: Поредната контраофанзива на Киев се превърна в катастрофа"
https://tinyurl.com/yxx98ws5
32.
само да вметна на путлеристите
07.02.2025 11:36:28
Пробиха ни 5 километра, но то не е пробив: Новата руска комедия в Курск (ОБЗОР - ВИДЕО)
31.
до 29: Подполковник Марк/Анастасия Бифанг
07.02.2025 11:30:22
Разбрахме, че има "queer Bundeswehr" или queerBw както и queerУкрайна, имат дори свой официален сайт:
https://cutt.ly/Rw0fYbeR
На ЛГБТ-та все руснаците им виновни...
ЛГБТК транс жената Marc "Anastasia" Biefang, оглавяваща киберсигурността на Бундесвера, където тя е заместник председател на "queer Bundeswehr" или queerBw.
Бифанг е командир на 381 батальон за информационни технологии от 2017 г. От 2020 г. Бифанг е началник на отдела за операции и планиране на учения в Командването за киберпространство и информационно пространство в Бон.
Положението на Бифанг като трансжена в Бундесвера беше разгледано в отделен документален филм „Аз съм Анастасия“. Тя се бори за правото на женски тоалетни за транссексуалните хора и правото им да се къпят сред жените. В Бундесвера тя е заместник-председател на „queer Bundeswehr “, или накратко „queerBw“.
Само за ЛГБТ+, ползвайте субтитри и автоматичен превод на субтитрите на български език:
SQFF24: "Аз съм Анастасия", трейлър
Филмът разказва историята на транс жената Анастасия Биефанг и нейната кариера като подполковник в Бундесвера.
https://youtu.be/GORRrhzRtFU
"Транссексуалност: Анастасия Бифанг се присъедини към Бундесвера като мъж"
https://youtu.be/b5EYsu9k-TQ
"Анастасия Бифанг - като транс жена в Бундесвера"
https://www.youtube.com/watch?v=ORFCguu5UIU
"Pride Live – Интервю с Анастасия Бифанг"
https://youtu.be/GORbL3B3Usg
"Пайетите винаги работят" (гост на разговора: Anastasia Biefang 2023)
https://youtu.be/vBDtpzkORDo
"Пайетите винаги работят" (гост на разговора: Anastasia Biefang 2021)
https://youtu.be/lxvG7LH4Z3g
30.
до 15
07.02.2025 10:46:46
Всички джендъри са признати психично болни хора, затова техните коментари са коментари на психично болни хора, които не могат да разберат дори какво имат между краката. Тръмп вече призна само два биологични пола и изгони трансджендърите от войската и от спорта.
Нормално ли е в мъжките тоалетни на войските на НАТО да има тампони и дамски превръзки?
29.
Доволен зрител
07.02.2025 10:39:53
Украинските помиари действат на принципа "тъпи, но упорити" и резултатите са налице :D взеха демиджа за пореден път... Ко казал лекаря на педала с болки отзад? "Докато продължаваш да наричаш изхода- вход, дотогава няма да спре да те боли" хахахаха

Get rekkkd ukri retards!!!

СЛАВА РОССИЯ!

Z
28.
Сту
07.02.2025 10:13:30
То не бяха африканци, ахмат сила нинджи, не бяха северно корейски подчовеци, не бяха частни армии на готвачи, не бяха пияни орки, кой ли не отиде тамда стане на кайма. Една три пъти по-малка армия ги плеска, че и завзема територии на Русия. Че и взривяват всяка седмица някой в маскви. Видя се, че не струват и 5% на това, което се изкарват. Абсолютно типично за изпаднала комунистическа страна. Срам огромен. Атентат направиха в най-голямата им зала, техните служби даже не разбраха. Имат един петрол да продават и без него няма и за хляб да имат там. Пъъълна скръб. Дроб са направо.
27.
Antiorc
07.02.2025 10:04:43
Те затова уволниха командира на 11та руска бригада, защото вчера много добре се е справил с отблъскването на украинските сили в Курск. :)))))
26.
Пьотр
07.02.2025 10:03:50
До ХХ Сигурен съм, че и ти като пуснеш отпуск, ходиш на екскурзии в Беларус и Русия, а не на Запад. И ако случайно ще ходиш в Гърция, сигурно ще минеш през Сърбия, Македония понеже си против Шенген и ще си чакаш на границите.
Страшен гений си като те слушам убеден съм, че си много успял. Голяма клечка си!
25.
До 10
07.02.2025 09:47:12
Затова западните лидери -натовци "казват на Зеленски"- западните лидери натовци,понеже ние аналрусоробите не Сме тъпанари и от три години воюваме и побеждаваме западните натовски лидери и едновременно дрънкаме какво казали западните на Зеленски и укрите и едновременно твърдим,че украинци няма те са руснаци,и Украйна няма,обаче натовските лидери казали на Зеленски да остави украинските територии,които според Кремъл и конституцията им и според нас са руски територии . Всичко това е защото не сме тъпанари и шизофреници и Орешника е аналогов нет.
Нито една от областите обаче не е превзета и от кремълска гледна точка непревзетите части са окупирани от украинците(които не съществуват) и укрите окупираха част и от Курска област,понеже имаме Орешник и воюваме с НАТО,но не сме тупанари и биполярки.
24.
Самюел Клеменс
07.02.2025 09:15:09
404 вече фалира отдавна.
Краят ѝ ще е много подобен на Сирия.
Ще влезе колона от Беларус, и за има няма 3 часа (не 3 дни) ще стигне до Киев. Боеве няма да има. Гладът е по-силен от тока. Укрите го разбраха, оядените диванни войски все още не са. Ще го разберат, веднъж щом им спряха USAID-а.
23.
до 10
07.02.2025 09:12:16
Затова и западните лидери казват на Зеленски да остави териториите, щото е фалшив орешника и те взеха копейки, нали тъпанар?
22.
XX
07.02.2025 09:11:05
А псевдо патриотите на соросоидна хранилка като Пьотр ще бъдат изгонени да стават груз 200 в името на Запада!
21.
ХХ
07.02.2025 09:09:47
Надявам се до края на месеца доминото Украйна са почне да се разпада.

Дали ще е в Курск, Покровск или Часов Яр не ме интересува.
20.
XX
07.02.2025 08:50:04
До 21

"И дай боже децата ви никога да не успеят да отидат на Запад, а да стоят тук! " - няма нищо по-хубаво от това. Но си про'с'т да го вденеш.
19.
ХХ
07.02.2025 08:47:59
До 2

"превзеха Уланка,според руските военкори ?" -ц. Не са.
18.
Сту
07.02.2025 08:35:35
Еми 200 човека срещу 500 за орките за един ден. И са взели нови територии. Браво на момчетата.
И севернокорейците ги направиха на храна за червеи. Общо взето всякаква полу-човешка плънка се бие на тяхна страна и я превръщат на хумус. Евала, машини са укрите.
17.
До 14
07.02.2025 08:23:14
Копейки,Сър ! Кремълската пропаганда им е Онищожила моZъците.
16.
Украинците умират в защита на родината си
07.02.2025 08:19:58
Ами руZките орки ,защо умират е въпроса.
15.
ух баня ух кеф
07.02.2025 08:10:55
Явно паричките на путлер свършват. 2-3 путлериста написали 5 коментара и ги копирали 3 пъти, И останалите парички дали на касабова за глупавата пропаганда да им вдигне смачкания фасон.
14.
Марк Твен
07.02.2025 07:40:34
Има нещо НАЛУДНИЧАВО в методите им.
Украинский воин! Не нужно умирать за тех, кто продал тебя и Родину! Выходи на частоту "149.200", позывной "Волга". Спаси себя, товарищей, семью и Родину!
Український воїн! Не потрібно вмирати за тих, хто продав тебе і Батьківщину! Виходь на частоту "149.200", позивний "Волга". Врятуй себе, товаришів, сім'ю і Батьківщину!
ZoV
13.
до 14
07.02.2025 07:17:17
Всички путинофили са неграмотни и лоботомирани. :)

Страшни новини ежедневно, а реалния напредък на великата руска армия е минимален. За три години навремето смазаха Фюрера и стигнаха до берлин, а днес без америска помощ каквато са имали през световните войни една шепа бунтовници ги изгониха от сирия.
Те вече са изгонени от спорта, науката, технологията космоса и къде ли не. И това докато НАТО се разшири с нови хиляди километри граница с Русия.
12.
До 12 и 13
07.02.2025 07:01:32
Неграмотник Онищожил мозъка си с интернет пропаганда. Я марш обратно във втори клас, ти лапе неграмотно просто и дебилско. Купи си речник вместо да спамиш, сополанко.
11.
В хотел Бристол
07.02.2025 06:38:29
В Одеса са получили некролози 15 натовски офицери . Вчера в Курска област са онищожени две 44 тонни разминиращи машини от Германия много ценни за окрайнците . Но белото им дава крила на фашистите !
10.
Българин
07.02.2025 04:18:45
Русия онищожава воиници на НАТО в Курск НАТО загуби над 2 000 000 воиници и офицери в Украйна некролози никнат като гъби на запад
9.
200
07.02.2025 03:45:44
Милиона украинци убити,500 000 бойни машини изгорело .
Накрая 4000 лева в рубли за флегмите
8.
путкин
07.02.2025 01:41:50
след проваленият опит за изстрелване на бутафорната и безсмислена ракета орешник днес (всичко се знае, щото пути не може да я изстреля без да предупреди САЩ, че да не объркат нещо и да има ядрен отговор), има протести с хора с бели листи пред Кремъл. Медийното затъмнение продължава, десетки хора са арестувани, правейки самолетчета от бели листи и оригами във формата на орехи... Нищо не се отразява, обаче по първи канал, само лебедовото езеро върви... руснацитата са стресирани...

п.с. орешничето е с КВО (кръгово вероятно отклонение за непросветените русоробски дебили) от над 1 км. Бая "високоточно" оръжие...
7.
До 2
07.02.2025 01:09:51
Не се напъвай,че ще се насереш отивай в Украйна да духаш на зеления наркоман твой идол твой вечен лидер ева им са мамата на улеите бг русофоби джафкат кат бити мастии ама уййй
6.
jokera
07.02.2025 01:05:19
В турските медии пише че между украинската армия и протестиращи е имало сблъсъци. Искат nezabawno свалянето на Зеленски и Путин да изтегли военните си части.
5.
До 3
07.02.2025 01:03:19
Само нашите русофоби искат зеления наркоман и го величаят ми отивайте ве тъпири само копейки са им в болните тикви ,на времето яко са ги еб*ли русначетата и за тва сега ги мразят и си слагат украинското знаме на профила хахахах.Един дол дренки са руснаци и украинци еднакви нагляри
4.
Ами
07.02.2025 00:56:39
Те лъжат.Четох в украйна има големи протести.Искат йрай на войната.Може и преврат да стане.Тоз зеленски е ненормален глупак.Избиха ги
3.
!
07.02.2025 00:51:35
Медийното затъмнение продължава. Големи протести има в Украйна срещу Зеленски. Украинците искат свалянето му, незабавни преговори с Русия и край на войната.
2.
*********
07.02.2025 00:29:54
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
1.
паткан
07.02.2025 00:10:01
На Blackrock не им дреме колко хора са убити.
Важното е да се докопат до ресурсите на други държави.
Докато хората им плащат сметките няма да се спрат да "горят" хора.
  Добави Коментар
Сексът и боя Повечето истории от Северозапада са доста брутални - все пак такава е реалността там Лечителката Силвина Бел Илали разпозна в Тръмп най-висшия дух и прогнозира потъване на ЕС Според нея Сергей Лавров също не е случаен човек и духът му бил господар на кармата
Най-сигурните секс пози за зачеване Двойките, които изпитват затруднения в репродуктивно отношение са готови на всичко, за да успеят Алдебаран: Идва нова ера за човечеството Уран движи света към свободата, а Плутон – завладява и подчинява всичко и когато действат една срещу друга, резултатът е колосална разруха, каза той
Пророкът Едгар Кейси: Бъдете господари на храната си! Здравословни вегетариански ястия Очаквано от 1000 години знамение на Първа пролет, астролог разкри как любовта побеждава тъмнината Най-висшите енергии на целия Космос се фокусират към Земята и ще ни влияят цяла година, каза Филип Филипов
Цунами може да удари Санторини, готвят се за евакуация Според проучването макар сеизмичната активност да е известен фактор, свлачищата - както на сушата, така и под водата - също могат да предизвикат разрушителни вълни След Холивуд, пламна и Ню Йорк Губернаторът на щата Ню Йорк Кати Хочул обяви извънредно положение в окръг Съфолк
До часове в Германия ще е ад, куп летища затварят Възможно е стачката да продължи няколко дни, като преговорите между синдикатите и работодателите все още не дават резултат Гущеров отнема децата от Светлана, готви план да я срине със земята Милионерското синче е готово на всичко за да си върне децата и да унижи плеймейтката
Възможно е търговци да вдигнат цените, след като влезем в еврозоната, но конкуренцията ще елиминира бързо тези практики Икономистът от Пловдив Георги Стоев е поел лична инициатива в социалните мрежи, в която си е поставил за цел да отговаря на въпроси на граждани за важните промени, които ще настъпят, след като България влезе в Еврозоната Деца, учители и родители засадиха дръвчета в Бургас в инициативата „Горичка на децата“ Основната цел на събитието беше да покаже на децата колко е важно да се грижим за природата