Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Тъжна вест от Украйна! Двама бесарабски българи загинали

Гробищните паркове в Украйна се разширяват значително заради войната
Ключови думи: война Украйна, загинали българи Украйна, бесарабски българи, фронт Украйна, Одеса, българи Одеса

Двама бесарабски българи са загинали на фронта в Украйна от началото на годината – Виталий Табунчик и Виктор Папук, съобщава БТА.

Тридесет и седем годишният Виталий Табунчик е жител с. Красное в Бесарабската община, Болградски район, съобщиха на Фейсбук страницата си от Бесарабския общински съвет.

Виталий Табунчик е служил на фронта като младши сержант и командир на гранатометно отделение към гранатометен взвод на рота за огнева подкрепа на 3-ти парашутен батальон.

Загива на 30 януари 2025 г. при изпълнение на бойна задача в зоната на бойни действия.

Загиналият млад мъж е с български и гагаузки корени, тъй като в село Красное живеят българи и гагаузи. 

„Бесарабският общински съвет в Болградски район изказва своите дълбоки съболезнования на семейството и близките по повод загубата на нашия сънародник“, казва се в съобщението на общинския съвет.

„Съобщаваме тъжната новина, че на фронта загина нашият възпитаник – петдесет и шест годишният Виктор Папук“, информираха на Фейсбук страницата си от Старотрояновското средно общообразователно училище в Измаилски район.

Виктор Папук е мобилизиран на фронта на 24 юли 2024 година от Одеския районен териториален център за комплектация и социална подкрепа в град Одеса.

Служи като сапьор от първо инженерно-сапьорно отделение на войсковата част А4818. Загива при изпълнение на бойна задача в Харковското направление на 17 януари.

Родом е от българо-гагаузкото село Стари Троян в Катлабугската селищна община, Измаилски район.

Българите в Одеска област наброяват над 150 000 души и са трети по численост според официалното преброяване в Украйна през 2001 г. В самия град Одеса живеят около 50-60 хиляди българи. Най-голямото компактно българско население е съсредоточено в Болградски, Измаилски и Белгород-Днестровски район.
 

9
Коментара по темата
9.
До 6
05.02.2025 21:42:00
За нашето освобождение помагат и много украинци, също така нас ни освобождава царска Русия,а като идва червената чума на власт в Москва избива цялото царско семейство заедно с децата. Днешна Русия няма нищо общо с тази която ни е освободила.
8.
До 6
05.02.2025 21:36:16
Братчед пий си хапчетата,никой не е тръгвал срещу Русия, точно обратното Русия нападна суверенна държава и се бие с някви въображаеми нацисти.
7.
Ами
05.02.2025 21:14:34
И украйна и ръсия ги събират от улиците насила.Днес писаха в уйрайна карали войници нови към подекението и един баща застрелял тоз който ги кара и избягали всички.Ама това не се коментура.И двете страни действат еднайво и много лъжат исобено Зеленски
6.
Който тръгва
05.02.2025 20:11:14
Срещу нашите Освободители,Братския Руски народ,това го чака!
5.
Rus
05.02.2025 19:57:34
А какво стана с Глиги вече не се изявява като голям патриот и родолюбец, или натори и той украинският чернозем .
4.
Лени
05.02.2025 19:42:39
Бедните българи, умряха заради наркомана Зеленски! Дано си плати за всичко!
3.
???
05.02.2025 19:37:10
Българите в Украйна бяха първите, които бяха използвани от ДИКТАТОРА ЗЕЛЕНСКИ за пушечно месо.
Учудващо е, че все още живи...
2.
AA
05.02.2025 19:28:36
До 1 ами ти също като голям Българин, що не отидеш да се биеш за чужда кауза, а те дали са отишли доброволно на фронта, съмнявам се, и те са отвлечени от улицата.
1.
Поклон
05.02.2025 19:20:06
Мир на праха им! Те са много повече българи от шибаните рашистки предатели в България.
  Добави Коментар
Дефицитът намаля, Дания зарадва Желязков и Теменужка Петкова с 348 млн. лева Парите са постъпили в бюджета на Министерството на отбраната като компенсация за помощта ни за Украйна Съдия и прокурор в спор за автомобила на Нойзи Мирослав Петров е мотивирал отказа си за отнемането на колата с Конституцията, че частната собственост е неприкосновена
Зафиров откри кампанията си за лидер на БСП Няма да отстъпим от социалистическите си корени и от идеите, уверява той От зоопарк с шокираща идея Представиха кучета за...
Иска да качва килограми Ето какво каза Френското правителство оцеля при вот на недоверие Социалистите и Национален сбор не подкрепиха инициативата на твърдолинейната левица "Непокорна Франция"
Неочаквана атака по Сашо Томаш Хайнц с интересни думи Ще сработи ли мирният план на Тръмп? Руснаците ще се изтеглят от сивата зона, а САЩ ще прибира богатствата US президентът сравни разрушенията в Украйна с тези в ивицата Газа, но не уточни с кого точно преговаря екипът му
Отиде си известен актьор Почина Брайън Мърфи Радва се на романтична ваканция В Испания
Хайка за ботокс заради мнимата лекарка, над 400 козметични салони проверени Инспектирани са след разпореждане на министър Кирилов заради скандала с д-р Гудз от Украйна  Аржентина с тежко решение относно СЗО Излизат от нея