Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg
Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!
Тестове за лактозна непоносимост, диабет и респираторни заболявания в лаборатория „ЛИНА“
Лактозната непоносимост е сравнително често срещано състояние при възрастните, в резултат на намалената способност да се усвоява лактозата, съдържаща сe в млякото и млечните продукти
Лаборатория „ЛИНА“ разполага с най-модерното оборудване в страната и извършва високоспециализирани изследвания за диагностика на редица заболявания и състояния. Всеки месец част от тези анализи са на намалени цени. През септември и октомври 2024 г. те включват тестове за: респираторни инфекции, лактозна непоносимост, алергии, имунологична диагностика и диагностика при диабет. Проби се вземат във всяка от самостоятелните лаборатории и манипулационни на „ЛИНА“ в страната.
Респираторни инфекции (22 патогена) real-time PCR на намалена цена от 160.00 лв. на 128.00 лв.
Този тест разкрива наличието на респираторни вируси и бактерии, като ги идентифицира с точност по метода real-time PCR. Той включва изследване за: грип тип A и грип тип В, парагрип, респираторен синцитиален вирус, аденовирус, метапневмовирус, бокавирус, риновирус, ентеровирус, хламидия пневмоние, микоплазма пневмоние, легионела пневмоние (причинителят на легионерска болест), четири типа човешки коронавирус, хемофилус инфлуенце, пневмококи и мораксела катаралис. С пълния списък на всички патогени можете да се запознаете по-долу:
Influenza A (Flu A)
Influenza B (Flu B)
Human Respiratory Syncytial Virus (RSV)
Parainfluenza 1 (PIV-1)
Parainfluenza 2 (PIV-2)
Parainfluenza 3 (PIV-3)
Parainfluenza 4 (PIV-4)
Human Adenovirus (AdV)
Human Metapneumovirus (MPV)
Bocavirus (BoV)
Human rhinovirus (HRV)
Human enterovirus (HEV)
Chlamydophila pneumoniae
Mycoplasma pneumoniae
Legionella pneumophila
Human coronavirus 229E
Human coronavirus HKU1
Human coronavirus NL63
Human coronavirus OC43
Haemophilus influenzae
Streptococcus pneumoniae
Moraxella catarrhalis
Изследването се извършва от орофарингеален и назофарингеален секрет. Препоръчително е да се прави в първите 3 – 10 дни от началото на заболяването.