Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Обновяват сградата на пожарната в Царево

Пред сградата на противопожарната служба се извърши символично откриване на работата по обекта, като отец Йордан Петков благослови и това начинание
Ключови думи: царево, ремонт, сграда, пожарна, марин киров, кмет

 Община Царево има удоволствието да обяви началото на изпълнението на проект за обновяване и въвеждане на мерки за енергийна ефективност на общинската сграда на Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ - Царево. Проектът стартира след подписан договор на база  проведена обществена поръчка. 

Пред сградата на противопожарната служба се извърши символично откриване на работата по обекта, като отец Йордан Петков благослови и това начинание. Той благослови работещите в сградата пожарникари, както и заетите с дейностите по обновяване на сградата.

На събитието присъстваха кметът на община Царево Марин Киров, Таня Янчева - Председател на Общински съвет - Царево, г-жа Мария Конярова - секретар на общината, зам.-кметовете на общината - Георги Стоянов и Денис Диханов. 

Ст. комисар Николай Николаев - директор на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” - Бургас отправи своите благодарности и поздравления за този спечелен проект и използва случая да изкаже поздравления към пожарникарите в службата в Царево за тяхната работа и професионализъм!

Проектът има за цел да повиши енергийната ефективност в общинската сграда на Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ (РСПБЗН) в Царево. Тази инициатива е ключова стъпка към създаването на по-устойчива, енергийно ефективна сграда, което в крайна сметка ще подобри условията на труд на служителите на пожарната и ще намали потреблението на енергия и въздействието на сградата върху околната среда.

Сред дейностите в проекта са:Обновяване и възстановяване на фасадата на сградата, чрез полагане на топлоизолационна система.

Модернизация на системите за отопление, вентилация и климатизация с по-енергийно ефективни модели, за да се намали потреблението на енергия и да се осигури комфортна работна среда през цялата година. 

Инсталиране на енергийно ефективно осветление: Подмяна на остарялото осветление с енергоспестяващи LED осветителни тела, което подобрява осветлението на сградата и същевременно намалява потреблението на електроенергия. 

Интегриране на решения за възобновяема енергия: Включване на технологии за възобновяема енергия, соларни панели, за допълнително намаляване на зависимостта на сградата от конвенционалните енергийни източници и допринасяне за постигане на целите за устойчива енергия. 

Успешното завършване на този проект ще доведе до значително подобряване на енергийната ефективност, намаляване на оперативните разходи на сградата и подобряване на условията на труд за служителите на пожарната. Той също така е в съответствие с по-широките цели на общината устойчиво развитие, допринасяйки за по-екологично и устойчиво бъдеще на Царево.

Проектът се финансира по проект BG-RRP-4.020-0293 „Обновяване и въвеждане на мерки за енергийна ефективност в общинската сграда на Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ - Царево“ по процедура BG-RRP-4.020 „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на обществения сграден фонд за административно обслужване, култура и спорт“, финансирана чрез Националния план за възстановяване и устойчиво развитие.

2
Коментара по темата
2.
Местен
13.09.2024 14:16:27
Ти за началника не бери грижи, едва ли скоро ще дойде в Царевската пожарна толкова кадърен и човечен началник!Виж за другите редови на двойна хранилка съм съгласен.
1.
??
13.09.2024 08:20:20
Хубаво ще обновят сградата,ще сменят осветлението и отоплението,а кога ще сменят и всички дето са на двойна хранилка,хем заплата,хем пенсия,барабар с началника им???
  Добави Коментар
Болна многодетна майка почина след ремонт от „Бригада Нов дом“ Апартаментът се намира в блок в столичния „Люлин“. Когато майсторите влязоха вътре те се потресоха и направо се чудеха дали да се заемат със задачата Настояват за доживотен затвор за шофьори Става въпрос за водачи, отказали проверка за алкохол и дрога след катастрофа с жертва
Този дебелак свали 17 кг в риалити шоу Славко, който влезе в предаването със своите 182 килограма, показа впечатляващ резултат при последното мерене – 165 кг Учиш 5 години, знаеш 2 езика, но в крайна сметка отиваш да правиш бургери в мола Знаете ли кое е жалкото? Ние сме народ с потенциал, но сме ангажирани с "глупави работни места"
България гори! Над 200 пожара за едно денонощие, има жертви Най-тежко е било положението в жилищни сгради, където са регистрирани 14 пожара Проговори за невероятна драма с баща си и как са я уволнили от Игри на волята Актрисата имала сериозни финансови проблеми, разчитала на издръжката на приятели
Легендарен завод в ужасно беден български град възкръсва "Видахим", едно от символичните производствени места на Северозапада, се подготвя да възроди дейността си като индустриален парк Проклятие преследва звездите от този сериал След като сериалът приключи, мнозина от актьорите се сблъскаха със законови проблеми и започнаха да се разпространяват истории, че целият снимачен екип е обсебен от духове
Току-що: БСП избра заместник-председатели и ново Изпълнително бюро 5-има са зам.-председателите  Защо жените обичат турски сапунки Прочувствена история, лек хумор, красива любов и, разбира се, очарователни актьори...
Деси Бакърджиева разкри подробности за смъртта на любимия си От него ѝ остава нещо безценно – едно момиченце Камелия направила 12 инвитро опита, а на рождения си ден загубила близнаци За първи път певицата разкри как по време на едногодишната им раздяла Цветин й поставил ултиматум