Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Инж. Кирил Елевтеров не дава празни обещания - вижте 12-те му приоритета, ако стане кмет на Царево

Първата задача ще бъде да се премахне страхът сред обществото, налаган през последните 12 години, каза инж. Кирил Елевтеров
Ключови думи: Кирил Елевтеров, новини, Флагман, Царево, БСП, кандидат за кмет

- Г-н Елевтеров, защо човек с Вашия опит и сериозни професионални успехи се кандидатира за кмет на община Царево?

- Отговорът е кратък. Желая да отдам натрупания си трудов и житейски опит за развитието на една от най-красивите черноморски общини в Република България, в която живея и съм постигнал всичко, което би могъл да поиска един човек на моите години.

- Ако бъдете избран на 29 октомври, коя ще бъде първата Ви неотложна задача?

- Ако бъда избран за кмет и се запозная конкретно с проблемите на общината, включително и с тези, които бяха поставени на предизборните ми срещи, първата ми задача ще бъде да внеса в Общинският съвет Програма за управление  през следващия мандат.

- Кои ще бъдат основните приоритети в нея?

- В момента ще се спра върху някои неотложни проблеми.  Нямам намерение да заблуждавам обществеността, че ще реша всичко, което е натрупано с годините, още повече, че останалите кандидати са били във властта – заместник-кмет, председател на Общинския съвет и общински съветник. Те имаха три мандата на разположение, а основните проблеми си остават и същите тези хора отново ни обещават, че ще ги решават през следващите четири години.

Аз съм инженер, не ме бива много по общите приказки и празни обещания. Обичам да боравя с факти, с документи и след това да вземам решения. Ежедневните проблеми – дупки по улиците, снимки на сметоизвозване, счупено, съборено тук и там, не са част от предизборна платформа. Това са задължения на местната власт и следва да се решават своевременно.

Когато се прави една програма, трябва да има разграничаване между платформа с неотложни задачи, намерения, визия за следващите години, независимо от смяната на кмета на общината след 4 години. Изработва се с участието на гражданските организации и политически сили.

Сега наблюдаваме в предизборните обещания само една смесица, която представлява основно преписване на обещанията отпреди 4 години, за да се харесат отново политиците на избирателите.

Кой е Кирил Елевтеров и защо човек с неговия опит влиза в битката за кмет на Царево

- Кои са неотложните  задачи все пак?

- На първо място поставям смяна на досегашния модел на управление, като се премахне страхът сред обществото налаган през последните 12 години, породен от политическите уволнения и противопоставянето на хората по партийна принадлежност. Използване на останалия професионален капацитет на хората от общината. Промяна, а не подмяна.

 Вторият приоритет в моята програма е налагането на строг контрол на  мерките и мероприятията, свързани с възстановяване на инфраструктурата, компрометирана от наводнението на 5 септември, изследване на  причините, които го предизвикаха и съпроводилите го смъртни случаи, с цел да не се повтори.

Трето – ревизия, с цел изясняване действителното състояние на финансите в Общината и запознаване на обществеността.

Точки 4, 5 и 6 са възлови за общината, които вече 12 г. не се решават.  Бяха ми представени документи, които повдигат много въпроси, на които трябва да се отговори на обществеността.

Четвърто – Община Царево има приет Общ Устройствен План /ОУП/ Виж /ЗРД- 14776 от 13.08.2008 г./на МРРБ. Вярно е, че през годините той е обжалван през всички съдебни инстанции, но Решение №543 от 15.04.2014 на ВАС прекратява производството по делото, което е окончателно и не подлежи на обжалване. Не е известно ОС Царево да се произнесъл, че се отказва от ОУП. Разполагам с копие от решението на съда. При евентуално ново обсъждане, аз ще защитя интересите на гражданите, а не на определени групи от хора.

Пето е Рибарското пристанище „Мичурин“. С Решение на МС  № 430 от 22.06.2007 г. предоставя на Общината пристанище Царево  и пристанище Ахтопол. Декември 2008 година е внесен в Общината генерален план: идеен – технически  проект, с който  кандидатства за финансиране от Европейски фонд за рибарство и оперативни програми за развитие на сектор „Рибарство“ (2007-20013 г.). Извършени бяха всички съгласувания със съответните министерства и Общината очакваше финансиране от 4 милиона евро. На 12.02.2009 г. е издадено удостоверение за експлоатационна годност, което към онези години е единственото такова в  България. През ноември 2011 г. стана смяната  на кметовете. Общината започва отначало  разработване на нов проект на 1.07.2013 г. и  Общинският съвет в Царево взема решение за допускане на ПУП. Срокът на програмата вече е изтекъл на 31.12.2013 г. и в резултат на това  все още нямаме рибарско пристанище, а само обещания.

Шесто – досегашното управление на общината за дванадесет години не направи почти нищо, свързано с изграждане на инфраструктурата за отпадните води за Ахтопол, Лозенец, Варвара и Велика. Без това  развитието на общината като туристическа дестинация е невъзможно. Аз и моят екип имаме виждане как трябва да се реши проблемът и ще го предложим, след като бъда избран за кмет.

Седмо – подобряването на медицинското обслужване на населението от общинския център и малките населени места е задължително условие за повишаване качеството на живот. В тази връзка трябва да се увеличи броят на специалистите от областния град. Със сина ми д-р Рафаил Елевтеров имаме решение, което ще обсъдим с лекарите в общината. За малките селища да се изпращат мобилни екипи по график. Една общинска  кола с медицинско лица да обикаля селата по график. Това ще бъде работата на тази медицинска сестра.

Осмо – използвайки опита на миналите поколения по време на кризи, следва да се  инвестира в горското, селското стопанство и производство, а не да се чака само на туризъм. Важната дума е производство, което ще открие работни места.

Девето – малцинственото население в общината представлява значителен процент. Там, където то е интегрирано, не създава проблеми. Но при създаването на нови гета /например Стрелбище/ е възможно да възникнат такива. Ето защо този въпрос не бива да се подценява.

Десето – финансиране на общината със собствени средства, но при събиране на данъци и такси за услуги от всички ползватели, а не избирателно.

Единадесето – системни грижи за съхраняването местната култура, традиции и институции. Да се осъществява все по-тясна връзка между културния продукт и туристическия бизнес в общината. Идеи, взети от моите пътувания в чужбина, ще се опитам да приложа в общината.

Дванадесето – работа с гражданските организации за развитие на общината, като ще предложа на общинските съветници да имат приемен ден с гражданите.

Ако искате да подкрепите Кирил Елевтеров за кмет на община Царево и общински съветници в Царево, гласувайте с №1 в интегралната бюлетина.

 

Нов инцидент с папа Франциск - препъна се, бастунът му се счупи Светият отец не успя да падне, сътрудници му се притекоха на помощ Ще има ли мир скоро между Москва и Киев? Тагарев с коментар
Най-малко 30 души загинаха при ожесточено сражение Фаталният екшън стана в Пакистан Напусна ни Румяна Карадимчева Тя беше обичан радиоводещ
Мъж застеля украински военен Атаките срещу службите за набиране на войници са редки, но се случват в Украйна Българският консул в Швеция посети екипажа на задържания кораб "Вежен" Швеция и Латвия започнаха разследване в неделя за предполагаем саботаж на кабел, свързващ двете страни
Борисов с много остра позиция! Какво се случва в България? Ето какво написа Десислава Иванчева пак опитва да излезе от затвора, за да се лекува Бившата кметица страда от астма
Почина известен бизнесмен Той помагаше на "Пирин" Как се отрази по-високото ДДС на ресторанти и заплати Цените вече са нагоре
Четирима загинали при атака на руска ракета по жилищна сграда в Полтава Бараж от ракети беше изстрелян срещу различни части на Украйна Горските пожари в Лос Анджелис са напълно овладени, след като горяха три седмици В началото на януари в района на Лос Анджелис избухнаха множество горски пожари, подхранвани от силните ветрове и изключително сухото време