Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Разкриха какво се крие в сейфа на кралица Елизабет II

Ключови думи: елизабет втора, сейф елизабет втора

Завещанието на принц Филип се съхранява в таен лондонски сейф заедно със завещанията на 32 други високопоставени членове на кралското семейство. В сейфа, за който се грижи съдията от Върховния съд сър Андрю Макфарлън, се пази и уникална селекция от кралски завещания, датиращи от 1911 г., пише списание „People“.

Там се намират последните желания на майката на кралица Елизабет, покойната кралица-майка, на сестра ѝ принцеса Маргарет и на чичо ѝ херцога на Уиндзор (известен още като крал Едуард VIII), който абдикира от британския престол през декември 1936 г., разкри Макфарлън.

Сред другите завещания, прибрани в свръхсекретния сейф, са тези на чичото на Филип - лорд Луис Маунтбатън от Бирма, на кралица Мери - съпругата на крал Джордж V, и на принцеса Беатрис - най-малкото дете и близка спътница на кралица Виктория.

"Сега съм пазител на сейф, в който има над тридесет плика, във всеки от който се съдържа запечатано завещание на починал член на кралското семейство", заяви Макфарлън през септември, когато разкри съществуването на кралския сейф по време на съдебната битка за тайната на последните желания на принц Филип.

„Последните допълнения са направени през 2002 г. и са съответно завещанията на Нейно величество кралица Елизабет, кралицата-майка, и Нейно кралско височество принцеса Маргарет, графиня Сноудън", каза Макфарлън.

Освен да научим чии завещания са скрити в тайнствения кралски сейф заедно с тези на херцога на Единбург, има много малък шанс някога да бъдат разкрити подробностите, съдържащи се в самите документи, коментира изданието.
Макфарлън подчерта, че кралското семейство има право на засилено ниво на поверителност, "за да защити достойнството и авторитета на обществената роля на владетелката и другите близки членове на своето семейство".

Заявления за разпечатване на завещанията могат да се подават едва 90 години след смъртта на собственика им, като добави, че всички искове, подадени преди тази дата, "е много вероятно да не бъдат удовлетворени поради липсата на конкретна, индивидуална или частна обосновка, свързана с управлението на имуществото на починалия".

Източник: БГНЕС

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Двойно скочи броят на заразените с лаймска болест Над 30% от кърлежите носят зараза като причина за това е основно бактерията Borrelia burgdorferi Мисли, че Италия е град Джулката се изложи много в Хелс Китчън
Криминалист за случая в Пловдив: Купувате си служител на ключова позиция и той започва да работи за вас Криминалистът Иван Савов смята, че вътрешният министър опитва да разреши проблемите в МВР, но се работи на парче Всяка година 25-30 деца загиват при катастрофи и една класна стая остава празна Владимир Тодоров: У нас има 36-40 критични участъка, така наречените черни точки
В Бургас вече мирише на лято! Посрещаме Джулая с легендарна група Концертът ще се проведе по традиция до Моста с начало в 20.00 часа на 30 юни Ако изборите бяха днес: ГЕРБ е категоричният победител с 23,1% от вота Отново 9 партии влизат в НС
Ще отстрелят 350 мечки в... Словакия Бойко Борисов: Търговската война между САЩ и ЕС има значение за десетки родни предприятия Бившият премиер заяви, че вотът на недоверие в България цели да се дестабилизира държавата
Музеят в Царево показва уникално златно съкровище То е открито през 2006 год. край Синеморец Гръм в "Ергенът" Васил сече с думи Виктор, Мартин се ядосва
Добромир Живков: Налице е опасно ниско доверие към институциите Проучване от края на март показва негативизъм при много българи Бащата на загиналата в катастрофа Сияна с разтърсващи думи Ще спре ли смразяващата война по пътищата?