Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Туроператорите готови за протести

Част от големите комплекси край морето, където хотелите са с голяма леглова база, останаха полупразни, каза Димитър Балтов. Той съобщи, че туроператорите са готови за протести
Ключови думи: Димитър Балтов, хотели, туроператори, протест, туризма, туристическите агенти

Готови сме да подкрепим протести, защото ключова мярка за българските туроператори се бави още от май. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия Димитър Балтов от Сдружението на туристическите агенти „Бъдеще за туризма”.

„Сега се твърди, че на 13 септември ще стартира изплащането на парите за пътувания, които не са се реализирали, т.е. за възстановяване на сумите. Толкова пъти бяхме лъгани за срокове, че нямаме надежда“, сподели той.

„Нужна е предвидимост в действията на управляващите. Това се случва в Западна Европа“, подчерта Балтов. 

Голяма част от туристите от чужбина не са дошли в България, а летният сезон у нас е бил добър само на някои места, коментира той.

„Част от големите комплекси по Българското Черноморие, където хотелите са с голяма леглова база и наемат най-много заети, останаха полупразни, други - затворени”, заяви Балтов. 

„Браншът настоява за координация между институциите и предвидимост. Година и половина след началото на кризата не знаем кога ще бъдем затворени, не се знае какво се случва. Трябва да има икономически щаб, в който да участват наши членове”, посочи той.

Представителят на Сдружението на туристическите агенти „Бъдеще за туризма” каза, че са били на среща в Министерството на икономиката, на която са били обсъдени мерките. 

„Мерките в момента не са разработени, а докато влязат в сила - минават 3-4 месеца. В момента нашето финансиране е ключово за оцеляването ни”, каза още Димитър Балтов.
 

6
Коментара по темата
6.
A, верно?
25.08.2021 16:08:10
Ходете молете службашкия кабинет за пари. Те ще ви дадат. Вече 3 месеца ви обгрижват. Така пише по медиите. Не разбирам от какво сте недоволни.
5.
Aaaa
25.08.2021 12:18:16
Do vsi4ki
Tova s balgari (zigani) ako mu kazvate sezon neznam vsi4ki sa pred falit v tozi bran6 ne slu6aite plateni komentari ot razni organizazii i ministri
4.
Свърши сезона и вече пеят в хора
25.08.2021 11:35:25
Цяло лято не гъкнахте, а сега наесен с песен сте много отворени.
3.
123
25.08.2021 11:05:55
Да бе като мина сезона и се налапаха ще стачкуват. Смешковци...
2.
Гражданин
25.08.2021 10:57:43
Точно на големите хотели и фирми трябва 0 подкрепа и помощ . Да се започне с помощ над малкия дребен бизнес , чак след това средния
1.
Крум Страшни
25.08.2021 10:57:21
Я се хващай и работи нещо бе мърльо.От какъв зор данъкоплатците ще ти плащат простотиите.
  Добави Коментар
Предложение за събота Отправете се към остров "Света Анастасия" Изрод направи бебе на 11-годишната си дъщеря, обвини я, че сама си е виновна Извергът не само не признава вината си, но дори представя абсурдно оправдание – че момичето само било „вкарало сперматозоид в себе си“
Истината за тяхната връзка 40-годишният бизнесмен остана шокиран при вида на младото момиче, с което до скоро е имал интимни отношения След три брака и два развода – Джейда Дювенджи пак мечтае за сватба В твоето лице открих истинската любов. Ако решиш да продължим заедно като семейство, няма да откажа“, написа Дювенджи в социалните мрежи, обръщайки се към своя любим
Тази българка стана популярна от турските сериали, а сега е на път да покори света Гюлсим Али триумфира в Париж – носи тоалети на топ дизайнерка Опита се да прелъсти звезда от турско кино Тя е страхотна жена, но аз съм необвързан само по документи. Обичам годеницата си и нямам намерение да я предавам с авантюри, споделил Улусой
Мартениците стават все по-популярни в Турция Цената на една мартеничка за ръка в турската столица Анкара варира между 10 и 25 турски лири Демонтират паметника на Христо Ботев във Враца Бронзова статуя ще бъде разделена на три части
Тревожни данни: До 2050 г. болестта на Паркинсон ще засегне 25 милиона души И при двата пола се наблюдава възрастово зависимо нарастване на разпространението, което достига своя връх между 85 и 89 години Енергийният министър Жечо Станков: Зеленият водород е в центъра на енергийната трансформация Чрез плановете за преход на въглищните региони правителството ще подкрепя финансово центрове за върхови технологии като този, каза още министър Станков
Командир на „Ахмат“ каза какво се случва в Курска област По думите на генерал-лейтенант Апти Алаудинов остават да бъдат освободени пет селища Защо той извира отвсякъде В момента Вергов е капитан на отбор в популярното шоу „Аз обичам България“ по Би Ти Ви, но това далеч не е всичко