Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Протест на учениците в Гърция, искат мерки срещу Covid-19

Ключови думи: гърция, коронавирус, ученици, протест

Подобряване на условията в училище по отношение на превантивните мерки за защита от коронавирус и намаляване на броя на учениците в класните стаи. Това бяха част от исканията, с които миналата седмица учащите се в Гърция излязоха на протест. Същото се очаква да се случи и днес в повечето градове в страната, съобщава МИА.

Повече от 800 училища в Гърция не функционират нормално, тъй като 148 са частично затворени заради регистрирани случаи на COVID-19. В други около 700 не се провежда учебен процес и са затворени, тъй като са окупирани от ученици, които настояват да бъдат изпълнени исканията им, свързани с превантивните мерки срещу коронавируса, пише dariknews.bg.

В затворените заради окупацията училища днес започва задължително дистанционно обучение, заяви министърът на образованието Ники Керамеос. Тя подчерта, че в съботните дни и по време на празници ще бъдат наваксани всички пропуснати часове.

Министърът смята, че всяка позиция и мнение са легитимни, но диалогът трябва да се осъществява с отворени училища. „Не може който и да било да пречи на достъпа до образование”, каза Керамеос.

1
Коментара по темата
1.
мислещ
02.10.2020 10:14:28
Тия гърчетата са се побъркали с тоя вирус,ние искаме да няма никакви мерки,те се натискат да си слагат намордниците и да се поливат с дезинфектант !?
  Добави Коментар
Защо тези дебелаци не отслабват Много зрители започнаха откровено да се заричат, че спират да гледат "Живот на кантар", след като никой от експертите в шоуто не даде логично обяснение защо хора, тежащи по 115-120 килограма и повече, успяват да свалят само по 300-400 грама за цяла седмица NEW RACE MCC благодари на ОДМВР-Бургас за съдействието на мотошествието на 3-и март Директорът на ОДМВР - Бургас старши комисар Владимир Маринов и началникът на отдел "Охранителна полиция и КАТ" комисар Марин Димитров получи поздравителни адреси
NEW RACE MCC благодари на ОДМВР-Бургас за съдействието на мотошествието на 3-и март Директорът на ОДМВР - Бургас старши комисар Владимир Маринов и началникът на отдел "Охранителна полиция и КАТ" комисар Марин Димитров получи поздравителни адреси Иван Хиновски „Редки метали има и в нашите въглища“
Гришо купонясва със световноизвестна красавица Българинът сред гостите на юбилея на Ева Лонгория Майката на дългогодишния началник на свиленградската митница се самоуби Скочи от втория етаж на болницата
Най-популярният продукт на Volkswagen е... наденичка Но струва ли си? Габриела имала ценоразпис за измъчване на животни, пускала и промоции Цените са зависели от вида на животното 
Известна актриса почина едва на 43 години През декември Емили Дьокен каза за TF1, че се бори с все по-агресивно заболяване, което означава, че няма да живее толкова дълго, колкото са планирали Арестуваха известния лихвар от Аджисана - Мендуто Предстои да му бъде повдигнато обвинение
Имен ден: Красиви имена черпят в чест на светеца, обявен за Божи човек На 17 март Християнската църква почита и паметта на Преп. Алексий, напълно отдаден на Бога БНБ търси купувач на над 7700 тона български монети за скрап След въвеждането на еврото избраният купувач ще има 5 години да изкупи извадените от обращение монети