Бургаски родители: Онлайн обучението хареса на всички, но следващата крачка против заразата са термокамери в школата
Родителите на български ученици участваха в анкета, в която да споделят впечатленията си от дистанционното обучение на техните деца през март и резултатът се оказа положителен. След като ден преди обявяването на извънредното положение в страната, чрез Флагман.бг бургаски родители предложиха въвеждането на онлайн обучение в училищата, ако се разрасне заразата от коронавируса, днес резултатите са налице. Положителните реакции на всички страни може би не бяха очаквани, но днес са факт.
В анкетата за по-малко от 3 дни са събрани 2145 мнения на родители, като изводът е, че дистанционното обучение е бърз скок, който се наложи да направи образователната система.
Бургаски родители предлагат дистанционно обучение на учениците и по-строги мерки в школата
Бургаските училища ще прилагат дистанционна форма на обучение от утре
Според Яна Алексиева от Асоциация „Родители”, допитването е доказало, че доверието и комуникацията между училището и родителите най-накрая са се повишили. „Това пък води до изводите, нещо, което ние говорим от години, е изключително важно да има такава комуникация и общуване между родители и учители. За нас това е ключовият извод, тъй като виждаме повишен процент на доверие", казва Алексиева пред БНР.
15% от анкетираните казват, че са разочаровани от това, което виждат по време на онлайн обучението, сочи анкетата.
42% от родителите отчитат, че има намаляване на риска от насилие и тормоз в училище. Има и родители, които са притеснени от това, че децата прекарват доста часове пред компютъра
"Ако виждат намален процент в това, че няма насилие и тормоз, голям процент родители - над 60% от родителите казват, че ги притеснява прекаленото стоене пред компютър", подчерта Яна Алексиева.
Само във Флагман! Бургаски родители искат термокамери срещу коронавируса в училищата
Следващата крачка е да се помисли за осигуряването на термокамери във всички училища, както бе предложено в Бургас преди извънредното положение. За новата учебна 2020/2021 година това ще бъде едно от най-добрите решения. „Термокамерите не са скъпа инвестиция, но биха предпазили децата ни до голяма степен. Средствата могат да се отделят от бюджета за ток и другите режийни разходи, които отпаднаха заради въвеждането на онлайн обучението в момента”, каза пред Флагман.бг един от инициаторите на идеята в Бургас. Той е категоричен, че това ще бъде в огромна полза за чениците, тъй като в момента никой не следи кой е здрав и кой – болен, и всяка заразна болест се разпространява много бързо в школата.
Истина е, че учителите са най-натоварени сега и работят по 12-16 часа в денонощието. Нито ученици, нито учители бяха подготвени за това. Не всички деца имат необходимите технологии, за това обучение. Да, друго си е в училище, но кризата, която ни сполетя, ни кара да проявяваме разбиране, че човечеството е в биологична война. Сега, на първо място е здравето, а то зависи от самите нас! Нищо нямя да ни стане, ако спазваме ограниченията и хигиената. Важното е, да прескочим трапа!
Бъдете здрави!!!
Нито учители нито ученици имаха подготовка за това.
Да прекарваш по няколко часа на ден пред компютъра води разваляне на зрението и обездвижване
Изкривяване на гръбнака.
На есен ще ще има бум на посещенията при очен лекар
Родителите вързани до децата си, за да им помагат.
Учителите готвят уроци по 12 часа.
Децата схванати вкъщи, пулят се в тия монитори.
Мани тая работа.
Нищо не може да замени контакта на живо!
Дори самите те вече искат на училище. Писна им като кученца заключени по цял ден вътре.