Потресаващ разказ на родители, детето им спасено в „Пирогов“ след обикаляне по болници
Детето ни живее втори живот благодарение на добрите лекари в „Пирогов“. Това споделят Лора и Георги Стоилови. След обиколка в няколко болници момичето им едва не починало. Лекарска грешка е поправена от дежурния хирург, който измъква детето от лапите на смъртта.
„Прехвърляха ни от болница в болница. Бяхме в безизходица“, разказва Георги Стоилов.
„Всеки родител, който се в сблъскал с това, знае, че трябва да обиколи няколко лечебни заведения, няколко кабинета“, добавя той.
„Понякога обаче нямаш това време. Ние загубихме два дни, които можеха да се окажат фатални“, добавя съпругата му.
Кошмарният уикенд през март семейство Стоилови няма да забравят никога. В петък срещу събота момиченцето им започва да повръща.
Притеснихме се и сутринта решихме, че ни трябва лекарска помощ, споделя Лора.
Родителите първо посетили дежурен педиатър в частна клиника, която замества личния лекар през почивните дни.
„Педиатърът констатира, че има стомашно-чревно разстройство, даде ни рецепта. Купихме лекарствата, прибрахме се, но следобед състоянието на детето се влоши, вдигна и висока температура. Решихме да го заведем в педиатрията“, добавя жената.
Разказът звучи болезнено познато.
„Там ни прие дежурната гастроентероложка. Тя опипа само корема и заяви, че наистина има стомашно-чревно разстройство. Трябвало да се сложи на системи, но тъй като нямало свободно легло, можела да ни насочи към частна клиника или ако ни настаняла при тях, трябвало да лежи в коридора“, разказва Лора.
Така родителите взели детето на ръце и отишли в Трета болница, която е частна. Със себе си носели документ от педиатрията, в който пише каква диагноза е поставила лекарката само с опипване на корема.
„Направиха кръвни изследвания и установиха, че има възпалителен процес. Сложиха й системи. Поседяхме няколко часа и вечерта ни изписаха, защото нямат стационар. Препоръчаха ни на сутринта да дойдем пак“, уточнява жената.
„Рано сутринта пак отидохме. Направиха нови кръвни изследвания, за да видят какво се е случило и се оказа, че индексът за възпалението е скочил на 113. Това за тях не било чак толкова притеснително. Настоявахме за преглед от хирург. Казаха ни, че нямали, а ехографът щял да работи в понеделник. Състоянието на детето се влошаваше. Стоеше неадекватно“, разказва Лора.
„Казах, че вероятно проблемът е апандисит. Лекарката отговори, че категорично не е това“, добавя тя.
Лекарите отново ги изпратили в къщи с уговорката да отидат на следващия ден в 14 часа, за да продължат със системите, но вместо да се приберат, родителите тръгнали към „Пирогов“.
„Настоявахме за преглед от дежурен хирург и в 1 часа през нощта детето вече бе на операционната маса. Лекарят каза след операцията, че ако още пет – шест часа бяхме закъснели, е нямало да може да ни помогне“, подчерта Лора.
Оказва се, че ако тя и съпругът й бяха послушали лекарката в частната клиника, най-вероятно дъщеря им днес нямаше да си играе безгрижно в съседната стая.
„Според хирурга, който я спаси, тя е нямало да изкара до сутринта. Всичко е било в гной. Всичките й черва са вадени и мити“, разказва жената.
Спасиха детето ни, но не всички имат този късмет, добавя тя.
ти от сарказъм не разбираш ли?
Който разбира при него се спира.
Остава само да научи правописа
и да се възпита,защото му липсват първите
седем години.Бъдете сигурни, че при тоталитарния строй е лапал с двете шепи.
e, така е при демокрацията и европейското здравеопазване... парите са ценността - всеки ес демократ, започвайки от плевнелиев ще ви го каже.
ЗАПОМНЕТЕ - НАРИЧА СЕ САМО ПЕДИАТРИЯ - ОТ СТАРОГРЪЦКИ ДЕТЕ И ЛЕКАР - ДЯЛ В МЕДИЦИНАТА ОТНАСЯЩ СЕ ДО РАЗВИТИЕТО НА ДЕТСКИЯ ОРГАНИЗЪМ.
Определението детска педиатрия - може да съществува само е единствено във вашите псевдожуранлистически мозъци, НЕГРАМОТНИЦИ !