Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

България се нуждае от повече мечтатели като Мъск

Ключови думи:
В България има множество инвестиции и много венчър капиталисти. Впечатляващо е желанието на предприемачите да се учат, да се развиват, а не просто да взаимстват вече работещи идеи от други места. За да се превърне страната в стартъп хъб за Източна Европа обаче са необходими още мечтатели. Силициевата долина не е станала това, което познаваме, заради една компания. Това значи да си цяла отделна екосистема. Това каза д-р Реджи Чандра, главен изпълнителен директор на Rhythm Engineering, в предаването „Светът е бизнес“ на Bloomberg TV Bulgaria с водещ Ивайло Лаков.

„Да бъдеш предприемач е начин на мислене. Между бизнеса и предприемачеството има голяма разлика. Идеята, готовността да намериш нейното финансиране, да го заплащаш в годините и да работиш за реализацията ѝ различава предприемачите. В много значителна част предприемачеството е риск“.

Д-р Чандра определя България като свой дом. Според него у нас има огромен потенциал.

Компанията, чийто главен изпълнителен директор е той, разработва професионални решения в сферата на трафика, разказа гостът.

„Rhythm Engineering разработва система, която е базирана на изкуствен интелект. На практика това е един робот, обучен да се държи като човек. Той обработва информацията за идващите автомобили и това, което правят другите светофари в момента. На базата на тази информация той преценява и сменя сигнала“.

За компанията у нас работят около 20 души, посочи директорът ѝ, а целта е екипът да се разрастне.

„За нас това не е просто работа. Всеки ред код, който пишат нашите разработчици, спасява човешки живот“, споделя още д-р Чандра. Той определи България, като страна пълна с таланти.

Според д-р Чандра технологиите са единственият начин за оптимизацията на трафика в София, тъй като броят на жителите на столицата расте постоянно, а инфраструктурни промени няма как да бъдат правени ежедневно.

Използването на изкуствен интелект при регулацията на трафика би донесло икономически ползи за града и би намалило нивата на вредните емисии, което цялостно ще окаже положително въздействие върху качеството на живот, допълни д-р Чандра.
2
Коментара по темата
2.
baihui
15.10.2018 17:54:17
България спешно се нуждае от силната ръка на Ким Чен Ун!
1.
2 Меееен + 1/2
15.10.2018 10:38:11
Ние сме в режим на оцеляване. Нямаме време за мечти.
  Добави Коментар
Без задръствания по магистралите на Велика събота Екипите на полицията остават по пътищата 3 зодии ще натрупат пари след 19 април 18 април 2025 19 30 Сподели във Facebook Сподели във Telegram
Жителите на Киев изпращат 1100 дрона за фронта Кличко: Поредна пратка необходима помощ Икономисти успокояват: Митата на Тръмп няма да засегнат България Реалният ръст на БВП ще се ускори до 3,1% на годишна база през 2025 г., очакват експертите
Как са спестявали българите в древността? He пapи в бpoй, a зeмя, злaтo и cpeбpo. He в бaнĸa, a вĸъщи или в cĸpивaлищe Навършват се пет години от смъртта на Милен Цветков Журналистът загина в катастрофа на бул. “Черни връх”
Благодатният огън ще пристигне в Русе от Гюргево Българска делегация няма да пътува до Израел Днес се подновяват ядрените преговори между Иран и САЩ Техеран иска отмяна на американските санкции
Закриват легендарна фирма за бутилирана вода заради опасни бактерии Миналата година французите унищожиха 3 милиона бутилки заради фекална бактерия във водата Кои са петте ключови територии в центъра на мирните преговори за Украйна За Украйна отстъпването на суверенитета е “червена линия“
Руска атака с дронове тази нощ в Харков и Запорожие Спешните служби в Украйна са взели необходимите мерки Необичаен гост: Котката Софи влезе в Белия дом Животното е част от програмата “Котки със сини якички”