Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

България се нуждае от повече мечтатели като Мъск

Ключови думи:
В България има множество инвестиции и много венчър капиталисти. Впечатляващо е желанието на предприемачите да се учат, да се развиват, а не просто да взаимстват вече работещи идеи от други места. За да се превърне страната в стартъп хъб за Източна Европа обаче са необходими още мечтатели. Силициевата долина не е станала това, което познаваме, заради една компания. Това значи да си цяла отделна екосистема. Това каза д-р Реджи Чандра, главен изпълнителен директор на Rhythm Engineering, в предаването „Светът е бизнес“ на Bloomberg TV Bulgaria с водещ Ивайло Лаков.

„Да бъдеш предприемач е начин на мислене. Между бизнеса и предприемачеството има голяма разлика. Идеята, готовността да намериш нейното финансиране, да го заплащаш в годините и да работиш за реализацията ѝ различава предприемачите. В много значителна част предприемачеството е риск“.

Д-р Чандра определя България като свой дом. Според него у нас има огромен потенциал.

Компанията, чийто главен изпълнителен директор е той, разработва професионални решения в сферата на трафика, разказа гостът.

„Rhythm Engineering разработва система, която е базирана на изкуствен интелект. На практика това е един робот, обучен да се държи като човек. Той обработва информацията за идващите автомобили и това, което правят другите светофари в момента. На базата на тази информация той преценява и сменя сигнала“.

За компанията у нас работят около 20 души, посочи директорът ѝ, а целта е екипът да се разрастне.

„За нас това не е просто работа. Всеки ред код, който пишат нашите разработчици, спасява човешки живот“, споделя още д-р Чандра. Той определи България, като страна пълна с таланти.

Според д-р Чандра технологиите са единственият начин за оптимизацията на трафика в София, тъй като броят на жителите на столицата расте постоянно, а инфраструктурни промени няма как да бъдат правени ежедневно.

Използването на изкуствен интелект при регулацията на трафика би донесло икономически ползи за града и би намалило нивата на вредните емисии, което цялостно ще окаже положително въздействие върху качеството на живот, допълни д-р Чандра.
2
Коментара по темата
2.
baihui
15.10.2018 17:54:17
България спешно се нуждае от силната ръка на Ким Чен Ун!
1.
2 Меееен + 1/2
15.10.2018 10:38:11
Ние сме в режим на оцеляване. Нямаме време за мечти.
  Добави Коментар
Лекари на съд за източване на здравната каса Те са обвинени за фиктивни прегледи и направления Проведе се обучение по проект „Активно приобщаване и достъп до заетост в община Тополовград“ МИНИСТЕРСТВО НА ТРУДА И СОЦИАЛНАТА ПОЛИТИКАПрограма „Развитие на човешките ресурси“ 
Повече мексикански туристи в България: възможности и сътрудничество Това обсъдиха зам.-министър Георгиева и мексиканският министър на туризма Взе тежко решение Ноле напусна принудително в Мелбърн
Перник посреща "Сурва", хиляди се стичат в града Очаква се огромен брой участници Днес могат да почерпят дамите с имена... Аксения, Аксиния, Ксения и Oкcaнa
Виктор от „Биг Брадър“ се жени, но не за Беба Бургаският мачо изненада всички, като замени бившата си съквартирантка със звезда от "Хелс Китчън" Зимната разходка може да е извънредно опасна Изненадваща ситуация в САЩ
Спа с 1000 мъже, но иначе е... "Тиха, сякаш срамежлива..."  Откриха изложба с древни находки, вицепрезидентът във възторг Плодовете на вашия труд са нова голяма доза самочувствие, че сме велик народ, каза Илияна Йотова на археолозите
Силно замърсяване на водата в... Италия Голям пожар в София, жена е загинала В момента евакуират други хора от блока