Любопитно: Кои професии ни правят по-лоши хора
Професиите, които са благородни и изискват отдаденост на околните често имат и тъмна страна. Тези, които ги практикуват попадат в статистиките за разводи, депресии и проблеми с емоционалното състояние.
Фриленсър
На пръв поглед идеята да бъдеш на свободна практика изглежда страхотна. Но често фриленсъртите трябва да поемат много проекти, затрупани са с работа и нямат никакво лично време. Освен това, тези от тях, които работят от вкъщи могат да изпаднат в депресия. А и перманентната несигурност определено се отразява на поведението.
Рекламист
Професията на рекламиста изглежда като сбъдната мечта: снимки, партита, креативна среда... Само че истината е много по-различна. Животът на хората от рекламата не е като в книга на Бегбеде. А работата в рекламите агенции обикновено означава стоене цели денонощия в офиса, борба за клиенти, жестока конкуренция, в която психически слабите хора не оцеляват. Несъмнено, заетите в този бизнес имат сред най-тежките характери, което предвид убийствената среда, е напълно обяснимо.
Има и професии, които ни правят много нервни.
По време на превод, особено в ефир, напрежението върху преводача е колкото на пилот.
Психолозите би трябвало да знаят как да се справят със стресовите ситуации, но много от тях признават, че са емоционално изтощени.
Счетоводителите имат една от най-стресиращите професии, а отговорността за чужди финанси поражда множество нервни ситуации.
Успехът в професия като адвокатската изисква пълна отдаденост.
Журналистическата професия е сред най-напрегнатите. Там често понятието работно време обхваща диапазона 24/7.
Учителите често са прекалено взискателни към децата си.
Военните са подложени на огромен стрес, който често се пренася у дома
Добави Коментар