Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

800 картички ни връщат към несъществуващите вече места по Черноморието

Ключови думи: изложба, черноморие, герб, бургас

Уникална колекция от картички, показващи дивата природа на българското Черноморие, представи бургазлията Трифон Стоянов. Изложбата е подредена в залата на първия етаж в централата на ПП ГЕРБ Бургас.

За откриването ѝ пристигнаха депутатите Димитър Бойчев и Диана Саватева, общински съветници от партията и ценители. „Много се радвам да видя тези картички, най-вече заради уникалната природа“, каза Димитър Бойчев.

Инициативата за представяне на колекцията пред публика е на клуб „Център“ към бургаската структура на ГЕРБ, а за автора това е втора подобна изложба. Трифон Стоянов се отдава на хобито си да колекционира тематични картички в далечната 1984 година. За повече от 30 години той е събрал над 4000 картички на тема „Европейските мостове“. 800 е броят на картичките, запечатали красотата на диви кътчета от българското Черноморие. В голяма част от колекцията могат да се видят вече несъществуващи места – къмпинги, плажни ивици, кейове от средата на миналия век.

Моите картички са историческо доказателство за развитието на Черноморието. Веднъж дори и съдебно доказателство за съществуването на един къмпинг. Картичките удостоверяват момента с годината си на отпечатване, а някой и с пощенско клеймо.“ – разказа още колекционерът.

Бургазлии с интерес си спомниха за отминали слънчеви дни на любимите им къмпинги „Арапя”, „Веселие”, „Влас”, „Ахелой”, „Космос”, „Простор”, „Смокините”, „Екзотика” и много други, а младите хора се опитваха да отгатнат, къде се намират те днес.

Изложбата може да бъде видяна до края на седмицата в голямата зала на ПП ГЕРБ – Бургас (ул. „Конт Андрованти“ 5) от 17:30 до 18:30 часа.


1
Коментара по темата
1.
къде
20.02.2018 15:05:47
Къде се намират днес ли? Под хотелите там са. Първо ни отнеха тези кътчета, сега ни правят изложба на картички да ги гледаме. Луди ли са?
  Добави Коментар
Тези 3 зодии никога не спазват обещания си! Каквито и бъде изречено от тях, то едва ли ще се превърне в реалност Отиде си легенда на киното в България Инж. Емил Ангелов 20 години управляваше „Българска кинематография“
Забраната за телефони при децата е нож с две остриета Според експертите забраната на смартфоните и социалните мрежи е недостатъчна да подготви децата за здравословно използване на технологиите Прощаваме се с капитан Марин Маринов, загинал в Ивицата Газа Поклонението започва в 12 ч. в храма в центъра на Ямбол, след което погребението на капитан Маринов ще бъде в централния гробищен парк
Празник е: Пригответе постни сладки и ги раздайте на близки за здраве Денят трябва да премине в смирение и молитва в памет на починалите Тези 3 зодии могат да откраднат сърцето на всеки Те знаят как да омаят
Най-добрият и сполучлив козунак по стара българска рецепта - винаги се получава пухкав и на конци Празникът става още по-вкусен, ако сами сме си приготвили сладкия обреден хляб Шофьор направи немислимото минути след ада с 2 жертви на "Тракия", всички са в шок ВИДЕО На кадрите се вижда лек автомобил, който най-безцеремонно изпреварва през аварийната лента, създавайки предпоставки за ново тежко произшествие
Мюсюлманите празнуват Рамазан Байрам Държавният глава Румен Радев поздравява мюсюлманската общност у нас по случай големия празник Рамазан Байрам Очаква ни дъждовна неделя, температурите ще са около 17 градуса Прогноза за времето - 30 март, неделя
Учителка правила секс с ученик 34 пъти в училищен басейн Адвокатът на жената заяви, че тази история крие много повече, отколкото изглежда Сексолог работи в Китай и разказа за странностите на местните жени В повечето западни страни възрастта за съгласие е 16, в Китай е 14