Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Патриотите: Благодарим на ГЕРБ, че ни послушаха и оттеглиха Истанбулската конвенция

Патриотите признаха, че е имало известно напрежение с ГЕРБ в последните седмици, но то е туширано след оттеглянето на Конвенцията
Ключови думи:
Благодарим на ГЕРБ, че ни послушаха и оттеглиха Истанбулската конвенция. Така те показаха висока коалиционна култура. Това казаха току-що на трибунка в парламента от парламентарната група на Обединени патриоти. 

"Заявявам категорично, че ние сме против насилието над жени и деца, и мъже също, но виждате, че в българското общество се появи един голям смут, появиха се тълкувания на някои понятия, които създадоха много сериозно напрежение. Затова и призовахме нашите коалиционни партньори да оттеглят, да забавят, да не бързат с тази тема,  имаме и по-важни въпроси да решаваме, свързани с икономика, с доходи на българите, със стандарт на живот на българите, и те ни послушаха. Приемам това като една стъпка напред в повишаването на коалиционната култура", каза председателят на груата Волен Сидеров

Той отбеляза, че в последните дни е имало "скърцания" между ГЕРБ и Патриотите, но в момента напрежението било парирано, защото от най-голямата група, се вслушали в коалиционните си партньори и оттеглили Конвенцията.

Славчо Атанасов отбеляза, че членове 12, 14 и 60 от Истанбулската конвенция са тези, които изцяло изменят духа на документа. По думите му евентуална пояснителна декларация, придружаваща конвенцията при ратификация, няма да има правна стойност, като посочи за пример Полша.
   
„Ние внесохме питане до министър Цецка Цачева относно финансовите ангажименти, които България трябва да поеме с ратификацията на конвенцията, както и законодателните промени, към които трябва да се пристъпи. Вчера приехме Конвенция за минималната работна заплата, която е подписана от България преди 48 години. Смятам, че подобен срок е приемлив и за Истанбулската.“ - заяви депутатът Искрен Веселинов.


11
Коментара по темата
11.
питанка
25.01.2018 20:40:03
А затова, че Бойко покани Ердоган за 3 март у нас БЛАГОДАРИХТЕ ЛИ МУ ? ПЪЛНИ НЕЩАСТНИЦИ ! ЖАЛКИ !
10.
DPS
25.01.2018 19:44:57
Няма да ви пуснат до софрата ,ако падне някоя трошица под масата ваша е мишоци ,ама гледайте да не ви настъпи някой без да иска или нарочно.
9.
До 8
25.01.2018 19:10:43
Герпаджии всеки ден правят ОХО БОХО с патреотите, най- много с болен и wc-то от винкел
8.
Oho-Boho
25.01.2018 18:24:34
След като им благодариха, свирка направиха ли им?
7.
DJARO
25.01.2018 18:13:36
Razboiko vzema ABSOLUTNO SAM RE6EIQTA.. ..toi e obe6tal OTDAVNA 4e 6te bude prieta taq PODLOGA DOLNA...KOITO GLASUVA ZA ISTANBULSKATA KONVENZIQ.....DA BUDE PROKLET DO 9to KOLQNO......AMIN????
6.
ГРУДИ
25.01.2018 17:25:11
„Винаги съм работел в диалог с обществото и затова помолих колегите да не бързат с приемането и вкарването й в зала, да видим отново тези носители на морал, които толкова глупости изприказваха в последните дни, едва ли не, че ГЕРБ искаме да въведем нов пол и нови отношения. Надали има по-религиозен човек от мен в държавата. Убеден съм, че като една държава с морал и хуманност не можем да не защитим жените и децата”, подчерта Борисов. „От БСП са двулични – в Европа говорят едно, в България гласуват друго, така че нека да видим държавите, които са я приели в този й вид, а ние ще я приемем с резерви, така че всички да са сигурни и спокойни. Жалко е да лъжеш по един начин хората в България и да ги страхуваш и в същото време пред Европа да се правиш на европеец. Тази конвенция касае защита на слабите, защита на децата и жените. Всичко останало съм готов текст по текст да го приемаме с резерв, така че да не влиза в сила в България, за да са спокойни всички”, каза той. „Когато се прибера, ще питам църквата, мюфтиите какво точно ги смущава”, каза в заключение Борисов.

Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/politika/ekskluzivno-borisov-srazi-bsp-s-goreshch-komentar-ot-davos-za-vota-na-nedoverie-i-istanbulskata-konventsiya_news574179.html
5.
ххх
25.01.2018 16:12:08
Палячовци! Както и останалата пасмина в парламента!
4.
Ха
25.01.2018 16:07:45
По скоро отклониха вниманието от вота на недоверие на Нинова и сигналите за корупция (поредните). Пък вие сега се пъчите тука да си благодарите един друг.
3.
стар десен пес
25.01.2018 15:38:09
Кой ви слуша вас бе мишоци?Пуснаха ви малко далавера (ограда) и клекнахте.ПО ГНУСТНИ СТЕ ДОРИ ОТ МАЛОУМНИЯ НИ ВОЖД.Къде ви отидоха обещанията?Дали ще помиришете парламент друг път?
2.
жена
25.01.2018 15:36:29
Тъжна работа
1.
Щеше да ги отлъчат
25.01.2018 15:26:58
Те не послушаха вас, а се стреснаха от църквата
  Добави Коментар
Днес се подновяват ядрените преговори между Иран и САЩ Техеран иска отмяна на американските санкции Закриват легендарна фирма за бутилирана вода заради опасни бактерии Миналата година французите унищожиха 3 милиона бутилки заради фекална бактерия във водата
Кои са петте ключови територии в центъра на мирните преговори за Украйна За Украйна отстъпването на суверенитета е “червена линия“ Руска атака с дронове тази нощ в Харков и Запорожие Спешните служби в Украйна са взели необходимите мерки
Необичаен гост: Котката Софи влезе в Белия дом Животното е част от програмата “Котки със сини якички” Имате срок до 27 май от Мета за Фейсбук, Инстаграм и Тредс Meta ще използва лични данни на потребители, за да обучава изкуствения си интелект
Уилям поема трона от Чарлз III? Макар мнозина да очакват, че младият и харизматичен принц скоро ще се възкачи на престола, реалността изглежда съвсем различна Дърво падна и премаза автомобил в София Автомобилът е със сериозни материални щети
Над 800 случая на морбили в САЩ, огнища има в 24 щата Епидемията скоро може да излезе извън контрол Дъжд, гръмотевици и сняг връхлитат България в събота, а за Възкресение... Минималните температури ще бъдат между 6° и 11°, в София – около 9°
Защо сексът „по приятелски“ носи усложнения - 10 правила Ако сте „само за единия секс“, трябва да сте убедени, че никоя от двете страни няма да се влюби Ад на кръстовище в София заради пиян моторист Инцидентът е станал на кръстовищата на булевардите "Александър Стамболийски" и "Вардар"