Психиатър: Детето на полицая, убил жена си, ще страда до края на живота си (ВИДЕО)
На 15-годишното момиче, което остана сираче, след като нейният баща застреля майка й, ще му е много тежко, защото до края на живота си ще живее с дамгата на извършеното от него. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ директорът на Специализираната болница по психиатрия „Св. Иван Рилски” в Курило д-р Цветеслава Гълъбова.
Двойно убийство потресе Казанлък вчера. Полицай застреля жена си, а след това се самоуби. Най-вероятната причина е ревност.
Шофьор на такси откри труповете на Галя и Драгомир в казанлъшкия квартал „Васил Левски“. Самоличността им е установена бързо.
50-годишният полицай живеел с приятелката си на семейни начела 20 години. От две седмици обаче двамата били разделени. Сутринта между тях избухнал скандал. Драго убил жена си със служебния си пистолет, а след това се самоубил.
Двамата имат 16-годишна дъщеря. Галя се преместила преди две седмици с нея при родителите й.
Съседите на 47-годишната жена и мъжът й не са забелязали двамата да имат сериозни проблеми.
Не е ясно кога на Драгомир Кирчев е бил направен психотест за последен път.
„Ревността, базираща се на комплекси, може да стане идеална почва за един такъв агресивен акт. Агресивни са психически слабите хора. Те не могат да се справят с нещата по друг начин освен с насилие“, коментира д-р Гълъбова. „Полицаите са хора като нас. Естествено и сред тях има хора с по-лабилна психика“, добавя тя.
„Никой от съседите не е реагирал, защото станахме бездушни хора, несъчувстващи. Гледаме да оправим собствените си проблеми, а какво става навън, не ни интересува“, заяви психиатърът. 50-годишният мъж се е водил само от афекта си, от желанието да мъсти и не е помислил за дъщеря си, коментира психиатърът.
Тя съветва жените, чийто мъже са големи ревнивци да ги зарежат по най-бързия начин.
„Спасете се по най-бързия начин от тази връзка! Да се разчита на превъзпитание на ревнивец, означава на първо място този човек да осъзнае, че има сериозен психологически проблем, че е с комплекси и че трябва да работи върху своята самоувереност и самоконтрол. Зрелите хора трудно признават такива неща“, обяснява д-р Гълъбова.