Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Важно! Работодателите обявиха топ 10 на най-търсените професии у нас

Ключови думи:
Годишно проучване показва, че 62% от работодателите в България изпитват затруднения да запълнят своите свободни работни места тази година. За сравнение, през 2015 година, български работодатели, споделили такива трудности, са били 50%, предава "Дарик". Основните причини, посочвани от работодателите в България, за срещаните трудности при запълване на свободни позиции, са: липса на т.нар. твърди умения (например квалификации, свързани с определени задачи, ИТ умения, или езикови и математически умения) - според 32% от работодателите; липса на кандидати (30%); липса на т.нар. меки умения (професионализъм, ентусиазъм, междуличностни умения, гъвкавост/адаптивност) - 13%. Липсата на опит у кандидатите се посочва като причина за недостига на таланти от 12% от работодателите.

„Тази година най-търсени от работодателите в България са квалифицираните работници, които сменят мястото си в класацията с инженерите, които бяха най-дефицитни през миналата година. ИТ талантите са на 10-о място през 2016 година, спрямо 4-ата си позиция през 2015 г.", коментира Надя Василева, управляващ директор на ManpowerGroup България.

Ето и кои са най-търсените професии за 2016 г. в България:
1. Квалифицирани работници
2. Инженери
3. Шофьори
4. Работници в сферата на ресторантьорството и хотелиерството
5. Лекари и други здравни професионалисти
6. Мениджъри (мениджмънт / корпоративни)
7. Работници
8. Оператори производство/оператори на машини
9. Счетоводители и финансисти
10. IT персонал
7
Коментара по темата
7.
един
18.10.2016 19:43:10
То 500лв. не е кой знае какво.Но в къщи и толкова няма.
И заплатите не се дават,а се изработват.
Не може да носиш печалба на "чорбаджията-изедник" 200лв.,а да очакваш 2000лв.
6.
пешо кура
18.10.2016 16:12:34
Ей това е музика за ушите ми да разберат измислените баровци и чужди инвеститори че така работата няма да стане 500 лв не е нормална заплата
5.
_nib_
18.10.2016 15:36:38
Стига с тва "работодатели" бе.В България има само чарбаджии,преквалифицирали се обикновенни цървули.
4.
Podkrepete podpishete !!!
18.10.2016 15:22:25
http://www.peticiq.com/157481
3.
mdaaa
18.10.2016 14:57:41
Като изпозакриха работещите при социализма техникуми и прокудихте подготвените специалисти в чужбина - ще търсите квалифицирани кадри да ви работят за без пари, а че ИТ специалистите са на последно място в десетката - дреме им на к...а, защото са висококвалифицирани, добре платени и все още ги има в България. Другите професии ги хвана липсата и не ми се мисли какво ще стане след още 5 години. Пиша това не с присмех, а с тъга и загриженост, защото съм пред пенсия и не съм сигурен дали ще има работещи млади хора, които с труда си и със заплатите си да ми изкарват пенсията. Ужас...
2.
ха ха голем смех
18.10.2016 14:07:42
Според работоспособните българи работодателите не им дават или предлагат ЗАПЛАТИ затова са принудени да работят в чужбина, където работодателите са коректни с заплащането!
1.
Тъпо
18.10.2016 14:06:37
1. Квалифицирани работници
Тва професия ли е Ве кавали, всичките професии, за които се иска поне малко специфични знания са квалифицирани.
Ама те работодателите самите са някви цървули, дето ако имат средно ще е щастие.
  Добави Коментар
Край на евтинджоса: Тему и Шейн вдигат цените след Великден Митата на Тръмп ударили тежко компаниите 19-годишна мотористка е в болница в Пловдив Пробите за алкохол и наркотици на двамата участници са отрицателни
Министър Мирослав Боршош подкрепя инициативи за развитие на екологосъобразния туризъм у нас Той е най-богатият ром в света Скоро ще е милиардер.
Голямото пътуване за Великден: Две катастрофи на АМ "Тракия" затрудняват трафика Опашката започва от 25 км и стига до близо 40 км в посока Пловдив Фалитите в България растат и все повече сектори имат проблеми Бавните и сложни процедури за обявяване на несъстоятелности още повече усложняват положението
Мигрант изнасилва 5 дни жена в Италия. С какво това ни засяга? Безконтролната миграция не е обикновен проблем, тя е срив на държавността Извращение: Мъж блудства с деца на гробище край Силистра Мъжът е използвал сила и заплахи спрямо невръстните си жертви
4 зодии винаги получават каквото искат Какво да се прави – късметлии са и нещата им се получават безпроблемно Жена избяга гола от истински ад - изнасилвана 5 дни от нелегален мигрант Тунизиец без документи е арестуван за бруталното сексуално насилие
Откриха паметник на Георги Бенковски в бургаския жк. "Зорница" Бюстът се намира в двора на едноименното основно училище Жители на Бургас ще имат възможност да поставят важни въпроси пред депутата Андрей Рунчев Приемният ден ще се състои на 23 април 2025 г. (сряда) от 16:00 до 18:00 ч.