×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Георги Илиев отново ще е кмет на "Слатина", в "Искър" ще има балотаж
  • Димитър Маринов ще снима филм със Скарлет Йохансон
  • Шефът на Renault подаде оставка
  • Печки, перални и хладилници поскъпват с до 1000%
  • МВР се събира на национално съвещание
  • Над 50 хил. десетокласници се явяват на НВО по математика
  • В Източните Родопи се родиха три нови зубърчета
  • Официално: Стартират разговорите между Филипов и Зингаревич за ПФК Ботев
  • Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Само във Флагман.бг! Фекална река залива Дебелт, хората масово напускат селото (СНИМКИ)


Само във Флагман.бг! Фекална река залива Дебелт, хората масово напускат селото (СНИМКИ)
От мръсния канал, който минава буквално на метър от домовете на местните, се носи непоносима смрад
Тема в развитие
виж още
скрий
14 Октомври 2016, Петък, 16:12 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимки: авторът

Държавата трябва да се намеси и час по-скоро да реши проблема


Жители на Дебелт масово напускат къщите си, видя репортер на Флагман.бг. Причината е фекалната река, която прави животът им там непоносим.

В селото липсва канализация и пречиствателна станция, а от мръсния канал, който минава буквално на метър от домовете им, се носи непоносима смрад. Заради това и все повече къщи в най-голямото село в Община Средец остават заключени.  Всичките екскременти на около 2 000 души се изливат директно в защитената по Натура 2000 р. Средецка и никой не предприема мерки, за да разреши големия проблем на Дебелт, който е на път да се превърне в екокатастрофа.


Мръсният канал е обрасъл с растителност, в момента по него не тече вода и затова отпадъците не се виждат, но вонята е непоносима

„Това е недопустимо! Живеем в XXI в., а вижте какво сме принудени да търпим! Страшно е! Мръсотията и миризмата ще ни довършат”, оплакват се хората.

Репортер на Флагман.бг участва в инспекцията на частни терени в района, които вместо да бъдат засети и да се обработват от собствениците им, са превърнати в блато. В Дебелт дори има дворове, в които плували фекалии, а кладенците на къщите около реката са неизползваеми, казаха местните жители. Те се притесняват и от избухването на епидемия заради мръсотията.


Това са частни терени, които вместо да се обработват, пустеят и са превърнати в блато

Кметицата на селото Иванка Ангелова разкри пред Флагман.бг, че многократно е алармирала държавните институции, но реакция от тяхна страна до момента липсва.

„Виждате какво е положението. Мирише ужасно! Вече не се търпи! Много хора са готови да избягат, а други да се вдигнат на протест. Призовавам компетентните органи да ни обърнат внимание и да решат проблема. Сега като отворят затвора положението ще стане страшно. Готови сме да стачкуваме до дупка”, каза кметицата.


Кметицата Иванка Ангелова показва импровизираното тресавище от фекалии край селото

Както Флагман.бг вече съобщи, съвсем скоро ще бъде пуснато в експлоатация и затворническото общежитие в района. Предвижда се в него да има около 1 000 души пандизчии и персонал. Супер модерното съоръжение обаче също няма канализация и отпадъците на обитателите му отново ще отиват директно в реката, която вече е добила кафеникав цвят. Течението трудно ще може да изтласква боклуците, тъй като те ще се вливат и от двете страни на водоема. Тогава се очаква да гръмне екобомбата. (ВИЖ ТУК)


Бургазлията Данчо решил да изпробва късмета си в кафявата река, за 7 часа обаче не е хванал нищо

Канализация в Дебелт може и да няма, но очаквайте само във Флагман.бг репортаж за супер екстрите, на които ще се радват престъпниците в новопостроения зандан.

В категории: Средец


Флагман.БГ Пакистан заплаши с атомна бомба Израел Пакистан заплаши с атомна бомба Израел 16/06/2025, Понеделник 11:12 1
Две седмици пост от днес
Две седмици пост от днес 16/06/2025, Понеделник 10:40 0
9
Коментара по темата
9.
Xaide
30.10.2016 07:59:45
0
0
Za sledva6iy mandat se napanete i si izberete balgarka krasiva umna i vazpitana STIGA S TOZ PARCAL IVANA CIGANKATA
8.
екскурзия, гръцка
15.10.2016 13:00:39
1
2
само мандолини и педеруни
балерините са капо, няма кой да ги прескочи
7.
bgman
14.10.2016 20:49:16
2
9
Ами серете по-малко де, оляхте се...
Веднъж месечно е достатъчно!
6.
Карабаир
14.10.2016 20:49:05
2
7
Флагман,не се научихте преди да публикувате глупости да проверите фактите около канализацията на затвора. Няма нищо общо със Средецка река. Ивана отдавна не си беше показала глупостта но не издържа. Ами като кметица да запретне ръкави и хора и да си оправи канализацията. Само с реване и говорене на небивалици нестава. Прав е трети заради нея хората бягат .
5.
debelt new
14.10.2016 20:27:18
0
4
Jabata da wzeme da zaprili4a malko na kmet na obshtinata i da razporedi premahwane na gnusnoto geto w Debelt.
4.
МАКЕДОНЕЦ
14.10.2016 19:59:22
4
16
А ЗА ЩО НЯМА ЦИГАНИ В НОВОСЕЛЦИ, СЕГА КОНСТАНТИНОВО, ЗАЩОТО ВСИЧКИ СМЕ БЕЖАНЦИ ОТ ТРАКИЯ И МАКЕДОНИЯ И МАНГАЛИ НЕ ДОПУСКАМЕ
3.
ah
14.10.2016 19:48:45
5
9
Ами нека да каже селянката как продава апартаменти по 4 000 лв на мангалите селото завря от цигани как може толкова много мангали да има то няма едно българче в селото младите избягаха от тука
2.
даниел
14.10.2016 19:47:14
7
7
как да направят нещо тя ивана е отсвирена от цяла бургаска област да не говорим за Жабов той човека вдигна ръце от тая проста селянка,няма оправия тя е страшно жалка,а и синът и оня брадясалия нали голям депутат е да земе направи нещо
1.
Стига
14.10.2016 19:28:31
3
8
Стига се ревала бе кметице като вдовица за ху....а вземи свърши нещо и ти стига стая държава.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Жега, мръсотия и без климатик! Проверка установи шокиращи условия на летище Бургас Жега, мръсотия и без климатик! Проверка установи шокиращи условия на летище Бургас Не може така! Бургаското летище с фрапиращи нарушения, подчерта транспортният министър Въоръжен екшън на пътя: Мъж извади пистолет срещу жена край Руен Въоръжен екшън на пътя: Мъж извади пистолет срещу жена край Руен Не е ясна причината за заплахата, но вероятно е заради спор на пътя  Две седмици пост от днес Две седмици пост от днес Петровият пост е по-малко строг и по-щадящ от Великденския Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма Трафикът от Кулата към Благоевград и София се осъществява само в дясната лента на аутобана Почина един от най-богатите мъже в света Почина един от най-богатите мъже в света Той беше икона и пионер, спечелил уважението на хората по целия свят Зрелищна катастрофа край Камено! Млад шофьор направи ключова спасителна маневра Зрелищна катастрофа край Камено! Млад шофьор направи ключова спасителна маневра Бе избегнат челен удар в последния възможен момент Открито е огнище на шарка по овцете в Бургаско Открито е огнище на шарка по овцете в Бургаско Заболяването е установено в обект със 183 дребни преживни животни След кончината на Явор от Варна: Имат ли полицаите нужните помощни средства за арести? След кончината на Явор от Варна: Имат ли полицаите нужните помощни средства за арести? "Униформените нямат лютив спрей и тейзъри", каза бившият зам.-ректор на Академията на МВР Милен Иванов и уточни, че въпросните са много ефективни при задържане Развитие по шокиращия случай във Велинград Развитие по шокиращия случай във Велинград Кола удари дете в инвалидна количка, жената зад волана избяга, но после сама отиде в полицията Жега в страната Жега в страната Термометрите ще достигат до 34 градуса
Тя каза колко лева има в кешово обръщение, сумата е внушителна Тя каза колко лева има в кешово обръщение, сумата е внушителна Става въпрос за над 30 млрд.лева Продуцентите на Ергена го превърнаха в марионетка и направиха за смях, днес той дълбоко съжалява Продуцентите на Ергена го превърнаха в марионетка и направиха за смях, днес той дълбоко съжалява Грешката, която Алек отчете е, че не опитал да наложи мнението си и се съгласил да зареже Магдалена и Надежда с видео, за което понесе доста критика от зрителите Той не е пропаднал пияница, а син на една от най-големите знаменитости в света Той не е пропаднал пияница, а син на една от най-големите знаменитости в света Приеха го по спешност в болница заради свръхдоза  Очертава се много гаден ден за тези зодии Очертава се много гаден ден за тези зодии Вижте кои са Пакистан заплаши с атомна бомба Израел Пакистан заплаши с атомна бомба Израел Коментарът идва на фона на засилващите се ирано-израелски военни действия, които вече доведоха до 248 жертви и предизвикаха остри предупреждения от президента на САЩ Доналд Тръмп Промени в движението по АМ "Тракия" Промени в движението по АМ "Тракия" Временната организация на движение е за изкърпване на асфалтовата настилка в активната и аварийната лента, като трафикът ще преминава само в изпреварващата Царя посрещна световноизвестен гост Царя посрещна световноизвестен гост Дизайнерът е в България по покана на Борис Делчев, художник и декоратор, завършил Националната художествена академия „Боз-Ар" в Париж Защо този път режимът на аятолласите в Иран ще падне Защо този път режимът на аятолласите в Иран ще падне Израел първо разчисти терена наоколо, за да отслаби властта в Техеран. Помага му и турбулентният свят Илон Мъск включи Starlink над Иран Илон Мъск включи Starlink над Иран Счита се, че това е удар по правителството в Техеран   Нови смъртоносни атаки в Израел и Иран! Ударен е и щаб на специални части Нови смъртоносни атаки в Израел и Иран! Ударен е и щаб на специални части В Тел Авив и Йерусалим не спаха тази нощ
Никушор Дан, президент на Румъния Никушор Дан, президент на Румъния Единственият език, който Русия разбира, е този на силата Виц на деня Виц на деня - Тате, как се запознахте с мама?
- Язе тогава карах такси, а она немаше пари да си плати...
Виц на деня Виц на деня Редник подмазвач:
- Господин старшина, вие сте гений!
- Ти да не си по-хубав бе?! Два непоряда по служба...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За съжаление в Европа сме познати като разбойници, проститутки и рафинирани мошеници
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори