Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

И останалата част от оградата по границата в Бургаско ще се строи без обществена поръчка, решиха депутатите

Христиан Митев защити промяната в Закона за обществените поръчки
Ключови думи: Христиан Митев, ПФ, парламент, ограда, граница, имигранти


Правната комисия в парламента одобри при строеж на огради по границата да не се прилага Законът за обществените поръчки. Това стана след законодателно предложение на Валери Симеонов (ПФ), Цветан Цветанов (ГЕРБ) и представители на други парламентарни групи.

Изменението бе гласувано и през 2015 г., но тази година бе приет изцяло нов Закон за обществените поръчки. В него изключението отсъстваше.

Днес председателят на правната комисия Данаил Кирилов от ГЕРБ каза, че текстът нарочно не е бил включен, за да не излиза на преден план. Сега обаче това се налага.

В мотивите на законопроекта се изтъква, че проблемът касае защитното съоръжение на българо-турската граница.

Христиан Митев от ПФ днес в правната комисия обясни, че казусът е свързан най-вече с Бургаския регион.

„Става въпрос за най-трудната част, която е в регион Бургас, границата в района на Малко Търново. С оглед и осигуреното финансиране в бюджета, смятам, че е необходимо да направим това допълнение, за да може това защитно съоръжение да бъде построено до края на годината, каквито са и намеренията на г-жа зам.-министър-председателя г-жа Бъчварова”, каза Митев.


Срещу изменението се изказа единствено Филип Попов от БСП, според когото то не защитава обществения интерес, тъй като се строяло безконтролно на много по-високи цени.

От ГЕРБ, ДПС, Реформаторския блок и ПФ обаче обясниха, че става въпрос за продължение на текста, който вече е бил приет миналата година и че няма нищо ново. Имигрантският поток налагал спешен строеж на оградата.

Освен това съоръжението, строено по време на правителството на Орешарски, се сринало от поривите на вятъра, така че това бил ефектът от ниската цена.

В крайна сметка при гласуването правната комисия одобри законопроекта на първо четене с 10 гласа „за” и 1 „против” (на БСП).
Предстои гласуване в пленарна зала.
2
Коментара по темата
2.
КУРТИ
18.04.2016 17:10:49
ГЛЕДАЙТЕ РЕПОРТАЖА НА ПИК И БЛИЦ ОТ ГРАНИЦАТА........... ДА ПУКНАТ ВСИЧКИ МОЛОУМНИЦИ НЕГРАМОТНИЦИ , КОИТО ПРИЧИНИХА ТОВА НА БЪЛГАРИЯ........АНАТЕМА , МИЛИОН ПЪТИ.
1.
КУРТИ
18.04.2016 16:20:34
СВИНСКИ ЧЕРВА........НО Е БЕЗМИСЛЕНО......МИРИЗЛИВИТЕ АРАБСКИ ЧАРШАФИ, ВЕЧЕ ЩЕ ВЛИЗАТ КАТО ТУРЦИ В ЕВРОПА , ЕРДОГАН ВЕЧЕ ПЕЧАТА ПАСПОРТИТЕ ,
  Добави Коментар
Оказа се, че бургазлийката от "Ергенът" е... Отлична танцьорка Влезе в болница Проблеми за Шакира
Откриха млада актриса мъртва По случая се води разследване Страшен студ в България Прогнозата за понеделник гласи...
Днес могат да почерпят... Всички с имена Теодор, Тео, Теодора, Дора, Тодор, Тодора, Тодорка, Тотка, Тотко, Тотьо  Следващата седмица е повратна точка за 4 от зодиите От 17 до 23 февруари ни очаква период, изпълнен с позитивна енергия и вълнуващи възможности
Санторини: Повишена деформация на земната повърхност Сеизмичната последователност в морския район на Анидро, между Санторини и Аморгос, е в относителен спад Мъжете имат повече мераци към Виктор от "Ергенът", отколкото жените Със старта на новия сезон на "Ергенът" името на Виктор Русинов се оказа едно от най-често споменаваните в родния ефир
Пенсията да стане поне 1000 лева За това настояват пенсионери  Получи 1100 лева сметка за вода В стопанския двор до тях имало авария, която навъртяла рекордната сметка
Вегани погнаха нова водеща на бТВ заради тази снимка Заради заклано прасе, мнозина я намразиха  Има ново гадже, но го крие Това подсказва най-новата песен на певицата – „Сините ти очи“