Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Девет данъчни са закопчани след спецакцията в НАП-Велико Търново

Снимка: МВР
Ключови думи:

Деветима данъчни служители са задържани при специализираната операция в регионалния клон на НАП, съобщиха от Специализираната прокуратура. Днес на територията на града под ръководството на Специализираната прокуратура се провежда специализирана операция за документиране на престъпна дейност и за задържане на организирана престъпна група от корумпирани служители на ТД на НАП-Велико Търново, искащи и получаващи подкупи, в качеството им на данъчни служители.
Операцията, започнала в 08.30 часа днес, се извършва от служители на МВР и ДАНС, на място са и наблюдаващите прокурори от Специализираната прокуратура.

До настоящия момент са извършени претърсвания и изземвания в 13 служебни помещения в сградата на ТД на НАП Велико Търново. Претърсени са 19 домашни адреса и 8 автомобила, извършени са 9 лични обиски на лица. При претърсванията са открити и иззети множество документи, доказващи престъпната дейност на групата и голямо количество парични средства.

Разпитват се свидетели.

В хода на разследването са използвани различни способи за събиране на доказателства, включително и специални разузнавателни средства.

Задържани за 24 часа по реда на ЗМВР са 9 лица: С. С.– бивш директор на ТД на НАП Велико Търново, директор дирекция „Контрол“ – П. Т., началник отдел „Селекция“ – П. Н., началник отдел „Ревизии“ – М. Д. , заместник-директор на дирекция „Събиране“ – М. С., началник отдел „Обжалване“ – Р. П. , данъчните инспектори Л. И., И. К. и М. В.

Разследването продължава.

Действията на прокуратурата, МВР и ДАНС се извършват в координация и сътрудничество с Директора на НАП – Бойко Атанасов./БЛИЦ
4
Коментара по темата
4.
Вашето име
25.02.2016 09:34:37
Qn4o ot NAP da proverqt v Burgas!!!
3.
НАП - Найроби
24.02.2016 23:07:24
Да вземат да метнат и НАП-Бургас, че цялата сграда е за пангото. Да вземат да ги видят колко печелят и колко харчат гадовете мръсни.На всичкото отгоре и тарифи имат,ама тях КОЙ ще ги провери ?????
2.
питащ
24.02.2016 22:51:17
И сега - направо в ПАНДЕЛАТА

Ли...??..

Или ЧАДЪРЧЕТО пак ще ги покрие и

ГРАНДОС МАФИОТОС - БГ !!!
1.
Бойковист
24.02.2016 20:41:36
Браво,Бойко,велик си.
  Добави Коментар
Цената на кафето по света достигна исторически връх, на какво се дължи Както и при какаото, причината за повишението на цените на кафето е климатичната криза Как да избелим белите дрехи Тези грешки в поддържането ги съсипват
Потребители следят за фалшиви касови бележки Проверката се прави с мобилно приложение Останах в шок, когато видях, че свекърва ми глади сол, а се оказа толкова полезен трик Следвайте тази проста процедура редовно, за да поддържате ютията си в отлично състояние
Фолкпевица "лети" бясно, откачено с 307 км/ч по АМ "Тракия" Вая Александрова по-късно изтри клиповете На 4 март имен ден има почитано българско име Православната църква чества Преподобни Герасим
Потъна в скръб Почина съпругът на Доли Партън Важна новина за пенсионерите Ето кога започва изплащането на пенсиите през този месец
Трупайте точки с карта Petrol.V и печелете безплатно гориво От 1 март поискайте своята карта от касата в обекта Разтърсваща история в Бургас Как Таня срещна Станислава, за да й помогне да проходи след катастрофа
Любопитна информация за третия бойкот на големите вериги Не даде очакван резултат... Посред зима: Хиляди българи останаха без ток в... Пловдив