5 пречки пред връзките ни с хората
Хубавите връзки се градят върху споделянето и страхотните моменти, преживени заедно. Това смята блогърът Марк. Според него често сами си пречим в отношенията си с другите по следните 6 начина:
1. Опитваме да четем мислите им. „Спрете да го правите”, призовава авторът. Повечето проблеми в отношенията ни с останалите започват от лошата комуникация. Сериозна пречка възниква когато двама души започнат да предполагат какво си мисли другия и общуването между тях се прекъсне. Процесът на размишляване какво евентуално смята да стори или обмисля другия е изтощаващ. Абсолютната убеденост в бъдещите му действия е наивна. Никога не можем да бъдем сигурни какво ще стори някой, дори да го познаваме откакто се помним.
2. Неуморно търсим перфектните хора. Така може да прекарате целия си живот, безутешно издирвайки правилния любим, подходящите приятели, колеги, или хората според очакванията ви. Има и по-лошо от това да не ги откриете. Процесът на търсенето им може да ви накара да полудеете. Все по-разочаровани ще се чувствате при всеки провален опит. Все повече ще се затваряте във въображаемия си свят на съвършенството. Всички сме несъвършени по някакъв начин. Не може да не живеем с този факт.
3. Съдим настоящите си връзки според други от миналото. Спомнете си за случаите, когато сте направили погрешна преценка за някого само защото ви напомня за друг. За жалост мнозина не могат да се освободят от тежкото минало на злоупотреба с тях и нечестно поведение и така натоварват настоящите си отношения, прекарвайки години в нещастие. Не бъдете част от тези хора. Бъдете щастливи. Правете такива останалите, с които сте в момента.
4. Измисляме си проблеми, които не съществуват. Това е ясен път към собствения саботаж. Твърде често се занимаваме с тревожни предсказания. Самозаблуждаваме се с негативно мислене. Живеем в състояние на халюцинация, в която постоянно си представяме най-лошите сценарии. Пренебрегваме всичко извън чистата, проста истина. Важното е да осъзнаваме, че няма хоризонтално състояние на връзките ни с хората. Има пикове и спадове. С едни и същи личности понякога се чувстваме по-близки, друг път нещастни. Следващият път, когато се почувствате несигурни и усетите, че се стресирате заради проблеми, които не съществуват, спрете и поемете дъх.
5. Фокусираме се върху негативното. Несъвършеното е истинско и красиво. Щастието между двама души нараства със степента, в която те приемат несъвършенството си. Да гледаме на света в черно-бели краски е вредно за самите нас. Оценете колко са страхотни хората в живота ви и до какви прекрасни места ви водят. Осъзнайте колко продуктивни ви правят и доколко ви карат да се чувствате смислено. Забележете силните им качества. Поздравете ги за победите. Окуражете целите и амбициите им. Всеки ден бъдете благодарни за това колко са невероятни тези, които обичате. Това е начинът да бъдем в мир със себе си.
От marcandangel.com
1
Коментара по темата
1.
!
22.11.2015 13:29:21
Добре и правилно звучи..И пак това "но "..страданието от повтарянето на минали грешки може да бъде пагубно.Как тогава да не бъде "обица на ухото",което пък води до определена предпазливост/мнителност.Не се избягва анализирането и претеглянето,ходовете.А няма как да сме си самодостатъчни!