Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Бум на вирусни заболявания, грип няма

При затруднено дишане веднага отидете при личния си лекар, съветва проф. Тодор Кантарджиев.
Ключови думи: Тодор Кантарджиев, грип, вируси,

През последните седмици има бум на вирусни заболявания, но грип все още в България няма. Това каза в „Добро утро, България!“ по ТВ7 директорът на Националния център по заразни и паразитни болести проф. д-р Тодор Кантарджиев.
„Нормалните за сезона есенни вируси, които циркулират сред хората, са причина много пациенти да страдат от болки в гърлото, хрема, продължителна кашлица. Те не дават тежки усложнения като при грипа, който започва с много висока температура и ако до една седмица не ти мине, се стига до пневмония. Затова той се следи. В последната седмица в Националния център са получени само осем проби за изследвания на хора с белодробни инфекции, а при грипна епидемия обикновено случаите са над 80. Това, което се среща сега при децата, е парагрип. Тази инфекция е характерна за късното лято и есента, но тя не дава усложнения“, заяви проф. Кантарджиев.
„Обикновено вирусите се разнасят лесно заради непроветряване. Затваряме ли прозорците в автобусите и трамваите, започват вирусните епидемии. Обикновено в края на ноември започват да циркулират грипните вируси. Снабдете се антимикробни кърпички, мийте си по-често ръцете, а когато някой кашля срещу вас, веднага си ги слагайте на устата“, съветва професорът. Желателно е и да консумирате храни с по-богато съдържание на Витамин Д, добавя той.
Според него, все още не е късно за имунизация.
„Човек 5 пъти годишно боледува от някаква инфекция, а децата – по осем и не трябва да се плашим от тези неща. Важно е да се избягват тежките инфекции, които водят до усложнения.  При затруднено дишане веднага отидете при личния си лекар! Ако температурата ви не спада и състоянието се влошава, на втория ден трябва да търсим лекарска помощ“, каза още Тодор Кантарджиев.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Токът у нас и в Румъния най-скъп Негативна класация Любопитни факти за онлайн игрите, които може би не знаете
Точи лиги по шеф Ангелов Аз съм в развод, ако той не беше женен, щях да го взема, каза Гущерова Имате важна мисия, ако сте родени на една от тези дати В нумерологията има теория, че има хора с по-специален кармичен дълг и те са родени на определени дати, без значение от месеца и годината
Само с вода, сол и брашно правя тези разкошни и много меки плуващи кифлички С много вкусна плънка Неочаквана новина за жилищните кредити Цената на ипотеките през януари намаля до 2,78%
Извънредно! Огромен пожар бушува край автогара в Бургас (ВИДЕО/СНИМКИ) Наш екип пътува към мястото Дължим ли данъци на НАП, ако продаваме личните си вещи в интернет Вижте какво казва данъчното законодателство
Обновяват важна свързваща улица в Камено, предстои ремонт и на главната в с. Тръстиково Общинският съвет реши и да кандидатства за финансиране на реконструкция на водопровод в с. Ливада БДУ „Проф. Д-р Асен Златаров“ стартира курсове за ученици Това става в рамките на националната програма „Образование с наука“
3 планети носят кошмар за всички на тази дата Началото на ретроградното движение на Венера ще направи този ден още по-опасен Тайната на тази апетитна баница е в... Много сочна и пухкава