Спасители: Затрупаните на Крушунските водопади едва ли ще оцелеят
Издирваните хора гостували на 42-годишна плевенчанка, която се спасила по чудо. Тя вървяла напред по пътеката с мостче, а каменното свлачище се стоварило зад гърба й. Жената е настанена в неврохиргията на университетската болница в стабилно състояние с разместени прешлени. На другия ден съмненията на лекарите за счупено ребро се потвърдиха. Настанена е за лечение в отделението, откъдето отказаха информация за самоличността й.
Пациентката е обездвижена, но контактна. Няма опасност за живота й, категорични бяха от болницата в Плевен.
На втория ден на разчистването на близо 200 куб. м. скална маса на мястото на трагедията останаха само два огромни отломъка. В операцията участват екипи на Гражданска защита, Противопожарна безопасност и планински спасители. Разчистването продължи до 4 часа през нощта, а рано сутринта бе възобновено. Те не успяха да стигнат до затиснатите хора. По неофициална информация е намерена само чантата на затрупаната жена. Към групата се присъедини спасител от планинската служба в Троян със специално обучено куче. Повикани бяха екипи от София и Монтана, разполагащи със специализирано оборудване.
Според местни хора трагедията на 400 м. навътре по екопътеката в местността Маарата е нещастен случай, който нямало как да бъде предвидена.
От кметството в Летница твърдят, че периодично са обрушвани застрашителни участъци. Свлачището обаче не е първо в района на Крушунските водопади. Туристи разказват за подобно отпреди две години при Синия вир. То било с по по-малки размери и през зимата, когато нямало туристи. Добави Коментар