Силиконът и пластичните операции пристрастяват повече от цигарите и наркотиците
Постепенно, но категорично пластичните интервенции завладяват суетните и ги пристрастяват. В световен мащаб това с корекциите за хубост и младост върви отдавна. У нас от десетина години се говори свободно по темата.
И като че ли, за да навакса, българката се реновира с де що излезе на пазара, и то в пъти повече, ако може. А доказателствата за пристрастяването към силикон, филъри, ботокс и всякакви други козметични интервенции се множат.
Нали казват, че 40-те били новите 20-ет, а 50-те новите 30-ет. И ако е така, то е защото на пазара се надпреварват всякакви видове антиейдж козметика и процедури, които забавят стареенето. Така поне ги рекламират.
Пластичните операции са по-тежката артилерия, предпочитана и от млади, и от стари в името на по-готината уж визия
И в двата случая става въпрос за пари, понякога за много. А ефектът може да е и обратен. По-важно е процесът на разкрасяването да не е необратим. За жалост той обикновено води нова корекция след себе си.
Не са една и две световните знаменитости, които в стремежа си да се подновят, стават гротески. Телевизионерките също всекидневно ръсят ботокс от екрана. Хайде, да кажем, че някои се подлагат на болезненото боцкане в името на занаята, за да са по-лицеприятни за окото на зрителя.
Блъскането с ботокс прикрива бръчките на челото, около очите и в зоната на назолабиалните гънки - от носа към устните, при хора с прекалена мимика. Но манипулацията мумифицира, тъй като „пълнежът" блокира гримасите. И от ефект безизразната физиономия става дефект.
Още по-фрапиращи гледки в ефира са фолк певиците. Повечето от този жанр преливат от пълнеж навсякъде - от лицето, през бюста, до задните части. Плеймейтките, които все повече т.нар. „шоу бизнес" у нас налага като ВИП персони, всъщност първо излизат на светло с формите си, които задължително са изкуствени. Те обикновено се ъпгрейдват с филъри и силикон къде ли не.
Някои стигат до там, че си правят корекция след корекция и все не са доволни от външния си вид
Пристрастяване към скалпела ли е това им състояние? Ужас избива, когато останат на сухо, защото хирурзите отказват да ги режат повече. И за да не съм голословна ще приведа примери от света и у нас.
Мила Синанаж е похарчила 30 хиляди долара, за да изглежда като Ким Кардашиян. В „коктейла" от интервенции влизат импланти в бюста, липосукция, хиалурон в устните... Останалите козметики са неинвазивни. Но като се тегли чертата на осъществяването на мечтата й, резултатът е маниакалност.
Лиса Конъл пък се е бръкнала двойно по-дълбоко в банковата си сметка и е дала 64 хиляди долара, за да стане като Деми Мур. Изводът е пристрастяване към промяната.
Не липсват и тотално бъгнати индивиди на тема „пълна промяна". Те обикновено стигат доста далеч и искат да се превърнат в нещо, което не са - куклите Барби и Кен например. Джъстин Джедлика е похарчил цели 100 хиляди долара, за да прилича на Кен.
Двамата дори планират да продължат с пластичните корекции и законно да променят имената си на Барби и Кен.
Друг пример е Валерия Лукиянова, наричана още „живата кукла Барби". Манията е разпространена из целия свят и естествено не се осъществява без скалпел.
Говори се, че блондинката е пръснала над 50 бона, за да придобие едва ли не нова „самоличност" - нос, скули, устни, гърди, талия... Има още куп интервенции, които е претърпяла Ралица, за да заприлича на истинска кукла Барби. Някой казват дори, че се е превърнала в бг-вариант на украинката Валерия Лукиянова. В момента Ралица живее и работи в столицата на Гърция - Атина.
Но не само плеймейтки, фолк певици и известни са подвластни на силикона у нас. Да припомним, че преди 4-5 години близо 4 хиляди българки се оказаха като бомби с часовников механизъм, заради некачествения силикон, който носят в пазвата си. Става въпрос за световния проблем с гръдните импланти на френска фирма.
Истината е, че няма точна статистика колко са реновираните българки, но горната цифра е показателна, че не са малко. Преди време доц. Христо Бояджиев казва в свое интервю, че го посещават родители на абитуриентки, които искат нови гърди за децата си и липосукция.
Той е категоричен, че това е възраст, в която момичетата още не са приключили с развитието си и подобни интервенции са противопоказни. Но не така мислят негови колеги, които с охота слагат гръдни протези и точат мазнини.
„Преди време имах пациентка, която искаше да й сложа много големи гърди, защото щяла да става фолк певица - разказва доц. Христо Бояджиев. - Попитах я може ли да пее, какви са песните й? А тя отговори: „А, какво ще пея, то всичко е на плейбек. Само трябва да изглеждам сексапилно".
Явно подпухналите джуки и изкуствено напращели бюстове във фолк гилдията са част от условието да се въртиш по музикалните канали на компаниите. А що се отнася до таланта, той е подробност.
За конкурса „Мис Силикон" коментарът е излишен. Още в заглавието на изявата е закодирано изискването да си наблъскан с определено количество „набухвател". Така актуалните Катрин Вачева, Моника Валериева, Светлана Василева... и прочее плеймейтки като каките им Николета Лозанова, Черната и Русата Златка, безспорно са „закърмени" със силикон. Защото той продава. Но и пристрастява. /Лайфстайл/ Добави Коментар