Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Шест непълнолетни момичета напуснали училище, защото се задомили

Две деца в шести клас, три деца в осми и едно от седми живеят вече на семейни начала с мъже от квартал “Столипиново“, каза директорът на училище „Найден Геров“ Васил Въргулев
Ключови думи: Васил Въргулев, училище, ученици, непълнолетни, бременни, роми, Столипиново

Полицията и служители от Агенцията за закрила на детето към Агенцията за социално подпомагане извършва проверка дали непълнолетни момичета от пловдивския квартал „Столипиново“ живеят незаконно на семейни начала и затова са напуснали училище. Сигналът до социалните служби е подаден от директора на училище „Найден Геров“ в квартала, съобщава БНТ.
През лятото родителите на 150 ученици са обявили писмено, че децата им няма да посещават учебни занятия, защото са се преместили да живеят в чужбина. След проверка от учителите, се оказало, че сред учениците има и шест момичета, които вече са се задомили.
„Две деца в шести клас, три деца в осми и едно от седми живеят вече на семейни начала с мъже от квартала. Всички те са под 16-годишна възраст. Има дори един случай с момиче на ненавършени 13 години. Родителите им отказаха да посочат новия адрес на децата“, каза директорът на училището Васил Въргулев.
Проверката на социалните служители установила, че едно от момичетата вече е родило в началото на септември, а други три са бременни. Другите две просто не отишли на откриването на учебната година.
Трябва да се даде шанс на тези деца да продължат образованието си, каза още Въргулев.
4
Коментара по темата
4.
фкф
18.09.2015 05:18:02
Да си затворим очите отново
3.
56
17.09.2015 09:30:11
Нали децата също имат права? Родителите им които ги продават за жени на 13г. всъщност са престъпници, да ги арестуват и осъдят съгласно законодателството на България.
2.
bla
17.09.2015 09:30:01
Смърт за мангалите !!!
1.
$$$
17.09.2015 08:03:46
Мамицата им гнусна, циганска
  Добави Коментар
"Али Реза ряпа да яде" Златева каза за олимпийските шампиони Получи интересен приз Мур е "Най-красивата личност за 2025 година"
Карат се за имот Афлек и Джей Ло не могат да се разберат за цена на луксозно имение Подиграваха му се и реши да... Сина си присади коса
Китай и Русия с грандиозен план Свързан с Луната Фрапиращ инцидент в България Младеж си спретна гонка с полицията
Мъчи го коронавирус Сантана влезе в болница Много грозен побой в страната 42-годишен мъж посегна на баща си
Посланикът на България в САЩ подаде оставка! Завръща се в Поморие? Георги Панайотов зае поста през 2022 г Прави интересен ход Меси ще е парламентьор между Интер Маями и Модрич
Министър Мирослав Боршош и кметът на Велико Търново обявиха кога ще се проведе важно изложение Събитието е без аналог на Балканите Потвърдено: Марин Маринов е убит от израелски танков снаряд Израелските сили за отбрана признаха, че по погрешка са стреляли по обект на ООН