Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Как да оцелеем при инфаркт, ако сме сами вкъщи

32 души умират в света от инфаркт всяка минута
Ключови думи:

Това е може би една от най-важните статии, които някога трябва да прочетете в живота си, защото тя може да се окаже от решаващо значение за него. Само през 2008 г. над 17,3 млн. души умират от сърдечно-съдови заболявания, което се равнява на близо 32 души за минута на ден.

Според данни, предоставени от Световната здравна организация (СЗО), 80% от инфарктите са предотвратими.

Рискови фактори при инфаркт: секс, никотин, висок холестерол, високо кръвно налягане, диабет и заседнал начин на живот.
Симптоми при инфаркт: болка в областта на гърдите; внезапна слабост или умора; болки в тялото и симптоми, наподобяващи грип; дискомфорт в лявата ръка, челюстта, гърба и стомаха; замайване и студена пот.

Как да оцелеем при инфаркт, ако сме сами?

1. Потърсете адекватна лекарска помощ.

Никога не се опитвайте да изчакате пристъпът да отмине. Най-добре е да се свържете с някой, който може да разбере какво е състоянието ви на момента.

2. Дъвчете аспирин.

Дъвченето на аспирин в първите 30 минути от сърдечния удар може да се окаже от решаващо значение за вас. Аспиринът възпира производството на тромбоцити и по този начин разрежда кръвта, като в същото време отстранява съсиреците в нея.

3. Запазете спокойствие.

Промяната в настроението може да окаже влияние върху сърдечната честота и кръвното налягане. Ето защо е нужно да запазим спокойствие. За тази цел трябва да се съсредоточим върху някой хубав спомен и да знаем, че той e най-доброто лекарство, което може да приемем за момента.

4. Легнете по гръб.

Опитайте този метод, докато чакате за помощ. Легнете с гръб към равна повърхност и се настанете удобно. Поставете краката си над нивото на гърба. По този начин вие ще може да отворите диафрагмата и да подобрите дишането, чрез снабдяване на кръвта с кислород.

5. Избягвайте консумацията на храни и напитки.

Консумацията на храни и напитки може да затрудни работата на парамедиците, които се опитват да спасят живота ви. Консумацията на вода е позволена само в случаите, в които искате да приемете аспирин, въпреки че и тогава не е препоръчителна.

Допълнителен съвет:
Помнете, че първите 30 минути от сърдечната атака могат да се окажат от решаващо значение за вашия живот. /framar.bg
1
Коментара по темата
1.
Честито
01.08.2015 15:11:54
За първи път в историята на "Флагман - САМО ВАЖНОТО" четем статия за НАИСТИНА ВАЖНОТО! Споделете статията - спасете човешки живот!!!
  Добави Коментар
Почнала да се друса едва на 14 год. Мис Силикон Боряна Миткова иска да превърне историята си в кауза, за да помогне на други млади хора, които са на ръба Тръмп шокира света с идеите си за Газа. Какво предвиждат те? САЩ да поемат контрола над ивицата Газа, палестинците да бъдат преселени в Египет и Йордания, а Саудитска Арабия да помага - такъв план начерта Тръмп
В ДГ „Слънце“-Слънчев бряг децата учат и се забавляват, преобразени като приказни герои В успешното изпълнение на проявата се включиха и родителите с изработването на маски за децата Изкуствен интелект разкри мрачното бъдеще, което ни чака до 2100 г., милиони ще умрат от... Планетата ни ще бъде съсипана от наводнения, мръсен въздух и екстремно време, твърдят учени
Била по-богата от гаджето си и нямала проблем да го издържам Близки до двойката признават, че Светломиров не може да се похвали със стабилни доходи, камо ли дебел портфейл Нумеролог посочи къде имате най-голяма сила и власт според датата ви на раждане Нумерологът Надежда Смирнова споделя тайни за местата на енергия въз основа на датата ви на раждане
Водещи български онколози преглеждат айтозлии ежемесечно и напълно безплатно Целта на прегледите е да се открият заболявания в ранен етап, да се предотвратят последващи усложнения и да се повиши осведомеността сред населението Любимите соленки на щерките "2 и 200" - стават бързо, а още по-експресно изчезват от масата Чудно за следобедна закуска
Грешки при приготвянето на месо, които го правят жилаво, твърдо и безвкусно И ето как да ги избегнете Оттегля ли се от България веригата бeнзинocтaнции Gаzрrоm Cpъбcĸaтa пeтpoлнa и гaзoвa гpyпa NІЅ обмисля закриване на бизнеса у нас и в Румъния заради "пpeдизвиĸaтeлcтвa на пазара"
Както спестяваме и управляваме днес, така ще живеем утре Интервю на Мария Кузманова с Ангел Терзиев, изпълнителен директор на „ПОД ДаллБогг: Живот и Здраве“ Това ще се случи с тялото ни, ако спим върху смачкани чаршафи Спазвайте едно правило за по-добър и качествен сън