Спомени от соца: Вижте предшественика на Слънчев бряг
Лагерът е бил разположен в района около сегашния хотел „Кубан“. Или по-точно на мястото на бившия хотел „Чинар“, бившето Казино и хотел Глобус. Първи решават да оползотворят пространството от „Централния комитет на Съюза на народната младеж“ през лятото на 1949 година. Строител на лагер-школата е „Стройрайон Бургас“ с ръководител инж. Петков. Предполага се, че той е дал името на днешния Слънчев бряг.
Следващите години за спални помещения са изградени дървени постройки, както и масивна кухня и столова. Водата е добивана от местността „Кюнчето”, която се намира в близост до прочутия ресторант-атракцион „Ханска шатра“. За нуждите е изграден масивен трансформатор, а токът от помпената станция обслужва отводняването на блатото.
От създаването му до края на 1958 година управител-домакин на лагера е Андрей Аргиров Василев. Целият персонал, обслужващ гостите е от жители на град Несебър. Спасителите също са от Несебър. За превеждане в приличен вид и облагородяване на района са помагали и ученици от града.
През летния сезон за всяка смяна се провеждат учебни, спортно-развлекателни и богати културни прояви.
2
Коментара по темата
2.
kur
20.06.2015 15:14:10
Този искара бахур, а?
1.
Европеист
20.06.2015 10:42:50
Добре ,че тогава никой не обръщаше внимание на либералната бизнес екология.Нямаше да има Слънчев Бряг -основата на туристическата индустрия както се хвалят модерните министърки. Пак от соца всичко е най-хубаво.Бате Боко насочи ги към модерното евро ляво. Само хвалят Тато без да се замислят за тебе.