Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Маргарита Михнева се жали: Дадоха ми 191 лева пенсия

Водещата показваше висок стандарт и е необяснимо как е живяла с минимална заплата
Ключови думи:

Водещата телевизионна журналистка Маргарита Михнева, която навърши години за пенсия, се оплака, че в НОИ  й изчислили  под 200 лв. пенсия за месец.

По-точно 191 лева е моята пенсия, която е изработена за 42 години телевизионен стаж в у нас. Така стоят нещата в нашата мила родна страна. Сега ме издържа дъщеря ми и добре, че е тя, защото иначе щях да умра от глад“, изповяда се тъжно журналистката  пред Милен Цветков.

Тя има с 20 лева по-голяма пенсия от естрадните звезди Лили Иванова и Борис Гуджунов, но за разлика от тях  няма шанс да вземе от обещаните, но  неотпуснати от властта специални помощи по 700 лв. на месец за артистични и певчески заслуги.

Запознати с кариерата на Михнева обаче се питат как е възможно това и си отговарят, че просто не се е осигурявала. Няма как да е работила на заплата в телевизията 42 години и да вземе пенсия по-малка, отколкото на чистачка, твърдят служителки в НОИ. Дори да е била на минимална заплата, сумата щеше да е по-висока.

Зрители си спомнят и дългогодишното й предаване по канал 3. То или беше външна продукция, или се правеше на хонорар. И в двата случая е било нарушено законодателството и не са плащани осигуровки върху хонорарите там и върху тези от другите изяви на журналистката. Още тогава се говореше, че тя получава баснословни суми за предаването си и би трябвало да знае, че ако не я осигуряват върху тези пари, тя трябва просто да се самоосигури.

В случая с Маргарита е смешно да обвинява държавата за пенсията си, смятат и нейни колеги, които също работят на хонорар и медиите ги осигуряват върху получаваните суми.
6
Коментара по темата
6.
бай Иван
01.04.2015 23:33:01
Пенсиите не се дават а изработват!
A г-жата е работила за себе си,а не за пенсията си!
5.
Хм
01.04.2015 22:20:50
Маргарита е фокустник. Със 190 лв. пенсия успя да купи апартамент от 150 кв. на жълтите павета, до Народното събрание. В същото време, живее в огромен апартамент на най-скъпата улица в София-Оборище. Този до парламента го дава под наем. Интересно колко наем взима, а не колко пенсия? Интересно откъде взе парите за този апартамент.
4.
Николов
01.04.2015 22:18:56
Михова, помниш ли колко ми поиска за право на отговор, като ме оплю по телевизията? Чисти три бона на ръка. Да си беше внесла от тях осигурувките, краво алчна
3.
Стоев
01.04.2015 21:58:57
Това е първоаприлска шега . Маргито е пачка . Не я жалете .
2.
Стоев
01.04.2015 21:58:57
Това е първоаприлска шега . Маргито е пачка . Не я жалете .
1.
ВЪЗМУТЕН
01.04.2015 21:30:27
Маргарита Михнева се жалела?!
Непочтено е!Непочтено е да се оплакваш от ниската пенсия, след като можеше да плащаш годишна такса от 150 000 евро за учението на дъщеря си в елитния швейцарски колеж Льо Розе!
  Добави Коментар
Бившата на Доган и дъщеря им заедно в хитов сериал Любопитна подробност е, че единствената дъщеря на Ахмед Доган всъщност завърши "Журналистика“, но така и не пробва развитие в тази сфера "Ограби" го в "Ергенът" Джентълменът и бизнесмен Васил разбърка картите в предаването
Гаджето го заряза Близки на Рая обаче не отричат, че водещата отдавна е трябвало да вземе това решение, защото Явор само я дърпал надолу Хлътна рязко Мартин с голямо обещание към Даниела в "Ергенът"
Магнитните бури не стихват Вчера е била регистрирана такава със сила 5 по Kp индекса и се характеризира като "силна" Много българи имат повод да почерпят Популярни имена са с личен празник
Празник е! Вижте какви са поверията Православието почита Свети Иларион Путин ще умре скоро, убеден е Зеленски Оценката на Зеленски за здравето на Путин дойде по време на интервю с журналисти в Париж след среща с френския президент Еманюел Макрон
Той не крие, че е причинил голяма болка на семейството си 25-годишният брак на Шварценегер с Мария Шрайвър се разпадна през 2011 г., когато стана ясно, че му се е родил син - Джоузеф Баена Мрачна прогноза за времето Дъждовно и облачно, има угроза от гръмотевици
Убиха Анна Прокофиева Военният кореспондент Анна Прокофиева и операторът Дмитрий Волков са настъпили мина, поставена от украинските военни Направи чудесна игра в "Стани богат", но си тръгна само с 1500 лева Стигна до въпрос за 10 хил.лева