Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Здравни инспектори глобиха бургаска фирма с магазин за био и натурална козметика, продуктите били съмнителни

"Био Белла" предлага стоките си за продажба и в Интернет
Ключови думи: био белла, био кремове, био продукти
Бургаски магазин за био и натурална козметика бе глобен с 1000 лева заради кремове и сапуни със съмнителен произход. РЗИ-Бургас констатирали нарушение на чл. 44 от Закона за здравето в дейността на фирма "Био Белла" ЕООД в търговския й обект на бургаската улица "Пробуда" 21. Наказателното постановление на държавната институция е потвърдено от Бургаския районен съд в края на тази седмица.

Проверката на магазина обаче е извършена на 2 септември м.г. Инспекторите констатирали, че се предлагат за продажба козметични продукти с обявен на етикета производител „Био Белла” ЕООД, за които не са представени документи, удостоверяващи изпълнението на изискванията на чл.13 и чл.10 от Регламент №1223/2009 (ЕО). Броят на съмнителните продукти бил 70.  В резултат на това било издадено предписние №194 от 04.09.2014 г. на РЗИ – гр.Бургас за спиране реализацията на стоки и продукти.

На 21.10.2014 г. била извършена  отново проверка в обекта. Тогава държавните служители установили, че от спрените с предписание №194 от 04.09.2014 г. продукти не се съхраняват на посочения в предписанието адрес само 22 бр. био сапуни „Белла” с различен грамаж, а при изискването им са били донесени допълнително. С оглед на това било съставено наказателно постановление №124 от 27.10.2014 г., с който е констатирано нарушение на чл.44 от Закона за здравето, а имнено неизпълнение на предписанието от 04.09.2014 г. Актът е написан в присъствието на упълномощено от законния представител на дружеството-жалбоподател лице. В срока по чл.44, ал.1 от ЗАНН били депозирани писмени възражения по акта от страна на „Био Белла ”ЕООД. В тях е посочено, че магазинът се премества на нов адрес, поради което голяма част от продуктите, вкл. тези, за които се отнася предписанието, се съхраняват на стария адрес, за което е бил уведомен актосъставителят.

Фирмата обаче не била подала заявление за закриване на обекта или промяна на местонахождението му. "Био Белла" предлага продукцията си за продажба и в Интернет.

Решението на Бургаския районен съд може да бъде обжалвано пред Административния.

2
Коментара по темата
2.
Пешо кура
28.03.2015 20:40:16
Наред е Болеро
1.
da
28.03.2015 18:26:14
Това магазин ли го наричате. Квадратурата му беше по - малка от една тоалетна. Добре, че го няма вече.
  Добави Коментар
Дъжд, гръмотевици и сняг връхлитат България в събота, а за Възкресение... Минималните температури ще бъдат между 6° и 11°, в София – около 9° Защо сексът „по приятелски“ носи усложнения - 10 правила Ако сте „само за единия секс“, трябва да сте убедени, че никоя от двете страни няма да се влюби
Ад на кръстовище в София заради пиян моторист Инцидентът е станал на кръстовищата на булевардите "Александър Стамболийски" и "Вардар" 18 знака, че женската ви енергия е блокирана Сравнявате се с мъжете
3 зодии, които ще направят голям скок в кариерата си тази пролет Дали сте сред тях Няма такъв пухкав кекс с ябълка и моркови, става за нула време С ябълки, моркови и малко лимонада стават ето такива вкусотии - пухкав кекс с ябълка и моркови
Клюкарстването било полезно, твърди учен Суийт обяснява, че клюкарстването е дълбоко вкоренено в социалната ни природа и има сложни психологически корени Мариан Бачев уволни ключов шеф в културата Заповедта е издадена две седмици преди ресорният зам.-министър Тодор Чобанов да коментира пред ситуацията с НИНКН
Проф. Рачев: Давайте към планината и морето, там агнешкото е по-вкусно! Във вторник може да има гръмотевични бури, но може да гръмне, може и да не гръмне Путин смълча света, издаде грандиозния си план Президентът на Руската федерация подчерта, че Русия и Китай имат "големи планове - интересни, амбициозни и грандиозни"
Няма да повярвате какво ще прави Ще пише роман Превъртяха футбола През 2011 г. Бодьо/Глимт удря дъното – изпада във финансов колапс, играе във втора дивизия и функционира с условия, характерни за аматьорския футбол, а днес са на полуфинал в ЕКТ